Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Spirpin

Příspěvek#1 » stř 23. říj 2019, 15:19

McFly, radim78: To já raději tu první bertu :D

McFly
moderátor

Příspěvek#2 » stř 23. říj 2019, 15:27

:) Tak kdyby jste jooo chtěli pisněte mi do Sz :D

audis

Příspěvek#3 » stř 23. říj 2019, 15:47

Mcfly:
koupím hotovou formičku 1 ks. Na pistoli nezáleží. Platba předem na účet. Poslat stačí obyčejně.

audis

Příspěvek#4 » stř 23. říj 2019, 15:54

Omlouvám se že kazím nadšení: teď jsem koukal na aliexpres.com mají formy na pečení silicon pistole, i 1911, Náboje, granáty, v cenách jednotky dolarů. Dostatek k vedení malé války, ehm teda velkých Vánoc. Hledat výraz "baking pistol".
Ale nejsou to vykrajovatka.

McFly
moderátor

Příspěvek#5 » stř 23. říj 2019, 16:03

Chlapi, já to ani neplánoval prodávat :D, jen se pochlubit a když už se to někomu líbí nemám problém to udělat, páč mě tisknout baví :D Každopádně tohle taky vychází jako +- dolarová položka a vyroste to u mě doma na tiskárně :)

genu

Příspěvek#6 » stř 23. říj 2019, 16:28

pavelg píše:Jsem toho názoru, že dav na ulici je co platný jen když existuje skupina, která ho tam dostane a která má jasné vize o budoucnosti. U nás navíc nejsem moc stoupencem pouliční politiky, protože máme zatím svobodné volby a docela bych uvítal i obecné referendum. Obojí je mnohem víc, než pár lidí na ulicích (v poměru k populaci).

Přesně tak.
Máme 10,5 mega občanů.
Těm vládne pár kusů, které volilo 1,5 mega občanů (cca. 14%)
A pak přijde cca. 250 tis. lidí (cca. 2,5%) kteří chtějí změnu .....
Pobavil plán jak za 100 dní od 25.2.2018 chtěli aspoň milion podpisů (když nechodí k volbám) a máme k dnešku po 600 dnech něco přes 400 tis. podpisů .... (tak buď neposlouchají, nebo ovce docházejí) :lol:

rumburak18

Příspěvek#7 » stř 23. říj 2019, 16:32

No a pak tu máme lidi jako genu, kterým k životu stačí se jiným (možná občansky aktivnějším) vysmívat a nazývat je ovcemi. Wow.

pavelg

Příspěvek#8 » stř 23. říj 2019, 16:51

Ty podpisy měly být k čemu?

Já jsem se, pokud byla možnost, chtěl většinou dozvědět, jak to mají srovnané, co chtějí, proč, a jestli je to tak nějak konsistentní. Mám zkušenost, že tihle lidé většinou netuší, oč jde, jen se prostě přidali k akci.

A taky si myslím, že kromě několika málo akutních případů nesnesoucích odklad, je vždycky dost času na diskusi, rozebrání věci do podrobností apod. A hlavně na vtělení požadavku do nějaké normální politické síly. Neříkám, že je to snadné a vždycky možné - on ne každý má náturu zakládat hnutí a kandidovat, když nemá reálně šanci.

Já se proto neznámým protestujícím dopředu moc nesměju, spíš se snažím dopátrat o co jim skutečně jde.
Aktivní a informovaný občanský přístup je mi sympatický.
Ale je pravda, že výsměch a pohrdání následuje ve většině případů - viz lepiči silniční za záchranu klimatu.
Nebo vědci s vědkyněmi.
Ale rád si nechám obojí ještě jednou vysvětlit někým, kdo do toho vidí víc, než já.

rumburak18

Příspěvek#9 » stř 23. říj 2019, 16:53

To bylo tak težké zjistit za tu dobu, co Milion chvilek existují, tu jednu větu?

My, níže podepsaní,
pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!

To je celý, chlapi. Těžký, že?

Chtěli, aby AB složil funkci. A ano, tato jedna věta byla pro hodně lidí natolik složitá, že nepochopili, že nešlo o odstavení vítezného hnutí ANO, ale o požadavek, aby jeden konkrétní jejich člen nedělal zemi ostudu. Tak složitá věc to byla :)

Jak jistě víme, věc se posunula, a s tím i celá tato akce. Je možné, že jeden z důvodů pominul. Čeká se na Pavla Zemana.

pavelg

Příspěvek#10 » stř 23. říj 2019, 17:05

Jo tohle byly ty podpisy...

No já když jsem se anti-Babišů ptal, co tak náhle jim vadí vyšetřovaný (neobviněný) člověk, když jsme takové měli i předtím, dokonce i obviněné, tak nevěděli. Prý Čapí hnízdo.. což je zase banalita, přefukovaná do absurdna.
Mně se zdá, že jen dupou nožkama nad banalitami, kvůli kterým ještě nikdo nikdy neodstoupil.

A ne že by nebylo Babišovi co vyčíst a na čem ho "udělat". Jenže to by s ním šlo dolů i dost těch, co mají ambice nebo měli funkce a nehodí se jim to.

Podle mě Milionáři v podstatě Babiše posilují. Kdyby na něj nepořádali tak debilní hony, tak by neměl takovou podporu.
Já jsem před Babišem varoval ještě v době, kdy eurobolševici schválili tu biosračkovou směrnici, Babiš si nakoupil poslance a ti mu to protlačili v nouzovém režimu těsně před volbami. On se v tu dobu rozhodl vejít do aktivní politiky ... kolik jen jsem potkával lidí, co ho vynášeli do nebes a dnes jsou z nich milionáři.
Tak já mám v tomto svědomí čisté - před oligarchou jsem střízlivě a věcně varoval ještě než se dostal do parlamentu. Předpovídal jsem ukrajinizaci ČR, když se tam zabydlí.

Na druhé straně, z parlamentu a vlády ho dostaneme volbami, když nabídneme lepší vizi. To, co dělají milionáři, Babiše posiluje. Kdybych nevěděl, že to tak není, myslel bych si, že je řídí Babiš sám.

Jak to vidíš s Babišem ty?

rumburak18

Příspěvek#11 » stř 23. říj 2019, 17:08

Trestně stíhané nebo obviněné premiéry ve funkci jsme neměli. Takováhle novinka už pro mě nebyla banalita.

Posilování neposilování, od kompu je každej generál, hlavně potom. Lidi prostě šli říct, co se jim nelíbí. A lidi odtud se jim smáli a smějí. Budou se smát, až se na demonstracích proti zákazu olova ve sportovním střelivu sejde míň lidí, než organizátor čekal? Asi ne, že?

pavelg

Příspěvek#12 » stř 23. říj 2019, 17:18

Ministry i obviněné.

A je Babiš obviněný?.. pochybuji. Je trestně stíhaný? ... taky nemyslím, když není obviněný.
Je vyšetřovaný, to ano, ostatně vyšetřování se dá spustit na objednávku na téměř kohokoliv. Však vzpomeňme na Nečase, který odporoval a skončil.

To je taky otázka, proti čemu a jak vystupovat a nějak si udržet vnitřní konsistenci.

Já bych uvítal, kdyby někdo přišel s materiály o tom, jak Babiš přišel k penězům, podnikům a moci. Jenže to by smetlo i ty dnešní dobroděje. Oni zase tak moc pravdu nechtějí, proto se to pokusili přes ovečky a čápy.

Já jsem ale byl generálem od začátku :-)

Ale pořád jsem se nedočkal tvého hlubšího pohledu na věc. Máme dát do zákona, že kdokoliv, kdo se stane objektem vyšetřování (nebo hůř) musí opustit veřejné posty? Poslanci to mají spíš naopak - imunitu a je pro to i dobrý důvod. Třeba ten, aby nějaký Havel nemohl nechat zadržet jistého Sládka proto, aby ten nemohl hlasovat proti němu ve volbě.

rumburak18

Příspěvek#13 » stř 23. říj 2019, 17:21

Byl trestně stíhaný. Opravdu o tom moc nevíš.

Hloubky do toho nepleť. Byl to morální apel. Zákony, které budou tohle popisovat, nechce nikdo, To bysme byli už úplně v prdeli.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne stř 23. říj 2019, 17:24, celkem upraveno 1 x.

pavelg

Příspěvek#14 » stř 23. říj 2019, 17:24

Na to pozor, nedávno takhle na Slovensku přišel o mandát poslanec - myslím, že to bylo za hate speech.
To se takhle zavede idealistická norma s myšlenkou jak MY s NIMI zatočíme, pak se to různě domotá, zákon zůstane a ejhle - vlastní vidle v břiše.

rumburak18

Příspěvek#15 » stř 23. říj 2019, 17:25

A už zase dokola. Nebav se o hate speech, se zákonem si přišel ty. Já žádný nepotřebuji, Chci, aby politik nedělal ostudu a stáhnul se v takovém případě jako měl Babiš i bez zákona. Klidně ať se pak vrátí, i to tu bylo.

Zpět na