Střelba v Červeném Kostelci

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy



kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#2 » úte 10. zář 2019, 13:53

Před absolvováním zkoušky od. způsobilosti by měl každý uchazeč projít ročním školením na jakých místech a v jakých situacích může držitel ZP se zbraně střílet.



littlewonder
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » úte 10. zář 2019, 13:56

Někde psali, že šlo o spor kvůli přepisu nemovitosti starším z mrtvých na mladšího, který byl údajně synem jeho bývalé družky.. Tak asi přijel pána vystěhovat :cry: .. Každopádně je toho poslední dobou nějak moc :roll: ..



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#4 » úte 10. zář 2019, 14:00

Taky mám pocit, že toho je moc poslední dobou. Bohužel si někteří lidi myslí, že se ZP dostali i nějaký univerzální patent na použití zbraně jako žehličky na problémy. A potom se střílejí, vytahují zbraň a hrozí i při pitomostech... a dělají poctivým držitelům ZP jen ostudu a připravují půdu pro restrikce...



littlewonder
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » úte 10. zář 2019, 14:01

Neumím (sorry) odkaz.. Tady to je... https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_tuu



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#6 » úte 10. zář 2019, 15:26

Kdy už se ti sousedi naučí držet hubu
„Mohl ji mít po svém otci. On byl v Lidových milicích, takže je možné, že ji měl po něm. Teď ale může mít zbraň každý,“ podotýká soused.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#7 » úte 10. zář 2019, 16:03

Jak už jsem psal jinde, v období 2009 - 14 měli držitelé ZP se zbraní poloviční vražednost - než 280 000 mužů + 20 000 žen (4.5 vražd vč. pokusů vs 9).

Tento rok je špatný, už jde o 6 vražd - z toho 4 dokonané - ve srovnatelné skupině žen a mužů bud letos 7 - 8 vražd, z toho 4 - 6 dokonaných. Nesmí se tedy už nic stát, jinak to půjde přes průměr do kterého se započítávají i recidivisti atp.

Ubl. na zdraví bývají 2 z 5000. Tedy nic.
IMHO můj odhad na základě studií, které uznávám, je že držení zbraně zvyšuje šanci toho samého člověka na spáchání dokonané vraždy asi o 20 % - střelná zranění se hůř operují... a u sebevražd to bude obdobné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů