AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#541 » úte 3. zář 2019, 22:10

Tohle to dělá když
a) závěr nedojede dostatečně vzad aby nový náboj skočil před závorník,ale chytí ho jen za zápich a povysune vřed
b)když podavač netlačí náboje dostatečně nahoru a závorník nový náboj zase chytí buďto v zápichu nebo někde v povysunutém stavu

Obvykle takhle v ruce vše na zásobníku funguje a při stlačení nábojů je to zase vytlačí slušnou silou do vývodek,ale z nějakého důvodu se při přejezdu závěru a závorníku vzad přes stoh nábojů přizasekne podavač a zadky nábojů jsou příliš nízko aby je to za ně nabíralo naopak předky bývají zase vysoko.

pak je tu ještě možnost

c) zbraň je přilíš přeplynována a závěr lítá tak rychle,že podavač nestíhá tlačit nové náboje nahoru s dostatečnou vervou a závorník je chytá jen někde za tělo,povysune je a napůl cesty se takto hryznou

Zkus vysypat celý zásobník bez deklu,jestli to u galila jde a nechej někoho druhého sledovat,co to přesně dělá a zdali závěr jede dostatečně dozadu. Protože při ručním cyklování se to vůbec nemusí projevit

Jaký je celkový chod závěru při natažení rukou? Neklade kladivo moc velký odpor,nešprajcuje se ti něco ve spoušťáku co by mohlo závěr zbrzdit?
Co gas port je čistý?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#542 » stř 4. zář 2019, 06:56

Prvně bych přeměřil zásobníky - vývodky. Tyto pušky se dodávají použité a kdo ví, co to má za sebou. Pokud OK, tak viz výše.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#543 » stř 4. zář 2019, 07:06

Pripajam sa k predoslemu - L1A1 mi robila to iste, bolo to zasobnikmi, ten nestihol podat a zaver siel ponad a zaprel sa o naboj zvrchu.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#544 » stř 4. zář 2019, 09:53

Co dělat s takovýma nábojema po faceliftu? Když je to mírně ťuklý tak v pohodě vystřelím, ale tady některý vypadají hodně pomuchlaně - není nějaký riziko při pokusu o vystřelení? Jdou vůbec do komory zasunout?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#545 » stř 4. zář 2019, 12:15

Mardil píše:........Jedná se o Galila SAR, kterého jsem koupil s dvěma originálními zásobníky........

podle fotky tipnu , že jde o 223 ale fotku šuplete nevidím
kdysi jsem měl tohle origo a chodilo velmi nahodile
https://www.gunsamerica.com/953446814/50-round-IMI-Galil-Magazine-New.htm

vyndej si z flinty zapalník a zkus "vypáskovat" šuple přes komoru taháním za kliku
galil.jpg

galill2.jpg

pokud to brnká o hranu komory a sekne se to pak takto bude to potřeba řešit feedrampou
pro srovnání AKáčková vs Galilí
AKvsGALIL.jpg


to že to obvykle zazávadí kolem 10r v šupleti může klidně způsobovat zadrhnutí podavače o svár šuplete
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mardil
Příspěvky: 4

Příspěvek#546 » stř 4. zář 2019, 12:47

Chlapi, všem díky moc za odpovědi a za tipy.
Určitě se na každé jednotlivé doporučení podívám a vyzkouším, snad se podaří na problém přijít a vyřešit ho.
Ke střelbě z Galila se teď dostanu až první týden v říjnu, takže do té doby je dost času na zkoušení Vámi navržených "suchých" cest jak zjistit problém.
Potom dám určitě vědět, ještě jednou díky moc všem!
M.

P.S. Ano, jsou to 223, od firmy GGG. Mám respekt ke zbraním a 9,50 Kč za náboj mi nestojí za možný problém, takže všechny "faceliftované" náboje jsem nechal správci střelnice na zlikvidování. Jenom jsem si je předtím vyfotil.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#547 » pon 9. zář 2019, 18:22

Ahoj, tak jsem se konecne odhodlal k poradnemu nastreleni wz.88 Tantal na 100m. Na takovou vzdalenost jsem poradne strilel poprve.

Ta skupina 5 der tvorici "kolecko" je prvni serie 5 ran po nastreleni. Strileno v sede s oporou o bag. Je to strileno se standardnimi otevrenymi miridly. Pokud jsem to pocital dobre, tak to vychazi na 1.375 MOA

Obrázek

Pak se mi to rozsypalo po celem terci. Tesim se az se dostanu na limit zbrane.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#548 » pon 9. zář 2019, 20:56

Počítej s tím,že se ti to rozsype pokaždé,co to zahřeješ.Ta tenká píšťalka se zahřeje hodně rychle a už i vlažné to rádo mění směr v řádech MOA.
Jinak je to obecně stejně přesné jako skoro každá 74ka kolem 2MOA . MOA na 100m je 29,1mm, což odpovídá i fotce. Většinou do prvních 20 ran to bývá nejlepší. Ještě lepší je to s optikou,ale u Tantala skoro neřešitelné.

Jaktože jsi s nastřelením otálel? :)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#549 » pon 9. zář 2019, 21:49

@zarozak: Prekonaval jsem lenost z dopravy MHD k vhodne strelnici :D Nebyl cas, misto ani prostor abych si s tim vyhral a dneska jsem si rekl: "fuck it, jdu na to"



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#550 » úte 10. zář 2019, 07:28

Tož to ses připravil o spousty zajímavých skupin,na druhou stranu ušetřil spoustu střeliva :lol:
Tu dvojnožku (dwójnog) k tomu máš?Používáš?



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#551 » úte 10. zář 2019, 11:48

Jo pouzivam, muj prvni +- nastrel byl s ni, ale bez ni jsem pak trefil velke kulove. Po poradnem nastreleni bez dvojnozky(viz foto vyse). mi totalne rozsypala point of impact. Radeji si zbran polozim na batoh.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#552 » úte 10. zář 2019, 13:30

Jj,přesně na to jsem se chtěl zeptat,jak hodně to změní bod zásahu.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#553 » úte 10. zář 2019, 14:34

Muzu pridat fotku pro porovnani pri opreni o bag a pri pouziti dvojnozky. Tipuju, ze behem 2 az 3 tydnu se tam dostanu znova.



Mardil
Příspěvky: 4

Příspěvek#554 » stř 16. říj 2019, 13:48

Tak se podle slibu vracím ke svému příspěvku ze 3.9.2019.
Mám vystříleno z Galila asi další stovku ran a tentokrát se problém s nedovřeným závěrem kvůli kousnutému náboji objevil 6x, přičemž třikrát z toho se jednalo až o druhý náboj v pořadí zásobníku, protože když jsem šel odstraňovat závadu, tak jeden náboj byl už zasunutý v komoře :shock: (1x zcela, 2x na 80%).
Poměr závad byl spravedlivě (3:3) podělený mezi oba originální zásobníky.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#555 » pát 18. říj 2019, 07:12

Zkus vykuchat a pořádně vypucovat vytahovač a místo pod ním a taky vyzkoušej jeho fci,jestli dobře drží rantl náboje,nesesmekne se apod.

Pak vem nějaký kus ocel. pevného drátku a prošprtni pořádně gas port,do laufu strč nějaké dřívko,ať si nepoškrábeš protistranu vývrtu i když je tam chrom

Ten náboj,co byl v komoře byl v té komoře i když jsi potáhl závěrem nebo byl vyhozen z komory,když jsi potáhl závěrem? Byl ostrý nebo vystřelený?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů