CZ P-10C



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2641 » stř 11. zář 2019, 12:01

Detto Shadow 2, sice nie nova konstrukcia ale napr. zda sa vymizlo klasicke lamanie zachytu zaveru tak zname u predoslych modelov vychadzajucich z CZ 75. Aspon nedavno som kupoval zachyt pre Shadow SP-01 pre znameho a pytal sa na zachyt na Shadow 2 a skladom ho nemali a vraj ho nikto zatial ani nechcel. Pritom je to velmi navstevovana predajna. Detto som osobne zatial od nikoho nepocul, zeby ho na Shadow 2 potreboval.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2642 » stř 11. zář 2019, 13:44

Malo problemu? Dyt ta konstrukce snad krome blokace uderniku je tu pres 30 let a i tak to dokazali zmrvit, ze uz jsme nekde u 3. nebo 4. verze. Dokazu pochopit, kdyz vyrobce nema vyladeny technologicky postup, ze nejaka vystriknuta soucastka praska. Co nepochopim je konstrukcni zmrseni typu vysouvajiciho se cela zaveru nebo trcici pruzina brousici zaver.. .

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2643 » stř 11. zář 2019, 15:56

Malichernosti, navíc ne hromadné. Oproti drolícímu se vývrtu Glocku, nebo dokonce výstřelu při pádu u Sigu P-320 na podlahu, jsou to drobnosti. Za vylepšování jsem moc rád, je vidět, že výrobce má konstrukční kapacity na vývoj a díky tomu i potenciál se na trhu udržet i v budoucnu.

Jmenuj jedinou zbraň která se nemusel nikdy modernizovat a na trh šla bez jediné chybičky!



MichaelUlrich
Příspěvky: 6

Příspěvek#2644 » stř 11. zář 2019, 20:39

Dobrý den,
Chci se zeptat. Z mé P10C se stala automatická zbraň. Měnila se pouze spoušť a bicí pružina za kratší s menším odporem a to u puškaře(1,6kg). Zbraň střílí opravdu full auto. Vypadá to na sedřený úderník. Setkal se někdo s automatickou P10C?

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#2645 » stř 11. zář 2019, 21:04

Sežeň si konverzi na p10 a raduj se ze střelby :D



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2646 » stř 11. zář 2019, 21:37

prave jsi se prihlasil k minimalne prestupku na useku zbrani a streliva, oprav to dokud muzes :lol: :lol: :lol:



MichaelUlrich
Příspěvky: 6

Příspěvek#2647 » stř 11. zář 2019, 22:25

Tak to já jistě vím, že je to přestupek. Ale úpravu jsem neprováděl já. Mám od toho fakturu a vyúčtování. Samozřejmě jsem ihned napsal do zbrojovky a ty to budou řešit. Zbraň dám na reklamaci.



MichaelUlrich
Příspěvky: 6

Příspěvek#2648 » stř 11. zář 2019, 22:28

Jen mě dost šokovalo, jak jednoduše lze vytvořit automatickou krátkou zbraň. Nechápu to. Možná je to kombinace nějakých chyb, puškaře, servisu, vady zbraně, nevím. Zajímá mě, jestli se s tím někdo setkal. Né, jestli si to mám nechat nebo, že je to přestupek. To každý, kdo má zbrojní průkaz musí snad vědět.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2649 » stř 11. zář 2019, 22:52

omlouvam se, trochu jsem Te trolil.
:)
je to závada a jako takovou to bez paniky vyreklamuj/oprav...
uprimne to kulometeni je dost neprakticka vec... :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2650 » čtv 12. zář 2019, 13:18

Odporucal by som tiez zmenit „puskara“, ak to nie je vyslovene vyrobna vada spuste od Top Strely.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2651 » pát 13. zář 2019, 12:17

Zdravim vsechny,

jsem strelecky zacatecnik a vlastnim P-10tku chvili. Po zkusenosti na strelnici (polokryta - venku svitilo slunce, na stavu sero). Trochu hur vidim v seru. I s rozsvicenym svetlem jsem videl sotva naznak standardnich svitidel (dokud jsem si je baterkou nenasvitil). Jinak jen cerne "obdelnicky".

Uvazuju nezavisle na teto zkusenosti o svetlovodny mouse. Hledi bych zatim nechal jak je.

Rad bych se proto zeptal zkusenejsich. Je tezka vymena musky? Mam tam mouchu c. 2. Nenasel jsem nikde vysku te svetlovodne. Maji ruzne velikosti? Je potreba s tim pak neco slozite delat nebo je to proste "jen" povolit imbus vyklepnout ven a nasadit?

Diky za pomoc

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#2652 » pát 13. zář 2019, 12:49

Nevím, jak těžká je výměna mušky, ale dle mého názoru (a zkušenosti s Truglo TFO na Glocku - mířidla jsou i světlovodná) toto nepomůže - na těchto typech střelnic, tedy šero na stavu a slunce venku - budeš vidět stále jen obrysy mířidel. Ledaže bys pistoli vystrčil ven tak, aby na světlovod dopadalo pořádné světlo.

Nevím, co myslíš "standardními světly" - pokud jsou to luminiscenční mířidla na P10C, tak ta jsou zrovna dost dobrá a při nasvícení svítilnou svítí opravdu hodně a dost dlouho.

Doporučil bych tedy vzít si svítilnu (samozřejmě silnější je lepší) a mířidla nasvítit. Výsledek bude IMO mnohem lepší než při použití světlovodů.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2653 » pát 13. zář 2019, 13:38

Nebo rovnou čelovku?

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2654 » pát 13. zář 2019, 15:04

pedro: zajimava informace, mam zbran chvili zatim jsem nezkousel, je tam osvetleni zarovka nad hlavou a trosku za hlavou, pomerne nejaky svetlo tam je, hur vidim ja. Vystrcit ven nejde, strecha jde dost daleko. Uvazuju i o obecnem pouziti (mam ji na noseni).

Byl jsem s ni prvne, tak jsem svitilnu s sebou nemel, nasvitil jsem telefonem, svitilo to celkem hezky, dal jsem tomujen chvili, uvazoval jsem o ty svetlovodce.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#2655 » pát 13. zář 2019, 15:54

Letec 12: hah , celovky mam rad pouzivam je casto, ale tohle by bylo komicky :D celovka bryle a sluchatka :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomasL a 18 hostů