CZ P-10C

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#2971 » sob 14. bře 2020, 11:54

tomoking,
na jedné straně je reklama výrobce, např. v článcích v "odborných" časopisech, kde tvrdí, že jejich prototyp vydržel 50000 ran
a na druhé straně je zkouška při výběrovém řízení , 2 kusů ze sériové produkce kde rám praskl u obou po cca 18 000 ranách. - info je na konkurenčním fóru

Já vybírám vždy to co prokazatelně vydrží a bude plně funkční i za 30 let

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2972 » čtv 26. bře 2020, 21:00

Nové balení pro rok 2020

Jen krátký postřeh. Koukal jsme že CZUB má pro rok 2020 jiné balení zbraní v kufříku.
Zbraň je orientována tak aby bylo vidět sériové číslo. Už není přiloženo CD,
ale je zkušební náboj spolu s vyměnitelnými plastovými zápalkami.
Dno zásobníku dvakrát krát +2 zůstává. Ale chybí nástřelný terč.
(Pokud je to tak déle, omlouvám se)

P10C.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#2973 » čtv 26. bře 2020, 21:07

Mám to taky tak ale mám rv.2019, nicméně kupováno v letošním březnu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2974 » čtv 26. bře 2020, 21:18

Ještě dotaz, když jsem sundal závěr a vratnou pružinu, hlaveň měla v přední objímce nepatrnou vůli do stran (cvaká). Je to normální? Když porovnám s G17, tam vůle není.



ŇUF
Příspěvky: 13

Příspěvek#2975 » čtv 26. bře 2020, 22:53

Potvrzuji stejné balení. Kupovana v lednu tohoto roku. Také jsem hledal nástřelný list beznadějně.
Nemám tam žádnou vůli, sedí to perfektně. Dokonce i závěr a rám má minimální vůli.
Ale tohle je různé, co jsem měl v ruce jinou P10, tak ta byla taková vyklochtaná, až hamba. Očividně mají velké výrobní tolerance při výrobě.

Na fotce máš nasazenou tu velikou pažbičku L ? Já mám nasazenou velikos "S" a je akorát. Mám normálně velikou ruku.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#2976 » čtv 26. bře 2020, 23:17

tomasek píše:
...2 kusů ze sériové produkce kde rám praskl u obou po cca 18 000 ranách...


To se mi moc nezdá. To už bych musel mít pistoli KO, ještě jsem dnes podrobně zkoumal rám a praskliny nebo únavové lomy jsem nenašel.
Kamarád má na střelnici v půjčovně P-10 s ještě větším nástřelem, přestal to počítat okolo 40 000 ranách, a to bylo vloni v létě. Už je na ní vidět opotřebení docela dost, vůle jsem velké, ale destrukce se nekoná.
Osobně si myslím, že řešit životnost nemá cenu. Třeba 20 000 ran, to už je za vystřílené střelivo něco kolem 100 000 kč. Co je proti tomu pořizovací cena zbraně?



ŇUF
Příspěvky: 13

Příspěvek#2977 » čtv 26. bře 2020, 23:23

Aris: Jestli má přes 40k a pořád šlape, tak to je hodně slušné. Ta tvoje má nalítáno kolik přibližně ? Mohl bys vložit fotky té svojí pistole ? Měl jsi s něčím problémy za tu dobu ?



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#2978 » pát 27. bře 2020, 00:26

tomasek píše:tomoking,
na jedné straně je reklama výrobce, např. v článcích v "odborných" časopisech, kde tvrdí, že jejich prototyp vydržel 50000 ran
a na druhé straně je zkouška při výběrovém řízení , 2 kusů ze sériové produkce kde rám praskl u obou po cca 18 000 ranách. - info je na konkurenčním fóru

Já vybírám vždy to co prokazatelně vydrží a bude plně funkční i za 30 let


Ok,
i kdyby tato zbraň za 15k vydržela "jen" 18k výstřelů (reálně snese podstatně víc, ověřeno ;) ) , neboli celkové náklady na takový "projekt" pro civila by činily :
15k pistole, 93k střelivo a cca 30k za návštěvu střelnic. Dopravu a čas pomineme.
Tedy sum cca 130 000.
Neboli cena P10C by pak tedy v tomto "projektu" představovala 11% při nástřelu 300ran/měs po dobu 5 let* ... :) Proč to tu pořád dokolečka vůbec řešit ? :D
-----------
* je to ostatně primérně služební zbraň s plánovaným nástřelem možná i o řád nižším, že? :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2979 » pát 27. bře 2020, 09:10

ŇUF píše:...Nemám tam žádnou vůli, sedí to perfektně. Dokonce i závěr a rám má minimální vůli.
Ale tohle je různé, co jsem měl v ruce jinou P10, tak ta byla taková vyklochtaná, až hamba. Očividně mají velké výrobní tolerance při výrobě.Na fotce máš nasazenou tu velikou pažbičku L ? Já mám nasazenou velikost "S" a je akorát. Mám normálně velikou ruku.


Vůle rám - závěr je pár desetin, to ale na přesnost nemá vliv.
Horší je ta zmiňovaná stranová vůle cca 0,05-0,1 mm, v poloze na obrázku níže. Uvidí se po střelbách
IMG_20200327_082823.jpg


Ano, mám tam teď nasazenou velikost hřbetu L, Po tom co jsem vždy střílel s nasazenou velikostí S, mi tahle při zkoušení docela padla do ruky. Ale kdo ví, možná že po zkušenostech na střelnici přejdu na kompromisní M :). Když jsem si pistoli detailně prohlížel, překvapila mě ještě velká mezera mezi závěrem a tělem v přední části, ale pak jsem při porovnávání fotek na webu zjistil, že to je vlastnost a ne vada :D
IMG_20200327_082928.jpg

.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#2980 » pát 27. bře 2020, 09:26

No to je katastrofa ta vůle 0,1mm až 0,05mm. A ty mezery, to je děs. Jestli nechceš vůle a mezery, kup si odlitek té zbraně a budeš mít klid. :roll: Co potkávám majitele P10 poslední dobou, tak řeší úplně blbosti a zbytečnosti které jsou proste dane konstrukci zbraně. CZ při výstupní kontrole zbraně kontroluje a ty vůle a mezery jsou naprosto v pořádku a nemá to vliv na životnost a přesnost. Myslel jsem ze GLOCK je zbraň pro naprosté polena, když je tak blbuvzdorna...ale poslední dobou Co majitel P10 tak totální lofas.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#2981 » pát 27. bře 2020, 09:30

Letec 12, pokud nemáš opravdu velikou dlaň tak nasaď M grip. Taky jsem dlouho používal největší na Canikovi a G19 a po přechodu na M jsem daleko méně strhával. Vyzkoušeno na zařízení MantisX



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2982 » pát 27. bře 2020, 09:47

Zaujimave video po 14k vystreloch:

https://www.youtube.com/watch?v=F3YeGfyVxco

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 686

Příspěvek#2983 » pát 27. bře 2020, 09:52

SmrtihlavMAGOR píše:No to je katastrofa ta vůle 0,1mm až 0,05mm. A ty mezery, to je děs. Jestli nechceš vůle a mezery, kup si odlitek té zbraně a budeš mít klid. :roll: Co potkávám majitele P10 poslední dobou, tak řeší úplně blbosti a zbytečnosti které jsou proste dane konstrukci zbraně. CZ při výstupní kontrole zbraně kontroluje a ty vůle a mezery jsou naprosto v pořádku a nemá to vliv na životnost a přesnost. Myslel jsem ze GLOCK je zbraň pro naprosté polena, když je tak blbuvzdorna...ale poslední dobou Co majitel P10 tak totální lofas.


Musím se ho zastat, má novou věc a dal za to nemalý peníz tak očekává i nějakou slušnou kvalitu.
A abych tě uklidnil, já tam tu vůli mám taky.
Je to myslím logické, protože bez té vůle by ta hlavěň nešla z toho závěru vyndat.
Hlaveň se musí nadzvednout a posunout dopředu, kdyby tam nebyla vůle, nešla by zvednout a protože je ta díra pro hlaveň kruh, má tudíž stejné vůle i dostran.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2984 » pát 27. bře 2020, 09:59

Smrtihlavmagor: Jasné, jen srovnávám s G. Neříkám že je to šméčko! Mám z ní radost a moc mě potěšila povrchovka i na vnitřních součástkách. Jak budou zkušenosti ze střelnice tak sem dám fotky a vlastní postřehy. (jako už spousta uživatelů přede mnou :) ). Není to má první zbraň.

tomoking: Dík za poznatek, právě na to strhávání jsem myslel a nebyl si jist, jestli to L není už moc velké. Takže asi ještě budu měnit :D

Destructor: Dík, uklidnilo. A chápu, že vůle být musí. Nahoru-dolů je ok kvůli rozborce, do stran být nemusela, u G ji nemám. Ale jak jsem psal, praxe ukáže jestli to má nějaký vliv na funkci živočicháře. A ano beru že je to služební zbraň a že hledám jen nepodstatné mušky :D. Zbraň se mi jinak moc líbí, proto jsem si ji taky vybíral. Na takové to střílení pro radost.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#2985 » pát 27. bře 2020, 10:07

Vůle ti stejně udělá menší rozptyl než souhrn střeleckých chyb. ( málo prstů na spoušti, moc prstu na spoušti, nezpevnene zápěstí, přílišné zdimani gripu, tlačeni hlavně dolů v očekávání výstřelu a spousta dalších:-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů