AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#1501 » pon 4. lis 2019, 08:21

zarozak píše:....Je to velké a zbytečné plýtvání finančních prostředků a vůbec nic to nevypoví o kvalitě zbraně nebo náboje...


Ono celé střílení je velké plýtvání finančních prostředků :lol: :lol: ...ostatně jako většina koníčků. ;)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1502 » pon 4. lis 2019, 08:52

Úplně stejně se dá za plýtvání označit jakýkoliv koníček, třeba sbírání aut-veteránů, ježdění do Himalájí na vysokohorské horolezecké výpravy, závodění na motorkách nebo v autech...
V podstatě cokoliv.
Já se jen chráním o tom mluvit s nezasvěcenými, kolik co stojí. Protože ti, kdo mají hlouběji do kapsy a můj koníček nesdílejí, to většinou promyslí tak, že dojdou k závěru "kdyby ten pitomec neutratil tak zbytečně tolik peněz a radši je dal mně..." (vycházím z osobní zkušenosti).
Sorry za OT, ale toto jsem si nemohl odpustit okomentovat.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1503 » pon 4. lis 2019, 08:55

Len dodam, ze to „vubec nic to nevypovi o kvalite zbrane nebo naboje“ ma pri dynamike vobec nezaujima. To som si predsa otestoval so svojou puskou (puskami) niekolkp krat na 100 m s puskohladom a ked mam vychytane svoje prebijance a viem, ze na 100 m idu 1 MOA, tak mam vsetko poriesene a viem, co mozem cakat (co mi do 300 - 500 m na kovy s mieridlami bohate postacuje, real CR/SR IPSC do 100 m).

Presnost som sppkojny, s cenou naboja tiez, pusky su nanajvys spolahlive a presne.

Takze co mam dalej riesit? Proste strielam. Na kyble rocne. Co ano, u nazasvetenych co maju hlboko do kapsy sposobuje pot a scervenanie tvare. Na druhu stranu, to co ja dam za vikend na strelnici oni casto prepiju v krcme v piatok.
Naposledy upravil(a) Machead dne pon 4. lis 2019, 08:58, celkem upraveno 1 x.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1504 » pon 4. lis 2019, 08:58

Asi tak...tohle všechno jsem chtěl svým příspěvkem vyjádřit. Puškových závodů je obecně bohužel tak málo, že objíždím, co se dá. A je pravdou, že i na menší střelnici se dá postavit výbornej puškovej závod. Viz. třeba 2gun v Poříčí, 2guns Tachov, puška v Dobřanech. Třeba do Žalan to mám asi 230km, ale prostě jedu. Délka střelnice se dá kompenzovat velikostí terčů. Pravda je, že se to dá střelit nějakým pdw, ale prostě to není ono. Taky bych rád střílel dynamiku na 100m+, ale bohužel toho fakt moc není. Ono třeba střílet holuby vtipně umístěné na 50m ve valu za chůze ti větší vzdálenost v pohodě vynahradí. Potenciál náboje sice nevyužiješ, ale je to ekvivalent gongu průměru 40cm na 200m.
A co se týče finančních nákladů a plýtvání...vyrábím si náboj .223 za 4,8Kč. To zas takový plýtvání není.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1505 » pon 4. lis 2019, 22:54

A jeje :D

Samozřejmě chápu,že se střílí dynamické disciplíny na kratší vzdálenosti,ale psal jsem to spíš jako můj názor Píchovi k tomu,že mu někdo radil,že se má naučit s flintou střílet na 25m a pak se učit dál. Pokud můžu psát z vlastní zkušenosti,tak ideál je naučit se střílet aspoň rovnou na těch 100m mířenou a pak jak to člověk zvládne a odladí flintu,tak teprve pak to zkoušet třeba dynamicky na ty kratší vzdálenosti,tedy přesně naopak. Protože hodně IPSC střelců,které vídám mířenku moc nedává,zato naopak to jde skoro vždy,pokud je člověk fyzicky schopný. Navíc,osobně pokud bych střílel často na vzdálenosti do 50m,volil bych jednoznačně PDW. Ale to je samozřejmě jen můj možná úplně blbý názor člověka,který do koníčka sype skoro všechno i přes to,že má hluboko do kapsy :lol:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1506 » úte 5. lis 2019, 00:48

Víš, ale my máme v IPSC svoje divize a někteří holt chceme střílet puškou a né flusátkem 9x19. Jinak téměř pokaždé když někdo přijede na závod s tím že střílel dosud statiku, tak shoří jak papír :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1507 » úte 5. lis 2019, 05:09

Tak. Pre mna je IPSC prakticky trening na “co kdyby”. Vsak ono to povodne z toho aj vychadzalo. Ziaden protivnik nebude cakat presne na 100 m ci ho v klude, bez jeho pohybu a svojho trafis do oka.

V realite sa vzdialenosti dynamicky menia, ciele sa hybu, strelec sa musi hybat, musi prenasat medzi cielmi ci z par m na desiatky m a opacne, musi strielat z roznych uhlov a pozicii. A podstatne je ciel trafit, nie riesit ci sa to vojde do 10 korunacky.

Samozrejme, sme civilisti, nie specialne sily, ale IPSC je skvela zabava a trening.

Ano, aj mierenka ma nieco do seba ale tam by som si rozhodne AR-15 nebral a ak uz, tak special s bull hlavnou aspon 20” a komorou na zakazku. Rozhodne nie lacne farmarske kopyto za 30 tisic Kc, v USA za polovic.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#1508 » úte 5. lis 2019, 16:33

:D Takze preci jen si hrajes na tactical cool operatora, ja to vede!



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1509 » úte 5. lis 2019, 19:34

McFly: Ano,naprosto to chápu ;) Mě např. pistole taky naprosto,ale naprosto vůbec nebaví,flusátko,jak píšeš



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1510 » čtv 7. lis 2019, 12:33

Re Zarozak no to AR v 9luger opravdu není to pravé a o cca 2-3 Kč levnější střelivo to jo, ale s omezeným použitím díky nesrovnatelně horší přesnosti a mizerné balistice....A slušná AR v 9L stojí cca 45000kč :| / tudy cesta úspory rozhodně nevede. Ale tu pistoli bych ti doporučil vyzkoušet Glock 33 v 357sig 8-) myslím ,že tam je zážitek jistý :)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#1511 » pát 8. lis 2019, 09:51

No 223 je fajn, ale pokud nemám kde střílet, nepočítám že si můžu občas strelit staticky z palpostu, tak je 9mm PCC řešení které mi pomůže si uchovat alespoň základní návyky k pusce a i na střelnici kde je hluk problém jsou všichni v poho protože u delších hlavní a vyladění laboraci je hluk vystřelu jak z malorazky. Tudíž není to tak sexy, ale umožní mi to pravidelně trénovat když odpovídající střelnice pro 223 je na celoddeni vylet.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#1512 » pát 8. lis 2019, 09:52

A jasně nic neusetrim oproti 223, PCC je hrozný zrout nábojů :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1513 » sob 9. lis 2019, 06:43

Ak mas k dispozicii len vnutornu strelnicu tak to chapem. Ak je to vonkajsia, 100 m a viac nie je vibec nutnost. 50 m aj menej na dobry trening postaci, ak mozes vo vale behat.

Ja trenujem na tieto vzdialenosti, casto na 10 m s redukovanymi IPSC tercami. Nastastie mam k dispozicii klubovu strelnicu kde ako spravca mozem zbehnut a byt tam uplne sam. 6 valov a k tomu po dlzke strelisko 50 m, to uz si clovek zatrenuje dobre (a draho).

Ale prave to uz mam len na overenie nacviku, inak som si kupil GHK M4 airsoft (najlepsie GBB airsoft pusky robi GHK) a trenujem doma. Na to mam par velkych krabic, kde je deka. A na ne pripnem zmensene terce. 50-70 % veci tak natrenujem bez toho, aby som potreboval strelnicu. Nahadzovanie, prenasanie, strelbu za pohybu…

Navyse clovek moze pri tom chlastat a ked dojde partia je aj sranda :)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#1514 » sob 9. lis 2019, 18:16

No právě že takovu 50 m střelnici mi zavřeli a nejblíž mám jen tunel, i když 100m



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1515 » úte 12. lis 2019, 15:07

Zkusím to i zde. Vědel by někdo, co za díly je na přiložené fotce? Po závodech se to uvolnilo a pootáčí se to v předpažbí a klepe - cinká to o něj. Je to zevnitř jedním šroubem přiděláno k předpažbí, nic jinýho na tom nedrží, nic to nevymezuje, ničeho se to nedotýká, nic to nenese. Na co je to tam? Bylo celkem peklo sundat předpažbí a dostat se k těm šroubkům, vyndat, namazat Loctitem a utahnout. Nešlo to komplet sundat z hlavně kvůli compu. Naštěstí se při povoleným předpažbí na ty šroubky dalo dostat. Blbě, ale dalo. Mám nutkání to po možným následným znovupovolení sundat a vyhodit.
Je to origo předpažbí z DDM4A1. Podle fotky je snad dobře znát, kde a co to je. Ten horní je ještě rovně, jak byl původně, ten dolní jsem pro představu vytočil lehce ven. Děkuji za reakce. Prodejce z nejmenovaného obchodu neví, respektive mi napsal nesmysl, po upřesnění z mé strany už raději nekomunikuje vůbec...
DDM4A1.jpg

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů