Řidič prostřílel jinému auto

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#1 » stř 15. led 2020, 11:41

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/manevry-policie-bmw-jizni-cechy.A200115_085023_budejovice-zpravy_khr?utm

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/policiste-hledaji-ridice-bmw-ktery-hrozil-zbrani-40309973

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení proti podezřelému, a to ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Podezřelý má trestní minulost,“ dodala Krausová.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/z ... vy_khr?utm


Legálně to asi neměl



kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#2 » stř 15. led 2020, 11:55

Po určité době i když měl trestní minulost ji mohl mít legálně. Spíš by mě zajímalo pokud by ji měl nelegálně tak jak k ní přišel. Jestli je opravdu v našem státě možné aby tak snadno mohl někdo někoho ohrožovat nelegální zbraní a co proto dělá Policie. Já když jsem chtěl zbraň musel jsem udělat zkoušky, jít k lékaři, kupovat kolky a takový trouba dá jen o pár tisícovek víc a má vše bez razítek a ještě vesele někde někoho ohrožuje a řeší se to až někomu naštěstí jen prostřelí auto.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#3 » stř 15. led 2020, 11:59

Ještě aby někdo dával ven návod, jak sehnat nelegální ... To jako vážně? Kdo umí, umí, kdo neumí, čumí. Podle různých odhadů je v zemi nelegálních zbraní půlka až dvojnásobek těch legálních.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#4 » stř 15. led 2020, 12:45

Tak to víte. Co ušetříte na BMW na blinkrech (neříkejte mi, že je mají) tak to můžete utratit na nákup nelegální zbraně :-)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#5 » stř 15. led 2020, 13:01

@vidocqcz
Tato věta se objevila v několika článcích.
Až budete mít pocit, že je vaše práce úplně zbytečná, vzpomeňte na ty, kteří montují páčky blinkrů do BMW.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#6 » stř 15. led 2020, 13:08

Nelegální zbraň lze bohužel sehnat... Ale nesouhlasím s tím, že se to řeší až když rozstřílí auto. Problém je, že policie musí nějak dozvědět aspoň o podezření, že někde nějaká nelegální zbraň je. Při dovozu nebo při koupi to kupodivu nikdo nikde nehlásí... :wink: Takže si buď někdo musí pustit pusu na špacír nebo se musí něco stát...



kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#7 » stř 15. led 2020, 13:17

Ale to je právě dost smutné, že se to řeší pozdě jako například v Ostravě až bylo 7 mrtvých tak případ Policie odloží protože střelec je mrtvý. Ale ani slovo kde zbraň vzal, kdo mu ji prodal, jaký bude případný postih pokud teda vůbec po tom pátrají kdo mu ji prodal.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#8 » stř 15. led 2020, 13:24

Tak zkus vymyslet, jak to má policie řešit a navrhni jim to. :D



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#9 » stř 15. led 2020, 14:14

Kdyby to byl držitel ZP, novináři by to dali již do titulku. Ale kdy zbraň držel protizákonně, nehodí se jím to do krámu a tak se o tom raději ani nezmíní.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#10 » stř 15. led 2020, 14:37

Tak hlavně to nezmínila policie, že ... ten novinář to pak má vzít odkud?
https://www.policie.cz/clanek/incident-mezi-ridici-na-pisecku-podezrely-zadrzen.aspx



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#11 » stř 15. led 2020, 14:44

kapikacz píše:Ale to je právě dost smutné, že se to řeší pozdě jako například v Ostravě až bylo 7 mrtvých tak případ Policie odloží protože střelec je mrtvý. Ale ani slovo kde zbraň vzal, kdo mu ji prodal, jaký bude případný postih pokud teda vůbec po tom pátrají kdo mu ji prodal.

Já si teda myslím (spíš doufám), že policie nějak řeší způsob, jak se dostal ke zbrani. Ale představa, že by policajti mohli vědět dopředu, že někdo něco má.. to je dost iluzorní. To bychom nemuseli registrovat ty naše, kdyby byli takoví jasnovidci.
A když on už nic neřekne, tak můžou maximálně zkontrolovat lidi, o kterých vědí, že s ním byli ve styku a když nebudou mít štěstí, tak ten zdroj sotva najdou.
U toho střelce do auta bude výhoda, že třeba něco řekne. Podle mě policajty nedovolené ozbrojování zajímá už i pro jejich vlastní bezpečnost.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#12 » stř 15. led 2020, 16:26

rumburak18 píše:Tak hlavně to nezmínila policie, že ... ten novinář to pak má vzít odkud?
https://www.policie.cz/clanek/incident-mezi-ridici-na-pisecku-podezrely-zadrzen.aspx
Novinář si to napíše podle sebe, nebo podle zadání. Co píše policie, toho se držet nemusí .... důležitý je perex ....



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#13 » stř 15. led 2020, 17:00

"Z dosavadního šetření vyplývá, že podezřelý je držitelem zbrojního průkazu."
A sakra.



kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#14 » stř 15. led 2020, 17:27

Tak podle toho videa na ídnesu žádný spor neměli, ale on začal klidně střílet když ho předjížděl. Pokud zbroják měl tak ta kreminální minulost nebyla tak hrozná, ale určitě psychotest neměl



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#15 » stř 15. led 2020, 17:30

Podle toho článku ještě předtím střílel přímo v Písku ve městě. Takže mu asi hráblo nebo jel na fetu - jinak si to neumím vysvětlit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů