Novela evropske smernice o zbranich 2019



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#1111 » pát 27. zář 2019, 19:18

Dělá nějaká USA firma tlumič na revolver? Kdyby to šlo, přeci by bylo spousta promotion videí,

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1112 » pát 27. zář 2019, 19:38

Moc odkazů na utlumené revolvery není, ale něco přec. Tlumič na revolver je prostě komplikace. Jde to,ale dře to.
https://www.youtube.com/watch?v=3ztKWAa0OnI
https://www.youtube.com/watch?v=BbuiU-ro7ts
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... -can-they/



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#1113 » pát 27. zář 2019, 19:42

Právě ten poslední okaz jsem četl a popisuje potíže. Ale to první video jsem zatím neviděl, to vypadá slibně.
edit: v komentářích u videa "the bfr has a cylinder gap of less than .002"... it was effectively suppressed as you saw in the video............."
tj. méně než 0,05 mm



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#1114 » ned 27. říj 2019, 10:15

Kdyby náhodou někdo uvažoval o KDU-CSL, https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... ybu-601082
"Návrh dát lidem do rukou zbraň ve jménu obrany vlasti považuji nejen za chybu, ale za hrubou chybu."
Druhý Dientsbier.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#1115 » ned 27. říj 2019, 15:29

I kdyz cernoprdelniky nemusim, tak s nim souhlasim, ze aby se neprofi jednotky ucastnily obrany statu. Rekl tam, ze aby jedinec mel zbran na obranu, obranu rodiny, je ok. Ne branit stat. Chce to take soudnost. Lidi co strili jen papirove terce, zbran vsemozne ukotvena, nikdy nestrilely ve stresu. To by take mohl byt poradny pruser v konfliktu. Bez vycviceni bych nepustil ani sebe nikam. Co rekl Svoboba presne
"Prosím, nechci tím zpochybnit právo každého jedince, který chce zbraň pro svoji ochranu, pro ochranu rodiny, tomu rozumím. Nikoliv však pro ochranu státu. To je úkolem profesionálů, ti vědí, jak se zbraní nakládat. Myslím, že vše je jen otázka zájmů výrobců zbraní a jsem zásadním odpůrcem tohoto řešení. Nenechme sejmout odpovědnost za naši bezpečnost ze státu. To je jeho úkolem"

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1116 » ned 27. říj 2019, 15:36

"Myslím, že vše je jen otázka zájmů výrobců zbraní"
Krásný příklad toho jak těžce je mimo mísu a odtržen od reality...



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#1117 » ned 27. říj 2019, 15:59

izerS18
kdo je to ten stát? víš, že stále máme brannou povinost?
co je to to vycvičení? to je něco co měla československá lidová armáda?
a v případě konfliktu je asi lepší spoléhat na někoho, kdo zbraň viděl jen ve filmu a strachy se pos*al už při týdeníku



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#1118 » ned 27. říj 2019, 16:34

Svobodu bych s Dienstbierem ml. rozhodně nesrovnával.
Svoboda je trochu vedle, Dienstbier je úúúplně mimo.
Svoboda si stejně jako izerS18 přečetl jenom návrh ústavní novely, a nedal si práci podívat se na návrh "nadstavbového" zákona. Ten přece řeší právě způsob, jak chce stát v rámci své odpovědnosti za naši bezpečnost zahrnout některé jedince mezi ty jeho profesionály-co-vědí-jak-se-zbraní-nakládat.
P.S. pojem "neprofesionální jednotka" je contradictio in adjecto - nesecvičený houf nemá nárok na označení "jednotka"



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#1119 » ned 27. říj 2019, 17:34

neprofesionální znamená neplacená, to nemá nic společného s tím, jestli je vycvi/sečvi-čená. Proč by se neprofesionální skupina bojovníků nemohla považovat za jednotku? Klidně může mít lepší výcvik / zkušenosti než "profesionálové" z AČR/PČR.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#1120 » ned 27. říj 2019, 17:59

Pojem "neprofesionální" má více možných výkladů: rozhodně bych neoznačil za neprofesionální práci třeba darovaný výrobek od mistra v oboru jen proto, že jsem ho neplatil. A naopak zmetek od zaplaceného řemeslníka bych zrovna nazval neprofesionálním. ;)
V dané souvislosti, abych nebyl úplně OT: Svoboda pravil, že stát je odpovědný za naši bezpečnost (souhlas) a ochrana státu je úkolem profesionálů. No a tito to hodlají řešit pomocí předem připravených "neprofesionálních" jedinců - z nichž se ovšem v případě potřeby vytvoří "poloprofesionální" - nebo i plně profesionální jednotky.
Naproti tomu spontánně vzniklá skupina bojovníků - byť třeba vycvičených na profesionální úrovni - není "jednotkou", přinejmenším dokud se nestane součástí vyššího celku.
Omluvám se, nehodlám slovíčkařit (i když k tomu mívám dost silný sklon), původně jsem chtěl hlavně upozornit na logickou chybu ve Svobodově argumentaci.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#1121 » pon 28. říj 2019, 11:55

Mi prijde, ze se tady bavime o vozech a kozach:)
Vy vidite stat nejak, Svoboda jinak ze sve praxe. To same zakonodarci. Oni musi specifikovat, co je obrana statu, kdy je mozne vyuzit drzitele ZP nebo jine oddily, jednotky, ktere se mohou podilet na obrane statu a kdy.
Ja opakuji, ze jsem proti, aby kazdy, kdo ma ZP mel pravo branit stat. Znam tolik drzitelu ZP, kterym bych dal facku za to, jak manipuluji se zbrani, ze si to nedovedu predstavit v nejak boji.
Ja jsem ovlivnen tim, ze obcas mohu jit na trenink lidi, co delaji pro ozbrojene slozky. Kdyz vidim jejich uroven, tak klobouk dolu. A ted si vemte, ze tam mate lidi, co delaji chaos. Nemaji navyky atd.
Neberte tohle na lehkou vahu. Mit zbran a umet ji ovladat, pouzit i za krizove situace, o to tu jde. Ale nechci to tu vice zaplevelovat. Proto rad sleduji Gunlex, kde veci maji hlavu a patu a snazi se eliminovat "hura" veci, ktere sice vypadaji libive, ale je pak velke riziko, ze se neco muze stat a pak se drzeni zbrani, ci dokonce obrana statu otoci proti nam, drzitelum zbrani. Coz nechci a jen by to nahralo lidem jako je Dienstbier mladsi a jemu podobni.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1122 » pon 28. říj 2019, 12:02

De facto, každý kdo brání sebe, rodinu nebo jinak jedná dle KN nebo NO brání stát.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#1123 » pon 28. říj 2019, 12:12

izerS18 píše:zakonodarci. Oni musi specifikovat, co je obrana statu, kdy je mozne vyuzit drzitele ZP nebo jine oddily, jednotky, ktere se mohou podilet na obrane statu a kdy.
Ja opakuji, ze jsem proti, aby kazdy, kdo ma ZP mel pravo branit stat.
No právě. Žádáš přesně to, co se navrhuje, a jsi proti tomu, co nikdo nežádá.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#1124 » pon 28. říj 2019, 12:45

izerS18 píše:zakonodarci. Oni musi specifikovat, co je obrana statu, kdy je mozne vyuzit drzitele ZP nebo jine oddily, jednotky

máme armádu velkou tak, že v připadě krize dokáže zajistit pořádek tak v jednom kraji
máme brannou povinost
ne všichni držitelé ZP mají dostatečný trénink, ale i tak máš 300000 lidí a část z nich je použitelná téměř okamžitě

a kdyby Svoboda nebyl politickej křivák, tak řekne i to B a to je, že tato formulace se navrhla jako reakce na směrnici o regulaci obchodu.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#1125 » pon 28. říj 2019, 13:00

Hujer Viktor: To on říct nemůže, protože říct něco přímo není politika a diplomacie ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů