SA 58 Hermex

Samonabíjecí pušky


Pavlos858
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » sob 5. říj 2019, 21:56

Dobrý den,omlouvám se,že otevírám staré téma ohledně Hermex efektu.Po různých hledáních a vlastních pokusech,sem nějak nepochopil,proč Hermex vzniká.Všichni popisují,že při zpětném chodu tukne nosič závorníku o páčku přerušovače a ta uvoní uderník.Ale abych to uvedl podle mého.Po výstřelu.....blabla se dává nosič do zadní polohy,kdy tukne o páčku přerušovacě,ta následně uvolní levý záchyt uderníku.Při zpětném pohybu se uderník zachytí o záchyt a nosič pak škrtne o záchyt.Ten by měl podle všech uvolnovat udernik,ktery pak postupuje do předu s nosičem.
Jenže a to je ta otázka,jak může uvolnit uderník,protože přerušovač je v jaké koli poloze,tedy když je spoušt pořád zmáčknutá,nepo puštěna,je přerušovač volný a nemá tedy možnost jak záchyt uvolnit.Přerušovač při zpětném pohybu tzv zacvakne za záchyt a zmáčknutím spouště,tedy pohybem přerušovače vpřed záchyt uvolní uderník.Podle mě je chyba mezi hranou nosiče,která tuká o přerušovač a přerušovačem.Co sem osobně vysledoval,tak po výstřelu a držením spouště,musí při natažení nosič škrtnout o přerušovač,který vydá charakteristický cvaknutí,jak uvolní záchyt.Většinou při tzv Hermexu při tom nedošlo,tak že nebyl uvolněn záchyt a uderník se vrátil zpět i snosičem.To by znamenalo,že při navařování kostky došlo ke skřivení rámu a žvětšila se vůle.Tedy by mělo pomoci něco jiného.To že se zkrátí perko spouště se jen zmenší odpor a nosiči stačí opravdu jen malinko tuknout,ale to podle mě neřeší závadu.Podle mě by mělo stačit o několik desetin zmenšit ozub a taky vybrání záchytu,popřípadě ještě drážka na přepínači,aby byl přerušovač oto výše.Děkuji za případné podněty a rady.



Pavlos858
Příspěvky: 4

Příspěvek#2 » ned 6. říj 2019, 10:55

Mohl by mě někdo prosím oměřit výšku ,modifikovaného přerušovače spouště pro 858.Děkuji



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#3 » ned 6. říj 2019, 11:21

Přibodnutím té kostky nebo zavařením výfrezu pro auto páku určitě nedošlo k žádnému zkřivení rámu,nevím čemu všemu by ten rám musel být vystaven,aby se zkřivil. Navíc tam ty vůle jsou natolik benevolentní,že míra vůle na hermex nemá pražádný vliv



Pavlos858
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » ned 6. říj 2019, 11:24

Jak tedy může při zpětném chodu při tuknutí do přerušovače stlačit záchyt?



Pavlos858
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » ned 6. říj 2019, 12:40

Co se týče vůle musím oponovat,když je velká mezi hranou nosiče a vrškem přerušovače,nedojde k seskočení z hrany záchytu a tedy k zajištění uderníku.Tam bude ta chyba.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » ned 6. říj 2019, 15:42

Kdybys použil tlačítko hledat tak bys zjistil že už se to tu párkrát řešilo. Jen namátkou, určitě toho bude víc.
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... f=22&t=440
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... f=22&t=126

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů