Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#286 » pon 16. led 2012, 22:00

TO :Georg
Plně s Tebou souhlasím.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#287 » úte 17. led 2012, 10:59

Děkuji Brunovi a Bohulibymu za jejich chvácholivé ujišťování. S náboji SaB jsem jiskry nezpozoroval (nehodlám ale tvrdit, že žádné nelétaly, můj zrak není zrovna ostrý), oproti tomu jiskry při střelbě Barnaulů jsem pozoroval téměř při každém výstřelu.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#288 » úte 17. led 2012, 12:57

Už jsem psal že ty Barnauly se mi zdají ostřejší než SB.Asi mají víc prachu,a ten nestačí v hlavni vyhořet.Ty jiskry budou zbytky hořícího prachu.Nejsem odborník na střelný prach.Je také možné že v Barnaulech je pomaleji hořící prach.To je jenom moje úvaha.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#289 » úte 17. led 2012, 18:34

Pokud opomeneme staré náboje z armády, tak si myslím, že v Makarovech je zatím docela dobrý výběr a je na každém, aby zvolil, co se mu líbí. Je dobře, že se ty zkušenosti tady probírají ! Nikdy nebudou na pultech v takovém zastoupení jako Lugry, to je jasné. Dnes jsem psal do BVS, zda neuvažují o prodeji jiných nábojů, když léta prodávají Maky a určitě by to stálo za zkoušku, mají stále jen Barnauly. Srbské Prvi Partizan berou ve větším, a tak by to mohli rozšířit i o Maky ! Jinde zase berou maďarské MFS, v Detexu napsali, že se mění majitelé a potom budou nové smlouvy s prodejci. Musíme jen doufat, aby nábojů nebylo čím dál tím méně ?



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#290 » úte 17. led 2012, 21:18

ale panove... ekonomika.... Makarov se da sehnat za 2800.... a je to pistole na strileni jako kazda jina.... pokud je uspora na naboji 1-1.5 ks at si kazdy spocita, kolik nastrili a na co Maka ma...

obracene - pokud nekdo nastrili malo a "efekt" levnych naboju se projevi od rekneme 5000 - 10000ks stoji to za uvahu take, jen kalkulace je jina.

Proto mne zajima, zda existuje nejaky rozumny odhad ci test.... a vypada to ze ne.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#291 » úte 17. led 2012, 23:09

Přečti si o Makarovu na téhle adrese.
forum.gunshop.cz/pistole-makarov



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#292 » stř 18. led 2012, 01:35

Za 2800kč bych si pořídil ještě jednoho do zásoby.Je otázka času že nebudou.Zatím jich je na trhu dost.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#293 » stř 18. led 2012, 01:42

kralik píše:ale panove... ekonomika.... Makarov se da sehnat za 2800.... a je to pistole na strileni jako kazda jina.... pokud je uspora na naboji 1-1.5 ks at si kazdy spocita, kolik nastrili a na co Maka ma...

obracene - pokud nekdo nastrili malo a "efekt" levnych naboju se projevi od rekneme 5000 - 10000ks stoji to za uvahu take, jen kalkulace je jina.

Proto mne zajima, zda existuje nejaky rozumny odhad ci test.... a vypada to ze ne.


Králíku, já a spoustu dalších koupil svého Maka v cenové relaci zhruba od 4100 do 6000,- (těch 6000 je jen můj odhad). A to jako uloženku, takže nestříleného, ve stavu nové zbraně. Je fajn, že by jsi ho byl schopen sehnat daleko levnějšího, ale já osobně kvůli tomu, co měl můj Makarov za sebou si radši připlatil (než bazarovku s podivným vývrtem - možná špinavý, možná již notně opotřebovaný - jsem koupil jasnou uloženku). Z ekonomického hlediska mi nejde jen o cenu nábojů, ale hlavně o zbraň, kterou si já ani spousta dalších spokojených majitelů nehodlá ničit používáním nábojů vz. 82.
Tady na zdejším fóru se tedy nedozvíš odpověď na svou otázku, protože takový test tu nikdo prostě nedělal. Nikdo si totiž nechce zbytečně svou zbraň ničit. Netvrdím, že by takový test nebyl přinejmenším zajímavý, ale další stránka je ta, jak poznáš, že třeba již tisící výstřel je ten, který již hlaveň zničil natolik, že to má vliv na přesnost. Podle mne by to mohlo být v řádech stovek výstřelů - příklad 5000 - 5300. Navíc pokud by takový test proběhl, bylo potřeba ojektivnějšího pohledu, dosaženého použitím nejlépe pomocí nějakých přístrojů a nástrojů (měrky, kalibry, střelecká stolice ....), což tady asi těžko někdo má.
Je mi líto, že jsem tě asi zklamal, ale pokud by jsi náhodou věděl o někom, kdo takový test bude provádět, dej vědět a poděl se prosím s námi o průběhu a výsledku testu.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#294 » stř 18. led 2012, 07:51

Oficiální životnost PM s nábojemi Makarov je pouze 4000 výstřelu. Praktickou zkouškou ale bylo prokázáno že zbraň vydrží až kolem 60 000 výstřelů.

Zdroj Orugije 2004 - 10



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#295 » stř 18. led 2012, 10:31

Takže je to doslova nesmrtelná zbraň. Ta cena (2800,-) je lákavá (i podezřelá) a možná bych koupil i druhou, na střílení obouruč :D Někde jsem se dočetl, že někdo střílel z Makarova 150ks střeliva vz.82 a nemělo to žádný vliv na zbraň. Každopádně je střelba tímto střelivem barbarství.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#296 » stř 18. led 2012, 17:13

Hezké a kde ho mají za 2.800,- ;-)
Musím se přiznat bez mučení, že v odkazu uvedený modernizovaný MAK se mi opravdu hodně zamlouvá.
http://forum.gunshop.cz/download/file.php?id=17149&t=1
http://world.guns.ru/handguns/hg/rus/mp-44-skyph-e.html



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#297 » stř 18. led 2012, 17:57

Ano ten SKYPH je nádherný.Jestlipak se dá koupit u nás.Asi těžko.Zatím.Je to škoda.Na nošení ideál.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#298 » stř 18. led 2012, 19:30

nu dobra, dam pokoj... pro mne Makarov proste neni srdecni zalezitost ale velice dobre udelany nastroj...... a trenovat je treba.
Jinak ja ho za tu cenu mam.... a jestli se jeste nejaky objevi dam vedet.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#299 » stř 18. led 2012, 21:15

Ta životnost je opravdu daná asi nábojem. Ty ruské vojenské náboje jsou asi destruktivnější, než olověná střela, proto ten údaj 4000, Rusové určitě provedli dostatek zkoušek ! Na zbrojním průmyslu se nikdy nešetřilo !!!



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#300 » stř 18. led 2012, 21:58

Skyph je hezký a určitě bude na IWA v Norimerku. Je jen otázka času, aby ho nějaký český prodejce dovezl a za jakou cenu. Zbraně máme stále strašně drahé ! Určtě do něj půjdem !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů