malá pistolka s kohoutem nebo palečníkem

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#31 » stř 11. zář 2019, 12:10

Kel-Tec P32 se vejde úplně všude ...



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#32 » stř 11. zář 2019, 12:17

Je tu o tom několik různých vláken, každopádně já bych poradil LCP2. (případně LCP1, S&W Bodyguard, Taurus TCP). Sám jsem nosil G19, potom G43, ale pořád to nějakým způsobem překáželo, obtěžovalo, omezovalo. Viz řešit oblečení, jízda na kole, sport, běhání s dětma po hřišti. Od té doby co jsem pořídil LCP2, tak o něm opravdu nevím. Nosím ho ve přední nebo zadní kapse, je to jako nosit peněženku nebo telefon. Sám jsem si "papírově" říkal, že mezi G43 (případně jinýma 9mm Luger single stack) a kapesní 9mm Br. není tak velkej rozdíl. Ale on opravdu je. Je to přesně ta hranice, kdy se ta pistole vejde do kapsy, nabitá váží nějakých 360g (vs cca 600-700g 9mm Luger single stack). Opravdu doporučuju vyzkoušet.
Zároveň mi příjde, že pistole 6.35 a .22LR (většinou starší konstrukce) nejsou o nic menší a lehčí než moderní kapesní 9mm Br. a rozdíl ve výkonu je docela značný.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » stř 11. zář 2019, 13:30

Pořídil jsem si CZ 45, na situace, kdy nelze, nebo není vhodné mít něco většího u sebe, např. návštěva u doktora. Jsem spokojen, jen si musím sehnat ješte jeden zásobník. Co se týče účinnosti náboje, tak mě přesvědčil pán z Tanvaldu :D .



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#34 » stř 11. zář 2019, 14:03

:D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#35 » stř 11. zář 2019, 14:39

|Díval jsem se, RUGER LCP2 se budu snažit někde vyzkoušet. Cena okolo 13k za nový.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#36 » stř 11. zář 2019, 16:44

A jak se tasí zbraň ze zadní kapsy??? (navíc u riflí)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#37 » stř 11. zář 2019, 20:17

Vlozis ruku do kapsy, chytis zbran, vytiahnes.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#38 » stř 11. zář 2019, 20:18

Nepřijde mi moudré nosit zbraň v kapse, kvůli dostupnosti (a samozřejmě jen nenadrcnutou). Ale každého věc...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#39 » stř 11. zář 2019, 21:30

ruger lcp2 je opravdu prcek, jen nemejte velka ocekavani co se vydrze te pistole tyka.
na noseni super, ale na pravidelny trenink a nasledne noseni - no nevim.
ja vystrilel z g43 bez zavady tolik, ze by to pravdepodobne 2 lcpcka nerozdychala...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » stř 11. zář 2019, 21:59

LCP je testovaná na min. 5000 ran..Na záložku jejího charakteru až dost...

PS: nošení v kapse v kapesním pouzdře nebo s kydexovou krytkou spoustě ( trigger guardem) která se vytasenim strhne je naprosto supr. Není pak krom hlavy uživatele praktický důvod nosit s prázdnou komorou protože je to bezpečné a zároveň pohodlné. Tedy aspoň předpokládám že navolno v kapse nikdo trvale nenosí..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#41 » stř 11. zář 2019, 22:56

@McFly tak nejak o tom pisu... necekejte od toho vydrz Glocka, ale na noseni pro pripad nejvetsiho pruseru to urcite fungovat bude.
Me osobne se ten kver hodne libi, ale netrpim paranoiou, ze bych u sebe mel mit 2ks prukazu zbrane :)

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#42 » čtv 12. zář 2019, 05:52

V dnešní době krom takové lehké nutné obrany ( osoba s nožem, neozbrojena agresivní skupina) hrozí reálně teroristický útok. Skupina 2 nebo a více osob vybavená utocnymi zbraněmi s velkým množstvím munice. Ideálně nějaký prostor s velkým pohybem civilních osob. Představte si situaci že jste někde v nákupním centru kde 3 borci se samopal začínají ohrožovat okolí...než dojde z jejich strany k prvnímu výstřelu chvíli to trva. Vy máte u sebe zbraň...LCP třeba...už tohle je průser...zbraň s malou kapacitou s kterou nemám natrénováno. Není lepší mít něco co má aspoň 12 a víc nábojů v zasobniku a s čím v případě přestřelky mám natrénováno a jsem schopný na 15 a 20 m zasahnou? Pro mě jsou v dnešní době tyhle malé a záložní zbraně s revolvery v případě takového průseru sebevražda.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » čtv 12. zář 2019, 06:34

Určitě mít něco většího je dobré, ale někdy to prostě není možné. Již jak jsem psal, pokud jdu k doktorovi, tak nic velkého u sebe mít nemohu. Pak si myslím, že je lépe mít něco takového malého, než vůbec nic. Revolver bych vůbec nezavrhoval, pokud mám natrénováno, tak ve čtyřpalci v tom centru by uhrát něco šlo. :D



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#44 » čtv 12. zář 2019, 06:45

Myslím si, že v tuhle chvíli v ČR (obzvášť u nás v pohraničí) zrovna teroristickej útok nehrozí, zatím tu okolo jsou samý domácí zabíjačky.
Proto mám u sebe pořád Tauruse TCP, neomezuje, vůbec o něm nevím, stejně tak okolí. Pohybuju se v místech kam by si občas zajde nějakej kikot s kvérem pro prachy, tak je lepší bejt připravenej.
Ve chvíli kdy bude hrozit reálnej útok ve větším, tak klidně přesedlám na plnotučnou s náhradníma zásobníkama.
Ale v tuhle chvíli se tu cítím bezpečně a nevidím pro to jedinej důvod.
Pravidelně, na střelnici trénuju i s TCP vždycky 5 -10 kousků, na 5 m se trefíš bez problémů "od boku", 10 - 15 m s mířením.
25m už je problém, ale s oporou to jde taky.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#45 » čtv 12. zář 2019, 07:32

Taky preferuju malou pistoli (jen nosím v IWB s NB v komoře - proto mě zaujalo nošení v kapse). Když jsem se snažil nosit fullsize, tak jsem měl pořád problémy se schováním apod., že nakonec jsem mnohdy zbraň vzít nemohl, kdežto prcek mě nijak neomezuje (a to mám i trošku větší než se zde řeší - P232). A pokud dojte k výše popisovanému útoku, tak to holt bude v háji, ale zase lepší mít toto než vůbec nic. Žil jsem dlouho v zahraničí, kde byla bezpečnostní situace mizerná a nemohl jsem mít ani pepřák. Až se tady situace taky zhorší, aspoň budu zvyklý nosit vezmu fullsize, jen to dřív přijdeme o možnost vůbec nosit, než tu k tomu dojde...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů

cron