Jaké zbraně pro IPSC



mamut16
Příspěvky: 39

Příspěvek#16 » úte 10. úno 2015, 06:39

Díky za rychlou odpověď. Měl jsem obavu hlavně z těch Truglo. Vedle světlovodných vláken je tam ještě tritiový "přísvit".



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#17 » ned 4. srp 2019, 22:37

Trochu to tu oživím svým dotazem, střílím sice už dva roky Los, ale dnes jsem se byl podívat na IPSC ve Znojmě a chtěl bych to doplňkově taky zkusit a chci se ještě jednou ujistit v následujícím: Mám Shadow 2 v SA only (do divize Production s tím nemůžu, to vím), tak mě napadlo jít do Standardu (ale kvůli stávajícím zásobníkům s botkou +2 na 19R nesplňuji rozměr na výšku max. 150 mm), ale když bych tam dal zásobníky s plochou botkou na 17R tak by se pistole celá pohodlně vešla do krabice 225x150x45 mm. Pokud jsem tedy správně pochopil pravidla a nepřehlédl žádná jiná omezení, mohl bych s tím skutečně střílet ve Standardu? Předem díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#18 » ned 4. srp 2019, 22:51

Ano. Pokud se ti to vejde do krabice není problém.



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#19 » ned 4. srp 2019, 23:23

Díky za odpověď, chtěl jsem se jen ujistit, protože Shadow 2 asi není úplně obvyklá pistole pro divizy Standard, ale když ji mám v SAo a dám tam kratší zásobníky, tak jsem si říkal že by to mohlo jít, protože se vejdu do krabice (i když se např. proti TS oberu o 3 náboje, ale chci to jen zkusit), ještě jednou díky.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#20 » pon 5. srp 2019, 01:07

On Shadow 2 není zase tak neobvyklá zbraň v STD. Lze jednoduše doplnit trychtýřem a botky zásobníků lze vyměnit za vyhovující do STD. Ne každému sedne širší TS a Shadow 2 je pak celkem dobrá volba (když teda vybíráme mezi CZ )... Daní je, jak píšeš, menší kapacita zásobníků.

Uživatelský avatar
jon_da
Příspěvky: 16

Příspěvek#21 » pát 20. zář 2019, 02:02

jaramat píše:Trochu to tu oživím svým dotazem, střílím sice už dva roky Los, ale dnes jsem se byl podívat na IPSC ve Znojmě a chtěl bych to doplňkově taky zkusit a chci se ještě jednou ujistit v následujícím: Mám Shadow 2 v SA only (do divize Production s tím nemůžu, to vím), tak mě napadlo jít do Standardu (ale kvůli stávajícím zásobníkům s botkou +2 na 19R nesplňuji rozměr na výšku max. 150 mm), ale když bych tam dal zásobníky s plochou botkou na 17R tak by se pistole celá pohodlně vešla do krabice 225x150x45 mm. Pokud jsem tedy správně pochopil pravidla a nepřehlédl žádná jiná omezení, mohl bych s tím skutečně střílet ve Standardu? Předem díky za odpověď.



Z jakého důvodu to nemůže do production?

Díky

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pát 20. zář 2019, 03:47

SA spoušť...



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#23 » pát 20. zář 2019, 06:43

V productionu, kdy je na stanovisti napsan Stav 1 zbrane (nabita, zajistena a pouzdre) se startuje u kohotkovych zbrani se spustenym kohoutem na ozub... a tedy 1. Rana je v rezimu DA, tedy pokud je tam SAo spoust, tak ti to v DA rezimu nevystreli..

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#24 » pát 20. zář 2019, 12:24

tuhle proceduru obejdeš startem z prázdný komory
(krom toho se nevypouští na ozub ale zcela)
což však obejít nesmíš je to, co zmínil McFly - pravidla

Uživatelský avatar
jon_da
Příspěvky: 16

Příspěvek#25 » pát 20. zář 2019, 14:19

Možná se zeptám hloupě ale nestačilo by startovat se zajištěnou pistolí?
8.1.2 Samonabíjecí pistole:

8.1.2.1 „Jednočinné“ (SA): komora nabitá, kohout natažený, externí pojistka ve stavu zajištěno.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » pát 20. zář 2019, 14:25

Ptáš se hloupě, production má jasně daný seznam zbraní a jasně daná pravidla na jejich technické provedení. Nelze obejít pravidla kategorizace zbraně do divize tím, že splníš jedno ze společných pro všechny divize. Pokud se o toto u přejímky pokusíš, přesunou Tě automaticky do Openu, když to zjistí při závodě máš deku..

"Divize PRODUCTION
Továrně vyráběné modely pouze s otevřenými mířidly, bez povolení úprav a modifikací, systém DA/SA. V současné době je uveřejněn seznam povolených zbraní aby se vyloučily dohady např.u sytému pouµívaného firmou GLOCK"

"Divize STANDARD
Továrně vyráběné modely pouze s otevřenými mířidly, bez kompenzátorů s omezením rozměru( musí se vejít do krabice 225x150x45mm,. Úpravy jsou omezeny na zlepšení přesnosti, spolehlivosti a funkčnosti za použití komerčně vyráběných dílů."

více zde: https://www.ipsc.org/rules/proddiv.php



risa.k
Příspěvky: 2

Příspěvek#27 » úte 30. čer 2020, 20:00

Cauvec,

ciste teoreticky co vsechno si muzu v CZ konfiguratoru https://www.czconfigurator.com/cz/konfigurator/p-10 naklikat rekneme na CZ P10, aby to bylo v jeste souladu s PRODUCTION divizi?

dik R.



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#28 » úte 30. čer 2020, 20:19

Tam si můžeš naklikat, co chceš u p10. Jediný co nesmíš, tak mít odpor na spoušti nižší než 1,4kg... v tom konfigurátoru žádný extra doplňky nejsou, ne? Barvičky nevadí, mířidla jsou daný od výrobce (povolena i druhovýroba), to samý spoušť. A co máš na čele závěru je taky buřt. Trychtýř tam není.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#29 » čtv 2. črc 2020, 23:14

to celo zaveru uz by vadit mohlo. ale nejspis ne u nas. to spis na velkejch zavodech...



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#30 » pát 3. črc 2020, 20:28

Proč by mělo vadit čelo závěru? Výhodu mi žádnou neposkytuje a to, že je tam lvíček je špatně?.. jedná se přeci o designovku...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů