Nákupní povolení



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#2281 » čtv 3. říj 2019, 12:11

mission píše:
Jokinen píše:Já jsem ale neřekl, že jsem z toho vyjukanej...Já jsem se ptal na fígle stran nákupního povolení, protože v těch kombinacícj úplně jasno nemám...resp. jsem chtěl vědět třeba, když na povolení nechám pouze Ochrana živ. a majetlu, zda s tím třeba můžu na střelnici (obrazně) atd. V tomto systému, kde na každý krok je potřeba papír a zase znovu volit kategorie je podle mě totálně na hlavu a prase aby se v tom vyznalo..Nerad bych o ZP hned obratem přišel...Takže zaškrtávám vše co jde vždycky a snad to klapne :D


mi připadá, že máš za sebou nějaký "rychlokurs" na ZP, jinak by jsi dávno věděl, co se zbraní můžeš a co ne v souvislosti s NP/ZP :roll:


Tak to ti připadá špatně...;)



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#2282 » čtv 3. říj 2019, 14:34

Přečíst si zákon, pochopit ho a řídit se jím ... to za tebe nikdo jiný neudělá :roll:

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#2283 » čtv 3. říj 2019, 16:23

S potěšením potvrzuji zkušenost Prcka s OZBM Praha-Sdružení. V neděli večer odeslána žádost, v pondělí zaplaceno, dnes (čtvrtek) dopoledne dorazilo nákupko, vzdání se odvolání, odpoledne hotovo i s doložkou právní moci v datovce. :clap:

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#2284 » čtv 3. říj 2019, 21:31

A s nepotěšením dodávám, že vydané nákupko mi sice poslali i s dodatkem o právní moci, ale nejspíš nezapsali do registru a tak jsem z krámu odešel s prázdnou :(



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#2285 » pát 4. říj 2019, 05:04

A co dnes? Jestli třeba není registr nastavený tak, že se to tam objeví až druhý den?



Kodl
Příspěvky: 20

Příspěvek#2286 » pát 4. říj 2019, 06:35

U nás mě vždy upozorňovali, že nákupko platí až druhý den po vzdání se odvolání.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2287 » pát 4. říj 2019, 07:03

To je právní norma (že datum uplatnění nároku musí být vyšší, než vznik nároku), nebo je to způsobeno použitou technologií?
Aby se takto nedostal někdo do potíží při soukromém prodeji...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#2288 » pát 4. říj 2019, 07:19

Skusenosti cisto z hladiska konzumenta - "u nas" ti na to napisu aj hodinu/minutu kedy si sa vzdal odvolania a prevzal to, kedysi sa pytali ze ci po zbran idem hned. Zazil som uz aj vyzdvihnutie NP a prevod 5 min neskor - s tym ze som upozornil dopredu ze to tak bude - ani sme neodisli len sme si podpisali zmluvu, a dali im zbran ku kontrole + sedivaky a pockal som si na novy PZ.

Takze to asi nie je problem technologie ale skor zadavania - skusil by som nabuduce upozornit ze si chcem ist zbran kupit ten isty den. Vzhladom k tomu ze dostanes vygenerovane jednacie cislo, tak by som predpokladal ze to v systeme uz je, zrejme ti ale nenastavili okamzitu platnost.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#2289 » pát 4. říj 2019, 07:28

Nemělo by to tak být - právní moc byla včera 3., ne dnes 4. Jednou jsem už nakupoval ve stejný den, kdy jsem si vyzvedl NP, jsou to 2 roky, a šlo to. Tenkrát se ovšem vyskytla nějaká porucha CRZ, kdy CRZ tvrdil, že pistole samonabíjecí nelze zakoupit na NP pistole samonabíjecí. Psal jsem o tom viewtopic.php?f=57&t=40&p=144507&hilit=prezidium#p144507 .

Včera jsem tedy využil možnosti zavolat mimo provozní dobu na policejní prezidium (více v tom odkazu) - ne, žádná stálá služba na CRZ není, alespoň podle spojovatelky ne a ani v seznamu kontaktů, co mi půjčoval prodejce. Pokud byla, tak asi jen při té poruše CRZ.
Tak za chvíli vyrazím do prodejny a zkusím druhé kolo, případně volat rovnou na Sdružení; tam by snad měli být schopni pomoci.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2290 » pát 4. říj 2019, 07:32

MM:S tím časem kdy to nabylo právní moc mě to dává smysl. Čas by pak při soukromém prodeji (ve stejný den jak nabylo platnost nákupko) měl být minimálně na smlouvě... pokud by se v tom někdo z nějakých důvodů začal šťourat.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2291 » pát 4. říj 2019, 07:46

Pisemnou smlouvu nemusis mit vubec (to ze to z ruznych duvodu muze byt vhodne nerozporuji..)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#2292 » pát 4. říj 2019, 11:19

K té platnosti nákupky... Jde o to, že člověk sice odešle vzdání se nákupky, ale otázkou je, kdy to někdo na Policii přečte a zanese do systému, což je následně ta chvíle, kdy se nákupka objeví v CRZu.

Jinak k té platnosti hned/druhý den...
Ano, jsou o tom spory, výsledek je ten, že i pokud se povede na to něco koupit ten den tak i kdyby to mělo platit až následující, je to konání v dobré víře s nulovou společenskou nebezpečností, takže ani tak by to nebyl přestupek.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#2293 » pát 4. říj 2019, 11:27

Já jsem už měl v ruce (v datovce) doložku o právní moci.

Problém už je vyřešen, příčina prostá. Zkrátka to zapomněli do CRZ zapsat, že těch nákupech datovkou je v poslední době více. A omluvili se. Stane se.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#2294 » stř 30. říj 2019, 22:49

Tak dneska sem fakt čuměl. Koupil sem si další pistolku, rovnou jel do Nuslí jí zaregistrovat a podat další žádost.

U nákupka se mě rovnou zeptali jestli to budu chtít na počkání, průkaz zbraně napřed řekli že bude 13.11. ale pak sem byl dotázán jestli dnes moc nepospíchám a nakonec průkaz zbraně byl asi za 15 minut!

No asi mě tam maj rádi či co :)



tapuz
Příspěvky: 12

Příspěvek#2295 » čtv 31. říj 2019, 16:38

No to asi mají :lol: . Já jsem tam včera taky byla zaregistrovat novou pistolku a rovnou mi řekli, že PZ bude k vyzvednutí 13.11. O žádné jiné možnosti nebyla ani řeč. Asi holt postrádám to správné kouzlo osobnosti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 34 hostů