Přebíjení 9mm luger



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1456 » pon 19. srp 2019, 20:57

Průměr můžu přeměřit, střely i prach jsou z jedný šarže spíš by mně pomohloa zkušenost někoho, kdo tyhle střely přebíjí a má možnost je změřit, teda jejich rychlost.



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1457 » ned 25. srp 2019, 19:17

Zdravím, se musím omluvit Honzajan(ovi), jsem nějak přehlídnul jeho info o jeho měření a laboraci Los 123HP. Já sypu 4,3gr RS 12 a OAL 27,6mm. Dnes jsem zkoušel, co udělá náboj při přebíjení, v CZ75 nic a v Sigu se každý zkrátí o desetinu mm. Sig má asi strmější náběh do komory. No, tak zítra jdu změřit rychlost z CZ i když na přesnost to asi nebude nic moc, už rok jsem z ní nestřílel.
Příští týden bych chtěl zkusit zvážit a změřit střely a nábojnice a pokusit se vyrobit "skoro" stejné náboje.
Jo a ještě mne teď napadlo nabít do Siga náboje přímo do komory.
A ještě dotaz, múže mít ta desetina nějaký větší vliv na rychlost, když jsou zkráceně + - všechny náboje ???



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1458 » ned 25. srp 2019, 20:36

Takze malo skrtis...dycky zkusim nabojem zatlacit do stolu, jestli se nezkrati a pak 2x cyklus ve zbrani, jestli se nezkrati. Losky chteji vic skrtit. Treba do revolveru se mi neosvedcily(357 a 44), zpetny raz je povytahl a presnost tim padem sla do kopru. Takze i nejake 3-4desetinky mm ovlivni rychlost, 1desetine neverim ze by mela vyrazny vliv,ale nemeril jsem pres hradla.



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1459 » pon 26. srp 2019, 21:03

Zdravím, tak po dnešku o moc chytřejší nejsem, vystřelil jsem 40 ran z 75, průměrná rychlost 335,7m/s max odchylky směrem dolů 330, nahoru 343(extrém 322), ze Siga taky 40 ran, průměr 336,1m/s a největší odchylka dolů 330, nahoru 345,347( a dva náboje ůplně v pr... 311 a 326m/s) v terči je to rozházený v černém a asi deset ran nahoře do pětky z 80ti
Pocitově rána s RS12 a Los HP123 úplně super, žádný plamen, vyhoří úplně všechno a pistole a hlaveň po sto ranách skoro čistá. Jo a ještě jsem zkoušel ty náboje o desetinu kratší co mi Sig zkrátil a původní OAL, žádný rozdíl (dával jsem je rovnou do hlavně), takže ta desetina zkrácení nemá žádný vliv. Teď to nechám týden uležet, pak zkusím vyrobit přesné náboje stejné nábojnice stejná váha střely každou navážku zvážím a uvidím. Jo a ještě jsem měřil průměr Los střel velká většina 9,06 a několik 9,07mm, setina asi nebude můj problém. A ještě chci zkusit jinou střelu - 124gr Alsa RN, Takže za týden snad budu chytřejší a neumřu blbej.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1460 » stř 28. srp 2019, 11:33

pri pistolovej razi riesis uplne blbosti – prevazovanie striel, skracovanie nabojnic, uplne identicke OAL apod.

Blbost. Neries, prebi tak aby ti to spolahlivo lietalo, presnost aby na 10 m pri strelbe z opory skusenym strelcom bola tak na 3 cm.

Je to pistol, nie sniperka na mierenku. Rozptyl rychlosti je uplne normalny. Neviem o co sa sice pokusas ale pouzivat drahy RS prach na pistol je plytvanie peniazmi. Ten zvysok je plytvanie casom.

9 mm proste nasypem prach, nasypem strely, nasypem nabojnice a zapalky do Dillon XL 650 a len taham za paku. Neriesim rozdiely OAL, rozdielnu hmostnost striel, neriesim NIC. Lieta to presne, lieta to spolahlivo.



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1461 » stř 28. srp 2019, 21:40

To Machead, Já mám tohle pro zábavu, baví mne to a chci přijít na důvod, proč jsou rychlosti v tak velkém rozmezí, proto jsem sem napsal, víc hlav víc ví. Jinak střílím jenom na 25m, a myslím, že pokud by to lítalo stejně, tak by se zlepšil i rozptyl. RS12 v 4kg balení není o moc dražší než Lovex nebo Vectan v 1/2kg.
Výhoda RS je, že nešpiní kvér, úplně vyhoří.
Zkoušel jsem RS 12 v 45, různý laborace stačil rozdíl 0,2gr a střed zásahů se posunul jinam. Tu 45 jsem taky úplně nevyladil, tu si nechávám na zimu.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1462 » pát 30. srp 2019, 03:59

Lovex D032 vyhori tiez bezo zbytku, davam ho aj pod 139 gr, strely.

Co sa tyka rozptylov rychlosti – dlzka striel – bacha, rovnaka OAL je blbost lebo dlhsia strela pri rovnakom OAL znaci inu hlbku usadenia = ine tlaky. Potom na to ma vplyv kapacita nabojnic resp. hrubka stien, kvalita a konzistencia zapaliek, kvalita prachu resp tiez to, nakolko je konzistentny.

V neposlednom rade teplota okolia a samozrejme, teplota komory a hlavne. Ine vysledky namerias za studeneho pocasia, za studenej komory a ine ked uz je komora a hlaven zahriata. Ine nieco namerias ked sa zahreju naboje v zasobniku zo zbrane a ine ked ich nechas v chlade v krabicke ci v aute cez noc.

Ako vravim, vela faktorov ktore pri 9 mm neriesim. Skutocne hranie je s puskovymi nabojmi, 9 mm je naboj uplne primitivny na prebijanie – ideal na ucenie sa.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1463 » pát 30. srp 2019, 06:29

jardao
+- 0,1mm na OAL má menší vliv než mix nábojnic včetně mixu různě starých od jednoho výrobce
123 střely mají výrazně krátkou vodící plochu, čili záleží i na přesnosti usazení - tvaru osazovací vložky v matrici.
je fajn, že víš jaký průměr mají střely ale ono to musí korespondovat s tím, že víš jaký máš průměr vývrtu v drážkách a stoupání a jaký průměr má přebitá střela po delaboraci - čili jak moc ji zprasíš žehlením a jak zprasíš nábojnici kalibrací či nesouosým rozhrdlením.
Něco s něčím prostě "nekamarádí", smiř se s tím, je to praktičtější než prodrbávat prachy a čas prošlapáváním slepých uliček.



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1464 » pát 30. srp 2019, 14:26

To 4mike, zítra si vyrobím nějaké stejné nábojnice, mám tu asi 100 Fiochi 115gr( mimochdem, špiní jako prase jako bych v laufu zapálil pneumatiku) a podívám se na to škrcení, po delaboraci je na střele patrný ostrý otlak, zkusím míň zaškrtit a otestovat v 75. Nejdřív jsem používal usazovací a škrtící matrici (Hornady)jenže mi to dělalo otlak, takový kroužek na kuželu střely. Tak jsem ještě přidal krimpovací a tu kombinovanou používám jenom na usazení. Myslím, že tohle není cesta slepých uliček, něco dělám špatně, S§B mají rozdíl rycholsti +1 metr od udané hodnoty.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#1465 » pát 30. srp 2019, 15:12

U nábojů SB 140gr Subsonic jsem naměřil rozdíl i 100 feet/s....



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#1466 » pát 30. srp 2019, 15:18

Zrovna jsem chtěl napsat, že ID jardao uvedená odchylka u S§B nábojů je snad nějakého jiného vesmíru...



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1467 » pát 30. srp 2019, 17:47

Byly to obyčejný 124gr měřeno z 10ti ran. Příště jich vezmu pár ssebou a změřím je znovu, ať nejsem za vola. Mně to lítá všelijak :-)



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1468 » ned 15. zář 2019, 11:44

Zdravím, konečně jsem se dostal na střelnici, v první řadě bych chtěl opravit moje výsledky s SB, rozdíl rychlosti 15ti ran průměr 357,8m/s
a největší odchylky 367/352, takže jsm asi někde udělal chybu i když nevím kde, měřeno za stejných podmínek.
S mojí zváženou municí OAL 27,6 a 4,35gr RS12 byla průměrná rychlost z 20ti ran 345,05m/s a největší odchylky 351/337
Zkoušel jsem několik kombinací nábojnice a střely a dohromady jsem vystřílel 100 nábojů, občas se nějaká "úchylka" objevila ale nevím, která díra to je :-) Byl jsem tam sám a kontrolovat každou ránu se mi fakt nechtělo, ono už jenom po každé ráně zapsat rychlost člověka taky dost rozhodí. No a můj závěr je pokud možno stejné nábolnice, nesvádět rozptyl na náboje :!: a jak tu už někdo poznamenal vy*rat se na to a střílet.
Ještě sem dám obrázek terče, krytá střelnice 25m, hradla Caldwel s přísvitem.
IMG_20190915_120053.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1469 » ned 15. zář 2019, 16:56

Na moj vkus kratke OAL, siel by som do vacsieho.

Na rovnake nabojnice tiez kaslat, syp tam co najdes na strelnici. Je to uplne jedno.



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1470 » ned 15. zář 2019, 18:54

Co zjískám delším OAL ?? LOS HP je o 1,5mm kratší než Alsa a protože je to galvanicky potažené olovo
tak ať v nábojnici drží. Když ho povysunu o 1mm tak by mi tam zbyly asi 4mm na usazení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů