CZ 858

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#676 » ned 29. pro 2019, 19:43

picha42 píše:o ničem nevím.. z jakýho to máš zdroje ??


Byl jsem v Kentauru a jen tak jsem prohodil že bych si konečně mohl taky koupit tu SA58, říkal že si mám pospíšit, že už nedostanou ani kus ze zbrojovky, tak jsme řekl ok, že si jednu vezmu.
Říkal že mají ještě jednu z pěti volnou tak šel pro ní ale v zápětí se vrátil, že bohužel, už jsou všchny zamluvené :(
Tak jsem jí raději hned koupil ještě před Vánoci jinde, tu samou ze zbrojovky.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#677 » stř 1. led 2020, 16:11

Armada ma prazdny sklady. Jen skoda ze SA58 pak clovek vidal na snimkach v rukach i ISILu a dalsich frakci. Pry se hodne postracelo... T

Já myslím že nebudu daleko pravdy když řeknu že se ty osmapady dodávali přímo ISIL (pardon -skupinám co s nimi bojovali) vzhledem k tomu koho ve skutečnosti naši ,,kamarádi" z NATO podporovali -samo že oklikou -tak jak se to dělává že ano. Ale na ČT se o těchto věcích nemluví samozdřejmě 8-)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#678 » stř 1. led 2020, 22:08

Jen aby ty 58ky nepocházely z doby, kdy arabské země podporovala ještě ČSSR. Na ČST o tom taky nic nebylo, divný.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#679 » stř 1. led 2020, 22:19

Divné bohužel není ani jedno.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#680 » stř 1. led 2020, 22:23

Nevztahujte to přímo na tohle fórum, ale obecně sleduji, že na internetech jsou největší odborníci na ČT ti, kteří ji nesledují.
http://www.ceskatelevize.cz/hledani/?q= ... kbowjvrr7u



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#681 » stř 1. led 2020, 22:32

Jj. A nejvíc ji sledují ti, kteří ji nepochopili... :lol:
Ale vraťme se s tímhle do hospody, tady je to OT.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#682 » čtv 2. led 2020, 10:08

rumburak18 píše:Jen aby ty 58ky nepocházely z doby, kdy arabské země podporovala ještě ČSSR. Na ČST o tom taky nic nebylo, divný.

Údajně jsou to nové dodávky. Říká se, že jedna nejmenovaná země požádala všechny země "východního bloku" o dodání neomezeného počtu zbraní v 7,62x39 včetně munice, jako výpomoc spřáteleným bojovníkům.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#683 » pát 3. led 2020, 09:19

No nezahřeje to u srdíčka?



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#684 » pon 13. led 2020, 16:34

Máte někdo zkušenost z "tlumičem plamene" (https://www.zbrane-doplnky.cz/kompenzat ... ic-plamene) na 858? Dokáže tahle věc trochu odklonit hluk výstřelu od střelce? Nečekám zázraky, ale každý decibel dolu dobrý.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#685 » pon 13. led 2020, 17:24

jednoduché prase má uvnitř taky kužel, takže by to mělo fungovat stejně... decibely to neubere, ale pošle je dopředu, ne na lidi vedle tebe



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#686 » pon 13. led 2020, 19:48

Jasně,že to odkloní kravál trochu dopředu,ale taky konkrétně s touto nálevkou ze vz.58 pi to bude víc kopat,je to úplně primitivní a málo účinný tlumič/usměrňovač plamene jen kvůli oslňování toho nočňáku.

Pravé prase(ne ta prázdná atrapa,co má stejný jen vnější tvar srovnatelná funkcí s tou nálevkou z pi) funguje úplně jinak a ten kužel,co je uvnitř je otočený naopak. Ne jen,že to velmi výrazně srazí záblesk na ústí u krátkých laufů(ne tak účinně u těch úplně nejkratších) které jinak plamenometí,ale taky to umí vytvořit žádoucí protitlak pro spolehlivější pohon automatiky a navíc to ještě lehce eliminuje i zpětný ráz

https://www.rainierarms.com/noveske-kx3 ... pc-7-62mm/



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#687 » úte 14. led 2020, 12:19

Děkuji za rady. Termín "prase" jsem neznal, ani že existují i takové netriviální konstrukce.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#688 » pát 17. led 2020, 16:29

Ahoj chlapi, máte někdo duralové nadpažbí "D-Force Tri Rail G3 " na SA 58 ?
na arsenalcz.com/arsenalcz/eshop/1-1-Predpazbi-Hanguard/2-2-Nadpazbi-Top-hanguard/5/140-Nadpazbi-D-Force-Tri-Rail-G3
nadpazbi_G3-1.jpg

Jestli se na něj s kolimátorem dá spolehnout . Aby se po nějakým čase nezačalo viklat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#689 » pát 17. led 2020, 16:38

Nebo tato druhá varianta
na detonics.com/shop/?165,nadpazbi-detonics-tactical-spirit-tri-mono-novinka!

Detonics Tactical Spirit Tri-mono.jpg


Cena je dost podobná
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#690 » pát 17. led 2020, 17:41

viklání spíše problém nebude, to zajistí ten šroub vzadu (pokud by to bylo tak krátké, že to nezarazíš ve předu, bude spíše problém s tolerancemi na tvé kose)
problém by mohl být spíše v souososti, ale to zachrání dobrej kolimátor - mám něco podobného a u Meopty mi takhle strhli horizontální štelování... Holosun je v pohodě

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů