AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1426 » ned 8. zář 2019, 14:19

https://www.ar15.com/forums/ar-15/Brile ... 12-334078/

Pokud máš dvoudílné:

https://docs.google.com/document/d/1tZG ... C9Y10/edit

Tak ten menší kus s dírama by měl být barrel nut a ta roura by na něm měla být našroubovaná a nejspíš i zalepená na nějaký loctite nebo něco.
Barrel nut bude mít 100% pravý závit a ta roura nevím,ale nejspíš taky pravý.
Každopádně bez vercajku se o to ani nepokoušej



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#1427 » sob 21. zář 2019, 10:57

Možná blbá otázka, ale jak moc škodí Varce rána jistoty???



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#1428 » sob 21. zář 2019, 11:55

Proc by ji to melo nejak skodit? Co jsem byl na kurzech, tak vzdy instruktori vyvraci mytus rany jistoty, ze skodi zbrani. A kdybys vedel, jaky dril maji vojaci, jak zbrane dostavajici zabrat pri rane jistoty a overeni, ze tam neni naboj, tak tohle neresis:)



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1429 » pon 23. zář 2019, 11:56

No to je jednoduché,zápalník mlátí na prázdno zezadu do čela ,,závěru,,/u AR do zadní ,,stěny,, rotačního závorníku,ale nikdy jsem neslyšel že někomu praskl / na rozdíl od čela závěru u některých pistolí kde se toto stalo..Ale u pistolí se to většinou stalo některým jedincům v kombinaci standardního používání a intenzivního sušení(při kterém bývá těch spuštění na prázdno kapku více,než při standardním používání :mrgreen:



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#1430 » pon 23. zář 2019, 13:06

Princip chapu:) jen proste dnes jsou materialy jinde. Co rikal jeden instruktor, tak denne provede 300 ran jistoty se svym glockem. Vojaci snad 5x overi prazdnou komoru, rana...komora a zaver jezdi a vse ok. Ja diky lekcim a moznosti strilet s lidmi, co maji kver denne v ruce, se nebojim o zbran, pokud nema vyrobni vadu.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1431 » úte 24. zář 2019, 17:41

300 ran jistoty každý den??? to snad nééé, to je myslím z říše pohádek , to by musel každý den střílet nejméňe tak kolem 1000 patron a to by dával ránu jistoty po cca 3-4 ranách... :mrgreen: A u armády je to srovnání o ničem, permanence střeleb je oproti sportovním střelcům úsměvná .. A s tím že je momentálně matroš u některých zbraní lepší než dříve (bavíme se cca o 10-20 letech bych byl velice opatrný 8-)



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#1432 » úte 24. zář 2019, 18:15

A kdo rika ze to je pri strelbe? :D ze by to nacvakali prave kvuli tomu ze nemaj tolik streleb behem suseni?



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#1433 » úte 24. zář 2019, 22:18

Nejde o strelbu, ale o drillovani. Jen behem dne, kdy jsem s nim byl, asi 4 hodiny, tak dal pres 100 ran na prazdno. Nacvik, ukazka, potvrzeni ukazky a proste jedes bez naboju, aby sis vse nacvicil. Takze natahnes zaver, cvak... A znova. A znova. Kdyz pak vidis reakce za kazde situace, fakt nechces valku:)) Proto pisu, ze neresit ranu jistoty, ze to nejak poskodi zbran, kdyz jdes na strelnici 1-2x mesicne das ji tak 10-15x?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1434 » stř 25. zář 2019, 00:15

U té armády to hlavně nikdo a už vůbec ne blátošlap neřeší,pokud se procvaká naprázdno až k tomu,že zbraň zdisfunkční,tak ji dá opravit nebo sáhne po jiné.....za státní/naše,ne za své,jakékoliv srovnávání s armádou je irelevantní,tak samo jiné státní složky.
U běžného plebsu nikdo nechce ze své kapsy sypkat stokoruny++(u běžné moderny ne sběratelských zbraní,kde jde o tisíce) za zlomený zápalník/úderník/roztemovaný hammer.

pro zajímavost,zápalník u zbraní,které zrovna nemají cvakání naprázdno rády,praskne většinou ne z důvodu,že naráží do sedla,ale rezonancí,jde totiž většinou o tvrdě kalenou součástku



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#1435 » stř 25. zář 2019, 08:40

Kdybys vedel, jak dlouho trva oprava utocne pusky, kdy se sere spoustak, tak bys rychle zmenil nazor, ze to nikoho nesere;-)
S tou rezonanci mas pravdu, ta v tom hraje velkou roli. Ale furt rikam, ze rana jistoty zbran neznici v nasem hobby pripade.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1436 » stř 25. zář 2019, 22:04

Tak taková oprava se provádí v zeleném světě výměnou celého spoušťáku,ne? Nebo to tam někdo při svitu úplňku šmrdlá pilníčkem? :lol:

Rána jistoty asi v našem hobby případě nezničí žádnou moderní zbraň,ale třeba příkladně u takového Steyra 1912(já vím blbý příklad) stačilo opravdu málo cvaknutí na prasklý úderník(víc než dost drahá součástka v současnosti)
Nicméně přiznám,že taky cvakám,ale jen u zbraní,kde nejde snadno vypustit kladivo jiným způsobem......proto mám mnohem raději u pistole kohout
AR 15 jde vypustit šetrně,stejně tak i kalach,ale k do by se s tím drbal,že :D



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1437 » čtv 26. zář 2019, 05:18

S ARkou nacvakam dost pri suseni, ale pouzivam aj airsoft (nacvik zalicenia, zamierenia, prenasanie) - gas blowback GHK M4.

S Glockom som sa svojho casu nacvakal tisice a tisice ran, zeby mu to ublizilo, asi nie. Vystrielane ma 15000, nasusene mozno raz tolko.

Susim s P-10C tiez ako blazon a nicomu to nevadi. Nerobte z komara somara. No tak sa vymeni udernik, co je u AR-15 otazka par sekund a 5 eur.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1438 » čtv 26. zář 2019, 05:49

:lol: Jako jo už mě ty báje o zničených zbraních sušením unavujou.. Já toho doma ze svých zbraní při sušení nacvakal...



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#1439 » čtv 26. zář 2019, 07:45

Zarozak - bohuzel vymena jde pres nahlaseni poruchy a cekani na dodani dilu... Nic na koleni nesmis, pac zbran mas evidovanou atd. Je to jak v korporatu kdy misto nakupu noveho talire za par korun musis cekat mesic na schvaleni...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1440 » čtv 26. zář 2019, 13:00

Já jsem prasklý zápalník zažil u svého Norka, ale jsem třetí majitel a ta zbraň má za sebou možná tak 15000+ ostrých a podle me víc než dvakrát tolik na sucho.... Pak jich bude mít ještě pár tisíc se sušilkama...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů