Tara TM-9

Glock a spol.
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1 » sob 6. dub 2019, 20:34

Novinka
Pistole TARA TM-9 9mm luger
nová devítka za devítku :-)
cena 9000 Kč http://www.beareka.cz/pistole/pistole-t ... -luger.htm
Obrázek

Specifications
Description TM-9 Pistol
Trigger system DARE / SPEAR
NATO Stock Number 1005-77-000-0001
Caliber 9x19 mm NATO
Length 187 mm
Height 139 mm
Width 30 mm
Line of sight 165 mm
Barrel length 113 mm
Rifling 6 grooves right 250 mm
Magazine capacity 17 rds
Weight (empty) 800 g
Weight (loaded) 1000 g
Bore Axis 22 mm
Distance Trigger-Grip 73 mm
Trigger Travel 18 mm
Trigger Pull 3.5 kg
Colours Black, OD Green, Desert Tan, Urban Gray

Popis prodejce:
TARA TM-9 je zbraň s polymerovým rámem Černo Horské výroby za velice dostupnou cenu. Používá Browningův systém snížení hlavně, komorována pro 9x19mm Luger. Zbraň dále využívá přednatahování úderníku (striker fired system) a spoušťového mechaznimu DARE (Double Action Rapid Engagement), což je dvojčinný (double action) systém, který umožňuje opakované odpálení selhače. Odpor spouště je 2,8 kg. Závěr a hlaveň jsou vyrobeny z nerez oceli a disponují protikorozvní povrchovou úpravou. K pistoli je dodávano textilní transportní pouzdro a dva kovové, 17-ti ranné zásobníky. Zácht zásobníku je na zbraní oboustraný. Pod hlavní na rámu zbraně je umístěná standartní Picatinny lišta pro montáž svítilny nebo laserového zaměřovače.
...............

Výrobce facebook: https://sr-rs.facebook.com/pg/tara.aerospace/posts/

web výrobce nabídka malých zbraní (samopaly, pušky, pušky ala ar-15, pistole) https://www.tara-aerospace.com/small-arms



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2 » sob 6. dub 2019, 20:47

Hm, aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, když si tu fotku zvětším, přijde mi to jako Glock z Aliexpressu. Nejsem žádný odborník, možná proto nerozumím termínu v popisu na stránkách Beareky kde se píše "Závěr a hlaveň jsou vyrobeny z nerez oceli a disponují protikorozvní povrchovou úpravou." Na co je nerez oceli protikorozivní povrchová úprava?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3 » sob 6. dub 2019, 21:17

Chtělo by to někde vyzkoušet. Cenově silná konkurence proti téměř všem. Pak už jen jak a jak dobře to funguje...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#4 » ned 7. dub 2019, 09:56

Zajímavé je to určitě. Cenově museli podstřelit konkurenci, aby měli vůbec nějakou šanci.
Pokud by se to osvědčilo jako v minulosti HS-produkt nebo z poslední doby třeba Canik (?), tak asi proč ne. Každopádně konkurence v této cenové hladině je obrovská a jít do neznámého bych se asi neodvážil, zvlášť, když si stačí malinko připlatit a můžu koupit fakt ověřenou zbraň (za 10 má člověk s troškou štěstí zánovního Glocka z druhé ruky, kde je jistota, že vedle nešlápne - co si budeme říkat, 5-6 000 Kč (doplatek do nového Glocka) je v dnešní době ve zbraních úplně nic). Každopádně rád bych si z toho střelil...

Nicméně, zajímalo by mě spíš to jejich SMG v 9L, co mají na stránkách, kdyby tam byla dobrá cena, tak to bych už asi uvažoval, že bych se stal i pokusným králíkem, pokud jej tedy nabízí i v semiauto.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#5 » ned 7. dub 2019, 13:25

I nerez ocel rezne.



majorsup3
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » čtv 7. lis 2019, 22:37

Já ji tady mám ( TM-9 ), a až tak hrozná ,IMHO, není...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#7 » čtv 7. lis 2019, 23:03

Lze-li se podělit.. jak se s tím střílí, ve srovnání s něčím známým?



majorsup3
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » sob 9. lis 2019, 10:40

No obavy u mě vzbuzovala docela velká vůle mezi tělem a závěrem, nicméně mě kolega, majitel GLOCKu 17 .45 ujišťoval, že je to dost podobné. Nezdá se že by to mělo nějaký podstatný vliv na přesnost, limitující faktor je hlavně spoušť a moje ruce..:-). Dlouhý chod spouště mě nejdřív hodně překvapil, a je opravdu dost nepříjemný, chce to cvik a pak se to dá. V praxi jde jen o první výstřel a potom lze spoušť povolit jen asi o 1/3 chodu, zřetelně to cvakne, a střílí se dál. Když jsem pak vzal do ruky kamarádovu ČZ 83 s laděnou spouští, hoodně jsem koukal. Nestihl jsem ani zamířit...:-) Je to prostě služební zbraň, excelovat na střelnici s ní asi nikdo nebude. Nicméně jsem i tak střílel přesněji než kámoš s CZ P-07. Ta má ostatně vůle rozhodně menší a spoušť výbornou. Ale to bude nejspíš těma rukama.
Jinak ergonomie, ovládání a chod bez stížností, vystřílel jsem zatím jen asi 150 bez zádržky.
Snadná rozborka ( oproti Glocku snazší ), ke zpracování a kvalitě materiálů taky výhrady nemám.
Střelec jsem poměrně čerstvý, zbroják mám rok, tak mě moc nepranýřujte.
Střílel jsem z CZ-75, CZ P-07, TARA TM-9 ( 9 mm Luger ), CZ-83 ( 9 mm Br ), Norinco 213 ( 7,62 Tokarev ).
Cokoliv rád upřesním.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#9 » sob 9. lis 2019, 17:38

Mimochodem na obrázku je nová verze, Beareka má starší. Na odkazu je popis aktuální verze a nový spoušťový mechanizmus.

https://www.tara-aerospace.com/datashee ... t_TM-9.pdf

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů