Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.


Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#706 » pon 5. srp 2019, 05:53

genu: mě se Mlock taky nelíbil, nebyl ani ve výběru plasťáků co jsem chtěl někde omacat, pak jsem ho na jedné prodejně chytnul do paprče a už ho mám doma, jen teda většího.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#707 » sob 17. srp 2019, 14:44

genu píše:Tak jsem byl to xds omrknout a ošahat na Střeleckém servisu na Rajské zahradě a šel jsem odtud s ještě větší hlavou.
Velikost super, ale do ruky mi úplně nepadne. K tomu jsem porovnával PPS M2, taky nádhera, ale taky to nebylo úplně ono. Prodejce se ptal na G43, ale to jsem zatím odmítl, že se mi nelíbí, ale v ruce zatím nedržel, což je možná chyba.
Takže domluveno vyzkoušení střelby a to to rozsekne.
Budu zkoušet XDS, PPS M2, G43, SW MP9 Shield.
Ještě jsou koukal po G43X a PPS M1, ale ty nemá na vyzkoušení, tak uvidíme. Tu M1 přemýšlím protože, že mám W P22 s vypouštěním zásobníku na lučíku a M1 ji má taky (M2 už na boku), tak uvidíme ....

Tak dávám vědět jak to dopadlo.
Nakonec všechno jinak. Zkoušel jsem výše uvedené a spoustu ještě dalších a nakonec jediná, která mi sedla jak prdel na hrnec byl G26 :lol:
Je pravda, že xds a pps jsou krásný a mají nádherný mušky .... ale nebylo to prostě ono.
Glock se mi nelíbí , ale prostě to sedlo a obsluha a střelba je důležitější než design ;)
Takže se tímto loučím s vláknem Springfield/HS produkt ...... :mrgreen:



Hoffi
Příspěvky: 5

Příspěvek#708 » stř 4. zář 2019, 12:32

Zdravim, má někdo zkušenosti s HS PRODUKT XD MOD 2 TACTICAL 5'' 9 mm Luger? Chci si ho pořídit jako svou první zbraň. Nosit to nebudu, jen na mířenku, po zvládnutí mířenky dynamiku. Co jsem pročítal toto vlákno, se spolehlivostí by asi neměl být problém...? Má někdo zkušenosti, jak se drží? Je úchop pohodlný, nebo něco řeže do ruky (jako třeba u CZ P-10)? Nějaké překvapení v přesnosti střelby (někdo tu psal že musí mířit s jiným HS nezvykle níž/výš aby se trefil, což u dynamiky působilo obtíže...)? Nebo nějaké jiné zásadní defekty, pro které by dávalo smysl nákup ještě rozmyslet? Díky

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#709 » stř 4. zář 2019, 13:33

Nechceš raději Xdm-9 5,25? 19 nábojů, stavitelná mířidla, stejná cena. Nic do ruky neřeže. (50 ran jsem střílel ze dvou kusů 4,5", spokojenost, žádné nesmysly nebo dětinské vady).

Tázaný model nemám. Ty vypsané nevýhody z povahy věci budou vady jednoho kusu (pravděpodobně střelce nebo situaci, než pistole při vší úctě)



Hoffi
Příspěvky: 5

Příspěvek#710 » stř 4. zář 2019, 15:13

Díky za rychlou reakci:-) Mám představu, že bych pak začal v IPSC v divizi production. Tam XDM 5.25 nemůže, neboť výslovně v production listu není podporována. Nebo je mezi XDM 5,25 a XDM-9 5,25, o které píšeš nějaký rozdíl? Hádám spíš, že nebude... V production listu je pod značkou Springfield model XD MOD 2 TACTICAL 5 výslovně dovolen. Předpokládám, že to platí i pro stejnou zbraň s označením výrobce HS Product. Ty 5,25 jsou nepodporovány jak pod označením HS Product, tak Springfield...logicky. Ale vejdou se do Standardu. Bylo by asi do jiného vlákna, na kterou divizi má smyls pro začátek cílit... No, zatím co jsem četl, doporučuje se právě Production. Pokud jsem to správně pochopil, tak přemýšlet o tom Tacticlu dává pro divizi Production smyls, neboť do XD MOD 2 TACTICAL je možné dát i stavitelná mířidla neorigo (např. od Zendla), aniž by jejich výměna znamenala zásah do zbraně. Přemýšlím správně?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#711 » stř 4. zář 2019, 16:28

Ano mnou nesprávně napsané XDM 5,25 jsem mínil XDM-9 5,25.
Pokud divize vylučuje Xdm-9 5,25 , je to tak. Zbytek neumím reagovat.

nemusíš se ptát přímo na xd mod.2 5". střeva jsou stejná, dotaz může být položen na celou řadu xd mod.2 ve všech délkách hlavní, zda někdo má. (moc lidí nemá, xd mod.2 prodává se u nás 1 nebo 2 roky)



Hoffi
Příspěvky: 5

Příspěvek#712 » pát 6. zář 2019, 08:29

Děkuji audisovi za reakce a rady :)

Obecně se tedy ptám, má někdo nějakou vyloženě negativní zkušenost s řadou xd mod.2 (kterákoliv délka hlavně)? Pokud ano, budu rád když se podělíte :D

Potom mám ještě jeden dotaz ohledně uložení (uchycení) hledí. Už jsem to naznačoval v předchozím příspěvku. Pokud má někdo řadu xd mod.2, mohl by změřit výřez v plátku, do kterého je hledí uloženo? Jde mi o to, zda jsou rozměry uchycení v závěru šířka x hloubka = 3 x 2mm.



Hoffi
Příspěvky: 5

Příspěvek#713 » pát 6. zář 2019, 21:42

Záhada vyřešena... u jednoho prodejce se mi podařilo zjistit, že uložení hledí do závěru mají XD, XDS a XD MOD2 stejné.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#714 » stř 2. říj 2019, 19:01

Novinka
Springfield / HS Produkt Hellcat
Obrázek
Slim subkompakt pistole o pár gramů lehčí a pár mm kratší a nižší než XD-S (nebo Glock43), ale na 11 / 13 nábojů. Šířka v gripu 25,4 mm. Signalizace náboje v komoře, spoušťová pojistka. Není vybaveno dlaňovou pojistkou. Uvolnění zásobníku lze přesunout na pravou stranu. Spoušťový systém informace nenalezena. Manuální pojistka není. Lze objednat i ve verzi optic ready pro kolimátor. Cena v Americe 600 USD. Cena a dostupnost v ČR neznámá, lze odhadovat v několika letech.

Specs
HELLCAT™ 3" MICRO-COMPACT 9MM OSP™ - HC9319BOSP
Caliber 9mm
Slide Billet Machined, Melonite® Finish, Optics Ready
Sights U-Dot™: Tritium/Luminescent Front, Tactical Rack Rear, Optics Ready
Grip Width 1"
Height 4" w/ Flush Mag, 4.5" w/ Extended Mag
Weight 17.9 oz w/ Flush Mag, 18.3 oz w/ Extended Mag
Barrel 3" Hammer Forged Steel, Melonite® Finish, 1:10
Frame Black Polymer w/ Adaptive Grip Texture™
Recoil System Dual Captive Recoil Spring w/ Full Length Guide Rod
Magazines (1) 11-Round, (1) 13-Round Extended

Specs foto video https://www.springfield-armory.com/hellcat-features/
Stránka produktu https://www.springfield-armory.com/prod ... mpact-9mm/



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#715 » stř 2. říj 2019, 21:37

Je to striker-fired.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#716 » čtv 3. říj 2019, 17:15

Pěkný. Konečně první regulerní konkurent Sigu P365 co se hmotnosti/rozměrů/kapacity týče. Snad tentokrát nebudeme čekat roky jako na XDS. No a taky jsem zvědavý, kdy se připojí další výrobci.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#717 » pát 4. říj 2019, 12:26

To chci:) Něco mi ale říká že si počkám, pokud se vůbec dočkám... :(

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#718 » pon 23. pro 2019, 21:39




glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#719 » sob 18. led 2020, 13:18

Prosba vlastníkům xds v .45, ideálně nejmenší provedení.
Jak jste spokojeni? Jaké máte se zbraní zkušeností? Jak se nosí? Zvažujete změnu zbraně?
Chci začít nosit větší ráži místo glocku 26, zkoušel jsem glock 36, ale ten mi "cestoval" v ruce při střelbě, tak začínám přemýšlet o xds..
Díky



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#720 » sob 18. led 2020, 19:36

Pokud chces nosit opravdu extra skrytě, tak to je přesně ono. Strelba je trochu složitější, pokud máš větší ruku, malicek nema oporu. Muzes to vyresit delsim zasobnikem nebo botkou, ale to zase zvetsis profil. Nevyhoda je jen 5 nebo 6 ran. Musis mit hodne pevnou ruku. Ne ze by nejak extra kopala, ale maja pazbicka je daň za subkompaktnost. Ale kdyz to zvladnes, na 10m devitky desitky, na 15 jsi v pohode v cernym. Miridla jsou dobre citelny. Nosim ji hodne, nektery dny v létě ve meste jen ji. Pokud budu neco prodavat, tak tuhle rozhodně ne. Mam i XDM,
.45, to je pravy opak. Supr ergonomie, lip zvladatelna, ale hur se schovává. U obou mam rád dlaňovou pojistku, ani o ní nevíš a zvysuje bezpecnost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů