GP K100

Glock a spol.


DOLLYm
Příspěvky: 28

Příspěvek#826 » pon 8. črc 2019, 14:56

Taky mám v plánu dovrtat počítadlo..



Jirka.Bazo
Příspěvky: 3

Příspěvek#827 » úte 9. črc 2019, 19:53

Ty jo super, moc děkuji za odpověď. A neměl by jsi někde fotku toho zásobníku? Jen pro inspiraci :)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#828 » úte 9. črc 2019, 22:40

Neni zac. Hlavne jak to budes delat, tak radeji 2x merit a jednou vrtat :D At to nedopadne tak, ze budes kupovat novy zasobnik.
Bohuzel, to uz nemohu slozit, CZ uz nekolik roku nevlastnim. ALe nic na tom neni svetoborneho, jestli nejsi uplny nesika, tak to zvladnes v pohode a bude to i fungovat. Mozna by ti stacila vyvrtat treba jen jakoby jedna řada, mysleno na vysku. A potom u kazde dirky, napsat cislo..Napr 6,8,10,12...Coz by urcite jako orientacni pocitadlo taky stacilo.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#829 » stř 10. črc 2019, 02:11

Zasobniky CZ 75 mi kdysi vrtal kamos, ja nemel vrtacku
Musel pouzit stojanovou, plech byl hodne tvrdy



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#830 » ned 28. črc 2019, 18:59

Help pls, úpěnlivý dotaz ;-) Mám K100 první serie, asi 13 let a občas se při střelbě povysunul kolík, který drží záchyt závěru a prochází zřejmě i plastovou vodící tyčí. Zkusil jsem ho vyndat, abych ho lépe zajistil, ale po opětovném zasunutí nejde téměř shodit záchyt závěru, navíc se mi podařilo jaksi příliš vysunout vodící tyčku dopředu, načež zřejmě vyklouzla z nějaké pos... pružinky a nechce se jí zpět :roll: Nemáte někdo zkušenost až s takovou fází "rozborky"? Díky moc

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#831 » ned 28. črc 2019, 19:22

Ta pruzinka co je na cepu, ma za ukol tlacit na zachyt zaveru, aby ti neskakal nahoru a nezachytnul se ti zaver drive, nez ti dojdou naboje. Ta pruzinka tam jde trosku obtizneji nasadit, ale neni to nic sloziteho. Jestli se nepletu, tak kdyz mas vytahnutou tu vodici tycku pruziny, tak u te diry pro cep, je v tom plastu takove probrani. Do ni se ta pruzinka jako by zamackne, v te poloze co ma byt a pak pomaloucku se to cele zacne vkladat do ramu zbrane. Je treba mit po ruce i malinkaty sroubovacek, na pripadne postouchnuti. Hlavne musi ta pruznka dobre zapadnout i na tu plochu zachytu zaveru, aby ho tlacila dolu. Potom opatrne je treba ten cep zatlacit a kontrolovat, jestli pruzinka se nejak nekousnula, nebo nevyskocila. Da se pouzit o trosku mensi prumer driku vrtaku, pro rychlejsi navadeni.
Tezko se to takhle popisuje,mozna najdes na netu nejake video komplet rozborky.

Nic mene, ta pruzinka je tam opravdu tak na KKT osazena :-D



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#832 » ned 28. črc 2019, 19:34

Díky, už jsem čep vytáhl celý a přesně rozumím, co popisuješ. Už jsem tady asi 10x málem rozbil vzteky aspoň nějaký talíř, protože ta pružinka, to je fakt dílo. Našel jsem i video rozborky, ale novější verze a tam je asi už pružinka řešená jinak neb se mechanik vůbec nevzteká ;-) Jdu na to a když to duševně zvládnu, dám vědět :mrgreen:



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#833 » ned 28. črc 2019, 20:31

No to byl porod, ale hotovo :-)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#834 » ned 28. črc 2019, 20:46

Tak to gratuluju. Hlavne ze se povedlo. Jinak jak jsi vyresil ten vylezajici cep ? Ze by nejake zakapnuti lepidlem ?



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#835 » ned 28. črc 2019, 20:59

Vys...vykašlal jsem se na to zatím, nervy mám jen jedny :lol: Jen mi teď padá po závěr vždy a to je podle mě ta pružina správně, normálně záchyt tlačí. Dělalo mi to u 1 zásobníku i dřív, ale teď u všech, tak uvidím časem při střelbě, dost jsem to přitom vyčistil. Na druhou stranu jezdím jen na LOS a tam většinou netřeba měnit zásobníky.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#836 » úte 13. srp 2019, 09:10

Zahlidnul jsem, ze u novych K100 v 9mm Lugeru delaji hlavne v cenem provedeni. Ma nekdo s timhle zkusenost ? Je to podivuhodne, bo celou dobu to delaji v barve kovu a ted to zacinaji cernit. Ze by jen esteticky duvod, a nebo to bude lepsi ochrana ?

Prcek: Nazdar, tak jak dopadla ta pruzinka zachytu ? Uz ti to funguje jak ma, nebo budes znovu muset rozebirat :-D



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#837 » úte 13. srp 2019, 14:31

Nééé, funguje, Teda zatím nasucho, střílet půjdu tento víkend, ale věřím, že to bude bez problémů :-)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#838 » sob 17. srp 2019, 12:11

Dostala se mi do rukou ted novodoba MK12 Dynamic. Musim uznat, ze takhle dobre slicovou zbran, jsem dlooouho nevidel. Proste nikde neni ani naznak vule, ci nejake nepresnosti. Jestli je to tim, ze modely Dynamic montujou precizneji, nebo se setkala super tolerance ?! Ale na proti porovnani se starickou K100 z roku 2003 je tahle ta jeste lepe slicovana ! Testoval jsem ji jeste s kolegou a cca padlo 290 prebijenych naboju. Bez jedine zavady. I po tomto nastrelu, krasne chodi zaver bez drhnuti, takze by odstrilela urcite bez zavady dalsi rundu. Ackoli jsem z casti na tuhle znacku zaneverel, tak tohle vypada, jako hodne povedeny kousek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#839 » úte 17. zář 2019, 12:49

Neřešil tu někdo rez na zásobnících (vyhledáváním jsem nic nenašel)? Po jednom závodu jsem si neuvědomil, že bylo pršavo a to byla před uložením chyba :mrgreen: Jinak je vždy lehce přejedu něčím mastným, jenže pak jsou zase poněkud klouzací v ruce...co nějaký lak nebo tak něco, nebyl by pak problém se zasunutím? (zásobníku :D )

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#840 » stř 18. zář 2019, 15:31

Zasobniky maji povrchovku velice odolnou. Az mne to samotneho prekvapilo ;) Mozna to je tim, ze mas zbran jeste z prvnich serii, tak treba ty zasobniky nebyly tak vychytane s povrchovkou. Taky jde o to, jak moc mas sedrene to cerneni ?
Ale jak jsem psal, ty zasobniky maji lepsi povrchovku, nez zaver zbrane hah :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů