Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1096 » čtv 7. lis 2019, 05:35

Pist, regulator tlaku. Ocel to neskrabe a pri cisteni sleduju, co to dela, prizpusobim tlak, takze pohoda

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#1097 » sob 9. lis 2019, 14:38

Prosím mohl byste mi někdo změřit průměr protahovacího trnu na vytěrák pro ráži .223 rem?
Předem díky.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1098 » sob 9. lis 2019, 15:55

Na redsix.cz se da koupit docela levne, jestli jsi mel v planu vyrábět :-)

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#1099 » sob 9. lis 2019, 22:04

Měl :D ale už nemám. Zjistil jsem totiž, že ti zmetci od Stilcrinu tam použili palcový závity. No a na ty já nemám doma závitníky :D
Takže nakonec to budu muset koupit.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#1100 » čtv 19. pro 2019, 10:41

Ahoj, tento porblém v údržbě zbraní mě také samozřejmě zajímá a narazil jsem na tento, již starší článek ale mysím si že je suprově zpracován.

https://www.myslivost.cz/Casopis-Mysliv ... i-oleju-na

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#1101 » čtv 19. pro 2019, 16:14

Mám pocit že tento test byl včetně fotek zveřejněn v některém starším ročníku SR.



DanySilent
Příspěvky: 4

Příspěvek#1102 » pát 28. úno 2020, 01:16

Čaute, zajímal by mě váš pohled na čištění zbraně a postup, který mi doporučili v prodejně zbraní.

1) nejdříve WD40 nanést, zbraň vykartáčovat
2) poté ji prostříknout čističem brzd, abych se zbavil toho bordelu a WD40
3) na závěr nanést Brunox lubrikační
4) hlaveň vzít Ballistolem se čpavkem (žíravina jako prase), vykartáčovat mosazným a silonovým kartáčem, protáhnout patchem, vysušit a na závěr naolejovat Brunoxem.

Přijde vám to v pohodě? Je něco, co byste změnili, případně udělali jinak?

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1103 » pát 28. úno 2020, 03:39

Pokud je to normální zbraň, tak bych vyřadil většinu kroků. Všechny svoje zbraně čistím starým hadrem, Gunshield CLP a mosazným kartáčkem. Starej hadr je speciální značka StarýTrencle. Nemám nějaký problém, fungují skvěle. Ale jestli je to něco jo citlivého, cenného, tak to může být jinak...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1104 » pát 28. úno 2020, 06:54

DanySilent píše:Čaute, zajímal by mě váš pohled na čištění zbraně a postup, který mi doporučili v prodejně zbraní.

1) nejdříve WD40 nanést, zbraň vykartáčovat
2) poté ji prostříknout čističem brzd, abych se zbavil toho bordelu a WD40
3) na závěr nanést Brunox lubrikační
4) hlaveň vzít Ballistolem se čpavkem (žíravina jako prase), vykartáčovat mosazným a silonovým kartáčem, protáhnout patchem, vysušit a na závěr naolejovat Brunoxem.

Přijde vám to v pohodě? Je něco, co byste změnili, případně udělali jinak?


Po přečtení tohoto příspěvku se mi vybavilo že "svět se v kravskou prdel obrací". To je neuvěřitelné, jaké číčoviny tady někteří dokážou řešit.
DanySilent, za trest bych tě nechal vyčistit tankový lauf po střelbách, abys pochopil a nevymýšlel hovadiny. No jo, ale kde dneska sehnat v této republice pojízdný a střelbyschopný tank, že? :lol:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1105 » pát 28. úno 2020, 07:11

Dany : ne není to v pohodě. Je to na hlavu padlý.

Čisti svoje zbraně jedním z přípravků , o kterých se zde píše (balistol, brunox, cz gun, víc nevím) a hotovo a zbraň mazej jen tam, kde to výrobce určuje. Finito.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#1106 » pát 28. úno 2020, 07:43

DanySilent píše:Čaute, zajímal by mě váš pohled na čištění zbraně a postup, který mi doporučili v prodejně zbraní.
.......

Přijde vám to v pohodě? Je něco, co byste změnili, případně udělali jinak?


Takhle čistím zbraň po každém výstřelu, co je na tom? :lol:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1107 » pát 28. úno 2020, 08:25

Jaký máte názor na Tetra Gun? Používám od nich myslím olej (Triple Action CLP) na čištění a pak ještě nějakou pastu na namazání.
Přijde mě to v pohodě, ale nemám srovnání. Tak kdyby bylo něco lepšího, klidně zkusím.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#1108 » pát 28. úno 2020, 10:27

Obecne ma pravdu vzdy manual od vyrobce.

Staci ballistol, hadry, kartace a jeste ustrizeny kuch. ubrousky, ktery jsou bily a je na nich dobre videt mira znecisteni.
Ps Ballistol je dle specifikaci mirne zasadity a neutralizuje tak (ad cisteni po korosivnich nabojich)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1109 » pát 28. úno 2020, 11:20

Dany :
jo a maže se ne tím čistícím a konzervačním olejem (z nouze ano), ale oleji pro mazání pohyblivých součástí (olej na šicí stroje, motorový olej, jakýkoliv strojní olej nebo vazelína na mazání pohyblivých, zbranove mazací oleje, je to jedno)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1110 » pát 28. úno 2020, 11:24

Danny silent, malo indornaci co za zbran atd, a btw provadis zabeh hlavne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kojak, kolombo a 10 hostů