Zákaz olova



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#91 » úte 24. zář 2019, 11:02

Ty v autech taky, jsou de facto taky benzínové/naftové.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#92 » úte 24. zář 2019, 18:25

70610617_10157433480356236_646946487095263232_n.png
Hlasování poslanecké sněmovny k návrhu Jany Černochové... Piráti nepřekvapili...


I. i nadále o d m í t á, aby orgány Evropské unie disproporčně zasahovaly do funkčního systému kontroly, evidence, nabývání a držení zbraní a střeliva nastaveného právním řádem České republiky;

II. v y z ý v á Evropskou komisi, aby při zpracování a předkládání jakýchkoliv prováděcích předpisů důsledně dbala na zásadu proporcionality a zákazu diskriminace členských zemí EU a nezneužívala své právo vydávat prováděcí předpisy s tzv. přímou účinností a tím ztěžovala řádné a plnohodnotné projednávání návrhu v ostatních volených orgánech EU;

III. v y z ý v á všechny orgány EU, aby při zpracování a schvalování jakýchkoliv prováděcích předpisů důsledně dbaly na zásadu proporcionality a zákazu diskriminace členských zemí EU;

IV. v y z ý v á vládu, aby v případě dalších kroků v regulaci olova ve střelivu a rybářském olůvku a legálního držení zbraní, byla aktivní ve vyjednání s dalšími členy EU a zajistila tak potřebnou podporu a spojence pro zastavení neopodstatněných restrikcí práv občanů;

V. p o v ě ř u j e předsedu Poslanecké sněmovny, aby s tímto usnesením seznámil předsedu vlády České republiky, předsedu Evropské komise, předsedu Evropského parlamentu a další představitele orgánů EU a parlamentů členských států Evropské unie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#93 » úte 24. zář 2019, 19:49

Dobrá práce.
Ale ještě není vyhráno.
Co si myslet o systému, ve kterém většina občanů něco odmítá, odmítá to většina parlamentu a EU to stejně chce prosadit .... Protektorát hadra ....

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#94 » úte 24. zář 2019, 19:55

Protektorát byl předchůdce.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#95 » úte 24. zář 2019, 20:59

Ostatní strany chápu, ale proč se kurva v "konzervativní " ODS někdo zdržel, to mi hlava nebere.To už komanči hlasujou líp.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#96 » úte 24. zář 2019, 21:25

Rick Grimes: Ano, protektorát byl předchůdce. Teď to směřuje k EUROreich 4.0 :roll:

kolemjdoucí: Zdržel se Bendl. Ten byl dřív na zemědělství, tak chce třeba chránit vodní ptactvo a tuleně ....

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#97 » úte 24. zář 2019, 22:18

Docela by mě zajímalo nějaké vyjádření k tomu hlasování Pirátů. Před časem jsem procházel jejich fórum o tomhle tématu a přišlo mě, že to tam zdaleka nemají nijak jednotné. Navíc několik lidí tam celkem dost přesvědčivě dokázalo argumentovat, proč je nějaký plošný zákaz používání olova ve střelách nesmyslný.



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#98 » stř 25. zář 2019, 04:35

Pozice PSP je fajn. Aspon coby gesto. Ale jak se opet ukazuje, pro ceske strelce jsou Pirati nejhorsi alternativou v momentalnim rozpolozeni sil v PSP.

Jen se s prominutim budu opakovat, ale jakou predpokladate maloobchodni strelu bezolovnateho streliva v 9 luger?

Ale moc duvery k tomu mit nebudu, na strelnici jsem jiz zazil odraz strely, kdy se mi vratila primo do bryli a svezla se po oboci. Nastesti v pripade olova je ta energie nula nula prd, takze bryle mi bezpecne zachranily oko a lehce zarudly sram z oboci zmizel behem dne (ale byl to sok,, nejdrive jsem si myslel, ze to byl k-boom :-)) Nevim, jake mohou byt energie odrazenych strel bezolovnatych alternativ... Pro mensi plasticitu ocekavam ale, ze budou vetsi, cili pro strelce a dalsi zucastnete, nebezpecnejsi...



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#99 » stř 25. zář 2019, 05:06

Pritom tady psaval jhora a ten byl Pirat. Mel snahu neco zmenit k lepsimu. Koho pak volit, kdyz se tak chovaji, skoda no. Prilis rudo a zeleno v jejich radach :/

Spis cim nahradit olovo v cenove dostupnosti, nenicici zbran? Nepsal se ochuzenej uran ;)) Rad si priplatim. Jako bonus, nejednomu "zelenemu" praskne zilka na cele :D

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#100 » stř 25. zář 2019, 06:01

Mně teda spíš Piráti překvapili... vůči zbraním zatím vystupovali spíš pozitivně. No, stejně je nevolím, tak o můj hlas přijít nemůžou :mrgreen:



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#101 » stř 25. zář 2019, 06:07

Na jejich foru je k tomu vlakno. Jan Hora se snazi byt opravdu videt se svymi prozbranovymi nazory, ale tak nejak z fora a nakonec i z vysledku hlasovani v PSP lze vyvodit, ze jeho ryzi idealismus je prebijen - velice jemne receno - ideologickym zakladem strany...
Naposledy upravil(a) jirkab dne stř 25. zář 2019, 06:22, celkem upraveno 1 x.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#102 » stř 25. zář 2019, 06:15

jhora je, se svymi prozbranovymi nazory, mezi tou pokrokove-levicovou sebrankou, jako kul v plote...
strezte se toho, aby se ti levicaci dostali ke kormidlu. u zbranovych zakazu se rozhodne nezastavi. pachani dobra, za cizi penize, je totiz prilis silne lakadlo.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#103 » stř 25. zář 2019, 08:03

Bohužel, piráti se budou muset zdiskreditovat u vládního kormidla jako v minulosti Zelení. Teprve až veřejnost uvidí, že to ve skutečnosti jsou extrémní levičáči se zeleným myšlením, tak ta bublina splaskne. Snad do té doby napáchají co nejméně škod.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#104 » stř 25. zář 2019, 10:26

no uprimne na nejake experimenty v tomto duchu ted neni geopoliticky moc vhodna doba ;)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#105 » stř 25. zář 2019, 19:15

jirkab: Pokud by prošel cín, tak asi tohle je jeden z velmi mála na trhu dostupných nábojů 9mm Luger bez olova:

http://www.supra.cz/naboj-fiocchi-9-lug ... 1-582.html

Cena 14,90 Kč/kus. Samozřejmě když by se skokově zvýšila poptávka z důvodu zákazu olova, asi by to šlo dost dolů, teď je to jen taková specialitka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů