Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2296 » pon 25. lis 2019, 14:39

Souhlas, už ta cena je vypovídající. To je šetření na nesprávném místě.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#2297 » pon 25. lis 2019, 16:47

Hlavně to není zabezpečení podle zákona nad dvě zbraně a nad 500 nábojů.
Pokud se vejdete do 2 a méně než 500, tak by to mohlo stačit ...



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#2298 » pon 25. lis 2019, 16:52

Leda dvě ostré, 1 vzduchovka, 1 flobertka a 1 historická....



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2299 » pon 25. lis 2019, 20:46

Na montérky dobrá. Za příplatek nalepí na dvířka hanbatý plakát a přidají uzrálé ponožky.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#2300 » čtv 5. pro 2019, 16:49

Ještě bych se chtěl na něco zeptat. Neberte to tak, že bych chtěl s něčím vydrbat, ale mám dvě dlouhé a jednu krátkou, která je v malém trezoru. Dlouhé jsou vhodně zabezpečeny ve skříni. Je to z pohledu zákona v pořádku? Dík

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2301 » čtv 5. pro 2019, 17:51

Ne zákon hovoří takto a jasně:
Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.

Takže čistě teoreticky jediná možnost jak mít tři zbraně, nemít trezor a neporušit zákon, je mít tu třetí neustále v režimu nošení. Ale nikomu takovéto výlety na hranici zákona nedoporučuji. Skříň na 5 zbraní stojí pár šprdliků, tak proč takhle blbnout?



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#2302 » čtv 5. pro 2019, 18:02

Už mám trezor objednaný. Výlet je u konce.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#2303 » čtv 5. pro 2019, 18:14

sonor píše:.....
Dlouhé jsou vhodně zabezpečeny ve skříni.
....


Pokud je ta skříň certifikovaný trezor na zbraně, tak to správně je.
Pokud je to uzamčená šatní, tak to správně není :-(

Od počtu 2 a více musí být vše v trezoru, pokud není režim nošení.
A nad 500ks nábojů je trezor taky povinný.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#2304 » čtv 5. pro 2019, 19:12

Přesněji řečeno "režim nošení" s tím nijak nesouvisí. Pokud jsem u zbraní přítomen, můžu si jich třeba po bytě rozložit kolik chci a kde chci.
Pokud jsou ale více než dvě zbraně "přechovávané" (tedy bez dohledu) na jednom místě, musí být zabezpečení podle § 58.
Důrazně prosím neplést pojmy "trezor" a "skříň na zbraně" - jsou to naprosto odlišné věci s odlišnými možnostmi a omezeními :geek:



cipis
Příspěvky: 2098

Příspěvek#2305 » pát 6. pro 2019, 10:14

Jj, přesně tak, režim držení je podstatný.
Tj. jsem doma, tak všechny zbraně jsou v režimu držení a mohu je mít libovolně (a to i nabité). Jdu pryč z domu, takže ty, co beru sebou, tak jsou max. 2 ks v režimu držení a zbytek v režimu držení za účelem přepravy z místa na místo (tj. vybité), no a ty, co jsou doma, tak se stanou přechovávanými, tj. musí být zajištěné dle "zákona". Takže když tam zůstanou jen ty dvě pušky, tak je to sice výlet na hranici zákona, ale furt je to v pořádku. Výlet je to z toho důvodu, že se dřív nebo později stane to, že tu třetí zbraň jednou budu muset nechat doma.
Jinak ty počty dostávají zajímavé podoby v okamžiku, kdy jsou ty zbraně na různých místech, protože se s tím jaksi nepočítalo. Takže čistě teoreticky lze mít dvě brokny na chalupě, dvě samonabíječky doma a pistoli u pasu. Stejně tak jsou zajímavé počty v okamžiku, kdy v jednom bytě či jedné místnosti je více lidí. To pak vychází počet lidí krát dvě a je to přesto vhodně zabezpečené, protože každý jednotlivě má ty své dva kusy v něčem zamčené (v tomto případě už noční stolek neprojde).
Už jsem to tu kdysi psal, formulace "vhodně zabezpečené" nemusí být někdy "výhoda", protože do 10 jsou zcela jasně dané podmínky za všech okolností, kdežto to "vhodně" bude pokaždé jiné. A asi by se i našel případ, kdy to "vhodně" bude vyžadovat i více než do těch 10. Jinak to totiž bude mít "vhodně" zajištěný mládenec v garsonce, jinak někdo na studentském bytě a jinak někdo v bytě s prckama.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#2306 » pát 6. pro 2019, 10:20

Nechápu ty neustálé spekulace, jak zabezpečit, abych se vyhnul nákupu certifikovaných skříní nebo trezorů. Skříň je marginální investice v porovnání s cenou zbraně. Nějaký základ člověk pořídí už kolem 5 tisíc, tak proč stále dokola řešit jedno anto samé? Mimo to, mít i např. ty 2 zbraně jen v šatníku nebo v nočním stolku, moc rozumné není, to musíte uznat sami (přijde návštěva s dítětem a už může být problém - i kdyby to dítě jen našlo a nenabito).



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#2307 » pát 6. pro 2019, 10:52

Nemáte někdo tip na nízkou skříň na náboje? nejlépe se stavitelnými poličkami. Dík.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2308 » pát 6. pro 2019, 11:30

"Nechápu ty neustálé spekulace, jak zabezpečit, abych se vyhnul nákupu certifikovaných skříní nebo trezorů. Skříň je marginální investice v porovnání s cenou zbraně." - já třeba tyhle spekulace neberu touto optikou. ALE například - mám jen jednu pistoli, můžu si ji uložit na nějaké šikovné skryté a uzamčené - avšak neopancéřované - místo (různé ty zbraňové poličky za zeď s magnetickým zámkem apod.). Ale když mám v trezoru dalších pět zbraní, tak o tuto možnost přicházím, což mi nepřipadá ani logické, ani fér, ani v souladu s nějakým záměrem zákonodárce.

Dokonce "Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů" bych jako laik vnímal právě takto - do deseti kusů v trezoru, což se ale netýká prvních dvou, na ty se to nevztahuje. I teď když to čtu, nemůžu si pomoct, ale vidím to stále takto :D



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#2309 » pát 6. pro 2019, 11:46

ano. stejně tak 20 zbraní můžeš mít ve dvou skříních po 10, přičemž každá z nich splňuje parametry "do 10 zbraní".

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2310 » pát 6. pro 2019, 14:08

Střelec píše:Nechápu ty neustálé spekulace, jak zabezpečit,...

Já si takovou situaci dovedu docela dobře představit: mám objednaný trezor, skříň ... (prostě cokoliv na zabezpečení zbraní) termín dodání je dejme tomu za dva týdny. Doma mám jednu krátkou a jednu dlouhou, zajdu si na střelnici a co čert nechtěl Franta prodává ... (co prodává -"skoro daruje") něco z kategorie "musím mít", ale podmínka je nejpozději zítra, maximálně pozítří. A co teď s tím? Jde to, nebo ne? Nejsem si jistý tak se raději zeptám. Taky Sonor psal, že výlet končí už brzy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů