Remington 870 Express Tactical



Euquapo
Příspěvky: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 4. úno 2014, 11:27

Chtěl bych se zeptat jestli má někdo s tímto konkrétním typem zkušenosti? Klady, zápory?

Připadně alternativní možnosti Fabarm, Benelli, atd...

Plánuji nákup, ale nejdříve bych rád zjistil jestli se to vyplatí nebo pár tisíc přiložit na něco lepšího?

Hlavní vyžití: poppery, nějaký ten brokový losík, možná zkusit rekreačně sestřelit nějakého toho holuba.

Děkuji za odpověd :)

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#2 » stř 5. úno 2014, 09:46

Měl jsem možnost si z toho několikrát zastřílet a působilo to na mě poctivym bytelnym dojmem. Nehledě na to 870 Express je jedna z nejpoužívanějších "pump action" brokovnic na světě. A za těch 60 let co jí dělaj už vychytali všechny mouchy...já osobně jí považuju za takovej etalon kvality. Rozhodně bych se jí nebál a při tý ceně.... ;) Ale nevlastním jí...

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#3 » pon 10. bře 2014, 12:53

Nevíte někdo, kde by se daly koupit k dané pumpě nějaké jiné choke, než který tam je?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pon 10. bře 2014, 13:56




David77
Příspěvky: 11

Příspěvek#5 » stř 1. led 2020, 13:46

Ahoj, mám dotaz ohledně Remingtonu 870.
Byl jsem ji přihlásit a nenašli jsme na hlavni výrobní číslo, stejné jako je na rámu. U brokovnic se to nečísluje?
A druhá otázka... Při zborce jsem cca 2x vycvaknul naprázdno, zbraň byla natažená, bez hlavně...
Pak jsem si četl manuál a je tam doslova napsáno, že se to nikdy nemá dělat z důvodu poškození zbraně. Tak teď přemýšlím, jestli ji mám vyzkoušet, nebo nechat první prohlédnout v servisu...
Díky za odpovědi



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#6 » stř 1. led 2020, 14:59

Hlaveň u brokovnice je jen kus trubky. Na co číslo.



David77
Příspěvky: 11

Příspěvek#7 » stř 1. led 2020, 15:15

No že to nevím já, je pochopitelný, když je moje první, ale je mi právě divný, že to nevěděl policajt, který je registruje x let...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#8 » stř 1. led 2020, 17:08

Existují desítky výrobců brokovnic, někteří hlaveň označují výrobním číslem, někteří prostě ne.

Je úplně jedno, jestli kohout dopadne na zápalník u zbraně s hlavní nebo bez hlavně. Neboj, Rem 870 vydrží mnoho set výstřelů na prázdno, je to spoustou let ověřená "kovadlina" a padly z nich miliony a miliony ran jistoty. 8-)

Obecně se vyvaruj spouštění bicího mechanismu BEZ závěru se zápalníkem, tedy do prázdna, kdy se kohout zastaví až o tělo bloku bicího mechanismu. To bicímu mechanismu celkem nesvědčí a o tomhle píší v návodu.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#9 » stř 1. led 2020, 21:05

... nuž ak tam nemal hlaveň, asi tam nebol ani záver... :evil:



David77
Příspěvky: 11

Příspěvek#10 » stř 1. led 2020, 21:34

No právě, že nebyl...
Měl sem to sundaný kompletně.
V neděli mám jet na střelnici, tak snad bude v pohodě...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#11 » stř 1. led 2020, 22:06

Igrlik píše:... nuž ak tam nemal hlaveň, asi tam nebol ani záver... :evil:

No možná to pro tebe bude překvapení, ale u drtivé většiny brokových pump a samonabíječek lze nejprve sundat hlaveň a závěr ponechat ve zbrani. Dokonce si představ, že tím i většinou začíná rozebrání zbraně. :) ;)

Mohli bychom si i popsat stav zápalníku vůči poloze kyvné závory nebo rotačnímu závorníku při odemčeném/zamčeném stavu, ale to asi není zdejším tématem. ;)

Jinak původní dotaz, než došlo ke sloučení do vlákna s Rem 870 zněl na možnost "poškození úderníku" při výstřelu naprázdno bez hlavně, takže jsem předpokládal, že to měl složený , jen bez té hlavně.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#12 » čtv 2. led 2020, 10:04

Predpoklad bol nesprávny.
(viď vyššie)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů