Ruger AR - 556

Samonabíjecí pušky


Petr S.
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » úte 10. zář 2019, 08:41

Dobrý den,
poradíte mě prosím někoho, kdo by mě pomohl zvládnout detailní rozborku/sborku pušky Ruger AR 556? Pořídil jsem si jí nově, jako 1 kousek svého druhu, vygooglené internetové rady a návody mě nepřišly ideální, tak bych se do toho radši poprvé pustil s asistencí někoho zkušenějšího. Samozřejmě nečekám, že by to někdo dělal jen z nadšení, zadarmo :-) Díky

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#2 » úte 10. zář 2019, 11:22

a třeba odkud jsi, nebo tak něco :?:



Petr S.
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » úte 10. zář 2019, 11:46

Pardon, neuvědomil jsem si při psaní, že ČR fakt není jen Praha... :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 10. zář 2019, 11:52

Úplně nevím co chceš vědět. Tvoje zbraň je DI AR15 na kterou je miliony videí a navodů a rozborka je otázka 15 minut i s kávou v levé ruce a postačí k tomu jen holé ruce a jeden náboj pro vytáhnutí závlačky na bcg :) Detailnější rozborku bez konkrétního nářadí a pomůcek reálně nedáš i když na tom je defacto prd..

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#5 » úte 15. bře 2022, 15:57

Ahoj, není v Liberci či blízkém okolí majitel této 556 ideálně s 16,10"? Velmi zvažuji její koupi, ale pouze na objednávku a nechci objednávat zajíce v pytli.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#6 » úte 15. bře 2022, 16:52

Pokud máš na mysli MPR, tak bych se nebál. Mám a velmi příjemně překvapila. Do Liberce to mám bohužel trochu z ruky... Ale budu s ní stopro střílet v Žalanech LOS pušku 1.5.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#7 » úte 15. bře 2022, 17:21

Mám na mysli Ruger AR-556 MOE, ale jak tak koukám, tak střeva budou stejný a lišit se budou akorát v předpažbí a úsťovou brzdou.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#8 » úte 15. bře 2022, 18:29

Těch rozdílů bude myslím víc. Minimálně spoušť nebude jako u MPR, kde je vynikající.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#9 » úte 15. bře 2022, 20:46

CO jsem se tak dopátral, tak plynovej systém je carabine, což mě teda vůbec netěší a když jsem hledal po nějaký 16", tak nikde nebyla žádná v cenové rozumné hladině se systémem mid nebo rifle.
Řešil si dostupnost dílů na swap carabine x mid/rifle?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#10 » úte 15. bře 2022, 21:26

Nema to smysl. U jedne z nejlevnejsich bouchacek menit hlaven fakt nema smysl. Uz jsi zazil rozdil na vlastni kuzi rozdil mid vs carbine?
Az sezenes rifle v 16" dej vedet ;) krome 605 nevim o nicem a to ma duvod.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#11 » úte 15. bře 2022, 21:47

Šlo mi především o ovladatelnost a trvanlivost celku. Co se týče použití, tak ji plánuji na závody a podobné kratochvíle a tam jde především o ovladatelnost, na což už je 18" hlaveň krapet dlouhá.
O AR 15 přemýšlím již delší dobu, ale očividně jsem se rozhoupal v ne zrovna šťastné době.
Jinak prozatím mám z ARka nastříleno spíše zanedbatelně, doposud jsem hnal včely z CZ858.
Jen se zeptám, kolik máš ze své 556 nastříleno a jak jsi s ní spokojen. Klady/zápory a tak? Klidně do PM



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#12 » stř 16. bře 2022, 10:14

Pokud to bylo na mě, tak : Pořídil jsem si ji nedávno spíš ze zájmu a do rezervy, chtěl jsem porovnat s jinou svou AR za dvakrát takový peníz a jsem velmi příjemně překvapen!! Jak zpracováním, funkcí, tak i přesností. Osobně naprosto nemám co vytknout. Vynikající spoušť, zpracování vnitřku i jednotlivých dílů podle mě na úrovni vyšší třídy. Nečekal jsem, že zbraň za 30 bude vypadat takhle. Váhově jsem to s 18" čekal horší. 3kg jsou super. Chování při střelbě luxus. Měl jsem doma levnej puškohled, tak jsem ho tam posadil a na 100m jsem nevěřil vlastním očím. Teď tam mám zaměřovač a zvětšovák, což, jen tak mimochodem, považuju za nejlepší kombinaci pro AR, pokud nechceš v jednom kuse střílet na 200m +.
Spokojenost naprostá. Stříleno moje vlastní střelivo, počet závad nula.
Co se týče délky hlavně a manipulace, tady komkrétně s 18" hlavní, jsem toho názoru, že pokud se s puškou umíš pohybovat, uneseš ji a nejsi chcípák, není dělka hlavně nijak výrazně limitující. Samozřejmě na každodenní cqb a prohledávání úzkých chodeb bude vhodnější kratší lauf, ale to se nás myslím úplně netýká. Nicméně dá se.
Na běžnou manipulaci, závody typu LOS, IPSC, kurzy, tréninky atp. bych problém neviděl. Pokud se umíš postavit za kryt - překážku ve správné pozici a vzdálenosti = nelepit se na ně, ani nevíš, že más 18"
Nastříleno mám 1200 ran.
Klady - chování při střelbě, přijatelná hmotnost, zpracování, spoušť. Nic jsem neupravoval, nic jsem neměnil. Možná časem zkusím štelovací gas blok. Ale spíš ze zájmu, co se s tím dá dělat, než z nutnosti. Z krabice parádně funkční zbraň.
Zápory - ..... :? :? :? napadá mě jedna jediná blbost. Nebylo tam poutko na popruh. Tak jsem musel sundat trubku pažby a namontovat ho tam. Jinak funkční zápory jsem neobjevil.
Navíc myslím, že dělají MPR II, nebo jak to značí a ta má 16".



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#13 » stř 16. bře 2022, 10:18

Projdi si diskuzi k ARce psal jsem o základní verzi Rugera několikrát. V ezkrarce když byla za 20t tak dle mě dobrý kup, překvapivě přesná, slušně se chovala, ale hodnotím to jako zbraň za 20, nemá smysl to srovnat s JP, se kterou mám taky zkušenost.

Jinak na sport bude jednozna ne vhodnejsi MPR 18 hlaveň. Nevím že by se při sportu používali nějak masově kraťasy...jasně na CQB to není...
Ta MPR pokud se nepletu má rifle lenght systém.

Něco na taktiku? Tady bych šel spíše do nějakého kraťase, třeba toho Rugera s 10,5 hlavní, tam se musí vyměnit brace za pažbu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti