PERUN 15

Samonabíjecí pušky


Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#166 » sob 15. úno 2020, 13:05

Tak dneska jsem to konečně vytáhl na 100m. A spokojený tedy nejsem. Se saigou nastřílím v průměru poloviční soustřely a to se ani tak nesnažím...
Jinak tedy spolehlivost 100%, vystříleno znovu okolo 100 nábojů bez jediného problému. Po střelbě s optikou jsem rovnou nasadil kolimátor. Kdyby o mého Peruna někdo měl zájem, tak napište, jsem rozhodnutý ho prodat ;) . Doplňky buď se zbraní, nebo si je prodám zvlášť, podle toho by byla i cena. Holá puška v sérii za 18 000 Kč.

rps20200215_125658.jpg

rps20200215_125746.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#167 » sob 15. úno 2020, 14:41

Nechci Ti do toho kecat a navíc je to Tvoje věc. Ale je to okolo 2moa což na pušku v tyhle cenový je imho cajk.. Ne super, ale ani špatný takže v pořádku. Problém není v pušce, ale v očekávání. Každopádně jsi taky zkusil jen levné strelivo na kropení a nemusí hlavni a vývrtu vyhovovat..
Co se prodeje týče je tu na to samostatný vlákno a dost si tu pušku snížil v hodnotě svými nevratnými (byť ne špatnými) zásahy do dílů. Takže technicky i připravil o záruku.



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#168 » sob 15. úno 2020, 15:39

To je pravda, očekával jsem více. Je mi jasné, že je to i o střelivu, to je vidět na nástřelu s 52grs sierrama. AR mi vyhovuje hmotností a kompaktností. Nevím, jestli jsem ji připravil o záruku, myslím, že záruku na hlavní díly, jako je upper, hlaveň a lower asi nijak neovlivní profesionálně vyrobená drážka v hlavňové matici, nebo ten pidiřez na předpažbí, ale to by se chtělo zeptat výrobce. Teď si doma hraju s oběma a nevím, kterou si nechat, obě nemá smysl syslit, protože na to, abych střílel z obou, tak na to nemám čas a nemá pro mě smysl, mít dvě pušky s podobným zaměřením.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#169 » sob 15. úno 2020, 17:06

:D ty budes asi nevylecitelny optimista...chtit lepsi jak 2moa, frezovat do zbrane a myslet si, ze mam zaruku :)



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#170 » sob 15. úno 2020, 17:40

Než ji budu prodávat, tak napíšu výrobci dotaz, to nemá smysl řešit tady. Pro mě 2 MOA není uspokojivý výsledek.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#171 » sob 15. úno 2020, 19:12

Záruku neřeš,to předpažbí přesně ONO koupíš z alíka v ceně do 26 doláčů a je tam i barrel nut,tím zas bude flinta v plné záruce. ;)

Nicméně toto je řekl bych výborný výsledek na lauf 10,5" a na 100m,je na tom vidět,že ta flinta to i dá líp,ale chce to odladit přebíjeným nábojem
nebo vychytat tovární,který s tím bude hrát,což rozhodně není každý. Taky pokuds to nestřílel ze stolice,tak nemá smysl nic hodnotit. Na hodnocení soustřelu je třeba úplně eliminovat střeleckou chybu,čili vyloučit lidský faktor.
Mrkni do přebíjení,mám tam nástřely z 16" a taky průběhy ladění laciného nakonec 1MOA náboje. Je tam dobře vidět,jak hodně s tím hýbe jen navážka a opravdu mnoho soustřelů tam mám podobných nebo horších než ty a to je stříleno vesměs ze stolice s vortexem 1-6x24 nebo 6-24x50.
Zkus náboj SB 69grs....cca 25kč/ks a střel to ze stolice,to by mělo něco ukázat a s 1/9 by to mělo hrát. Mám taky 1/9 a toto dělá na 100m trojlístky,nicméně kupovat za ty prachy to pravidelně nemíním :?

Já tady rozhodně nevidím chybu v pušce. Saigu .223 mám taky a nastřílím s ní s totálně nepřebraným shitovým,přebitým střelivem s nevhodným prachem stejný výsledek,jako s AR15 a odladěným s největší pečlivostí udělaným nábojem(levným nábojem 55grs) saiga je pro mě luxus kver a nikdo mi to tady nechce věřit :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#172 » sob 15. úno 2020, 19:15

Lidi, co blbnete, z vlákna o Perunu uděláte nakonec jedinečnou reklamu na Saigu. No to vám pěkně děkuju... :D



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#173 » sob 15. úno 2020, 21:08

@zarozak: Díky za uklidnění a podporu. Zkusím tedy ještě krabičku těch 69grs S&B se Sierra match king. Ale je vidět zlepšení i s těmi 52grs se Sierra střelou. Ještě jsem nad ní hůl nezlomil. Střílel jsem to vleže z bipodu, takže nějaká moje chyba v tom taky bude, to ale vždycky a obvykle nastřílím o dost lépe. Přebíjet začít taky chci, .223 nábojnic už mám tak 1500. Jo, saiga je luxus kvér, sežere všechno a střílí s tím i přesně. :lol:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#174 » sob 15. úno 2020, 21:12

Ako u 10.5” hlavne byt sklamany z 2 MOA ked .223 je stavany na hlaven daleko dlhsiu je ehm, naivne? a pri tak kratkej hlavni nezhori polovica prachu duplom, ved tam tie ustovky lietaju horom dolom a co je horsie, tej strele to da taku drbu zozadu ze je zazrak, ze to vobec niekde lieta kde sa namieri.

Ja skutocne nechapem, co ludia u nas chcu. Vzdy chcu za mizive peniaze vysledky ako od niecoho za nasobky penazi.

A je to tak vsade a so vsetkym - ocakavaju to od veci co si kupia, ocakavaju to od zamestnancov, ktorych platia (a ktorych by inde zaplatili zlatom) no proste vsade.

Z 10.5” hlavne ultra lacnej pusky s prachoybcajnym tovarenskym strelivom? Super vysledok.



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#175 » sob 15. úno 2020, 23:12

Čekal jsem jediné, že to bude střílet podobně jako saiga, okolo 1-2 MOA. Těch nástřelů bylo více a byly i horší, přitom si nejsem vědom toho, že jsem to utrhl, prostě to z takhle krátké hlavně nelétá konzistentně. O ceně to není, kolega mi na střelnici říkal, že jednomu místnímu úplně stejně střílí i 10,5" AR za trojnásobek ceny a jen se smál. :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#176 » sob 15. úno 2020, 23:19

.. a nemá ona ta Saiga tak náhodou skoro 2x delší hlaveň?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#177 » ned 16. úno 2020, 07:07

Ano,ono to skoro nikdy není o pušce,ale jen a jenom o náboji. Taky jsem si všiml,že u nás lidi s mnohem dražšíma AR nenastřílí rapidně líp,jak by se očekávalo.
Já jsem byl úplně stejně jako ty z přechodu ze saigy na AR zklamán až rozčarován :D Protože to ze začátku stálo za hovno a hlavně mi u AR vůbec nefungovalo to,co u saigy ano.
A taky jsem si všiml,že z dvojnožky vždy nastřílím hůř než z dobře zapytlované pušky,většinou až o 1MOA hůř i když je tam free float. Asi to prostě nějak nadskakuje a rozhazuje.Toto řeší i za louží. U toho kraťáska to bude ještě horší bo je lehčí a má na ústí větší tlak ,tak bych doporučoval tu dvojnožku zahodit prozatím a možná to i prubnout bez toho tlumiče plamene,co to udělá. Každopádně rozptyl pušky vždy střílet ze stolice



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#178 » ned 16. úno 2020, 07:10

Ale ved je jasne ze je to dlzkou hlavne. Proste u .223 z tak kratkej hlavne je 2 MOA uplne fajn. Treba si uvedomit, ze ta hlaven je plamenomet a nehorazne zvukovo ohlusujuca.

Ta razova vlna z nadbytku hluku a plamena da tej lahuckej strele taky kopanec ze ju destabilizuje. U tychto kratkych hlavni sa proste nikdy nedaju cakat zazraky. Navyse je to vojenska puska, nie odstrelovacsky special.

Ked chce strielat na mierenku, potom nehapem naco si kupoval 10.5” hlaven. Ked chcem miernku tak si kupim pusku s 18” az 21” bull hlavnou Krieg alebo JP, k tomu riadnu spust napr. od ATG alebo JP a nalezito si vyladim prebijane strelivo.

Toto mi pripadne ako kupit si pickup a cudovat sa, ze to nema spichy ako Mercedes CLS.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#179 » ned 16. úno 2020, 07:30

To jo,ale tady se asi bavíme o střelbě na/do 100m a to je pro AR i při této délce laufu asi něco jako střílet z Glocka na 10m na dobrý soustřel. Je to trošku těžší,ale jde to a i ten glock i ta AR na to má. Mnohem horší by to bylo u G na 25m a u 10,5" na 300m,tam už potom ano bude potřeba si připlatit. Můj kolega má taky 10,3 byť tedy DD a střílí to stejně jako moje 16" tedy cca ten 1MOA a jeho další 18" střílí tak 1,5MOA a líp ne......na 100m. je to divné,ale je to tak. Já bych do tak krátkých laufů(a to ještě není nejkratší,což teprve 7,5 apod.) použil co nejtěžší loveckou střelu a co nejrychlejší prach a na této sestavě se snažil odladit co nejlepší náboj. Oni ti kraťásci jsou taky dost sympatičtí a mají svoje velké+ obzvlášť s LT sklopkou,kdy to jde celé strčit do batůžku........ ale než tuto ráži,tak pokukuju po tom jejich .300blk,ovšem info nikde žádné :cry:



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#180 » ned 16. úno 2020, 08:20

Delka hlavne nema s presnosti moc spolecneho, zvlaste kdyz se bavime o 100m.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů