Dillon 650 / 750



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#151 » pon 12. srp 2019, 10:58

Chlapi - dotaz - 650tka - .223 Rem - formátování.

Matrice Forster, mosaz mix - hlavně SB, ale jsou tam i nějaké GGG, Fiochi, IMI..., komora VARka. Na jednooperáku shellhoder natvrdo "dorážím" na matrici, a vše je OK. Hilzna vs komora - snadno tam, snadno ven. Ale na 650, pokud chci dosáhnout toho samého, tak musím mít matrici proti shellplate přetaženou, ale asi už možná trochu zu-viel. V podstatě mám dojem, že tam už musím jít do nějaké, nejspíš stále ještě pružné, "deformační" zóny sestavy lisu, kterou nedokážu považovat za správnou, zejména s ohledem na předpokládané objemy přebíjených .223. Začal jsem uvažovat o zkrácení matrice o cca 0,5 mm, opustit label Forster nehodlám. Máte někdo podobnou zkušenost?

Ta matrice má za značení FLS, takže předpokládám, že je to Small Base.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#152 » pon 12. srp 2019, 14:55

Spousty podobných zkušeností a proto zase formátuji a "decapituji" na jednooperačním lisu. Ty deformační zony se prostě po čase objeví a projeví na hliníkové palici, neboli hlavě. Dillon prostě není turett.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#153 » pát 16. srp 2019, 08:58

Matricu vzdy dotahujem nie pocitovo ani tak, aby „nabojnica liezla do komory“ a uz vobec nie podla navodu vyrobcu. Dotahujem ju VZDY podla zmeraneho headspace mojej komory a aby nabojnica mala headspace o cca 0,004" mensi.

S Reddingom full lenght som nikdy nemal problem, naboje lezu do komory ako Sig M400, tak aj Daniel Defense.

Problemom bude prilis tesna komora VAR, o tomto probleme som v pripade tejto pusky pocul uz viackrat z roznych zdrojov, vacsinou to skoncilo skratenim matrice. U jednooperakov skusanim Small size matrice atd.

To s prepacenim mozem ototo.

Odhliadnuc od toho, ze ARku s piestom povazujem za slepy koncept (nespochybnujem kvalitu VAR).

Osobne nemam problem. Nasypem case feeder lanolinom namazanych nabojnic a za hodinu mam 2000 ks sformatovanych aj oswagovanych cez Swage It (ak sa jedna o nove nabojnice z cudzieho zdroja). 2x vystrelene nabojnice z mojich pusiek neskracujem, neswagujem (uz su). Skracujem len nove nabojnice 1x vystrelene, aj to je zbytocne. Na oboch puskach mam zmeranu dlzku komory na 1.785", SAAMI norma dava 1.760" max. Kym to dojde na 1.785" uz ta nabojnica bude i tak na vyhodenie…



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#154 » sob 17. srp 2019, 18:05

Den po napsání příspěvku jsem chyt Forsterku do svěráku a ručně jsem jí "zkrátil" diamantovými brousky o 0,3 mm. Ani jsem tam neudělal nějaký výraznější vlnobití. Práce pro vraha to ale byla. Hodinu jsem se s tím ... Nicméně, 20 hilzen na zkoušku, pocit znásilňování 650tky zmizel, do a ven z komory bez problémů.

Jestli budu mít někdy dobou náladu, možná tu matrici ještě o 0,1-0,2 mm zaberu.

Jestli je VAR slepou vývojovou větví nedokážu posoudit, je to na flame v jiném vláknu. Já jsem spokojen nad míru a neměn bych.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#155 » stř 16. říj 2019, 20:55

XL750 je doma .....je to muj prvni lis ale uz jsme kamaradi :-).

https://youtu.be/j1ETBaEvurQ

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#156 » stř 16. říj 2019, 21:09

A víš že toto je vlákno o 650? :)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#157 » stř 16. říj 2019, 21:23

No ono 750ka je jen tak trochu vylepsena 650ka ...a pocitam, ze vlakno zmeni nazev na XL650/XL750 ;-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#158 » stř 16. říj 2019, 21:31

;) :thumbup: tak jo no.. Změnilo :) aspoň můžeš shrnout změny. Pokud vím tak je to víceméně o zapalování?

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#159 » stř 16. říj 2019, 21:56

Ja 650 nemel a co jsem koukal ma youtube tak jr zmenen zapalkovac s rotacniho na primocary ...funguje to skvele, prebil jsem na zkousku 10 ks , , vzal na strelnici pak jsem udelal 300ks a se zapalkovacem zadny problem . Nastavil.jsem to podle americana co ma kanal na youtube a slape to fakt skvele. Mam na tom akusticky hlidac kontroly prachu v nabojnici a zapalek ...jsem zacatecnik tak chci vyloucit zbytecne chyby

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#160 » čtv 17. říj 2019, 08:27

Nechci inžinýrům od Dillona kecat do řemesla, ale přiznám se, že uživatelsky nevidím naprosto žádnou výhodu šoupátkového zápalkovače oproti rotačnímu, který funguje naprosto bez chyb. Dílů je tam cca stejně. Naopak, vyjížděcí šoupátko, pozohýbaná tyčka, kladková kolečka...spousta titěrných dílů vystrčených ven "vnějším vlivům".

No, možná nějaké sjednocení a racionalizace výroby pro zápalkovače 550 -750-1050.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#161 » pát 18. říj 2019, 07:26

Udelal jsem na 750ce prvnich 700 kusu . Zapalkovac mi 3 x nepodal zapalku ( musel jsem shora te cerne trubky zapalky postouchnout plastovou tyckou ).

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#162 » pát 18. říj 2019, 07:46

Souhlas s Petzoldem, jestli něco po dvou letech provozu 650ky funguje naprosto spolehlivě bez jediného problému, je právě zápalkovač.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#163 » pát 18. říj 2019, 10:20

tomoking: kde se to dá sehnat a za kolik? :)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#164 » pát 18. říj 2019, 12:15

sportshooter.de



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#165 » čtv 21. lis 2019, 09:54

No, spolahlivy koleckovy ako spolahlivy…

Tvrdsie zapalky (take SB su chutofka) to dokaze niekedy pekne pozut a zablokuju cele kolecko, pritlacnu pruzinku jazycka co rotuje koleckom som musel predlzit aby spolahlivo koleckom otacala. No a tiez staci par zrniek prachu a cele sa to priderie. Ze to podava zapalky aj ked nie je ziadna nabojnica je prkotina, ale ta klzacka na nepouzite zapalky je ehm…

Ano, vsetko ide poriesit a vcelku to funguje ale dokonalost to urcite nie je.

Kazdopadne na XL 750 to vyzera tak, ze Swage It tam uz namontovat nepojde, ze? Za to som rad, ze mam XL 650 napriek vyhradam v niektorych ohladoch. Swage It, elektricky podavac nabojnic a uprava .223 je zalezitost 2000 ks/hodinu. Vzhladom na tolerancie komor vacsiny AR-15 uz ani neskracujem. Oboje moje AR-15 maju dlzku nabojnice az 1.850" voci max. norme 1.760".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti