AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1651 » úte 14. dub 2020, 17:20

Střelec: Já ti naprosto rozumím a s tvou myšlenkou se absolutně ztotožňuji ;) Jen na druhou stranu chápu,že naprosta většina lidí není tak náročných jako my :lol: Spokojí se i s replikou a taky s tím může být spousta zábavy,čemuž rozumím

Kdo nikdy nejezdil na výstavy veteránů apod. a nesháněl třeba několik let blbou matičku nebo šroubeček,kterých je spousta jiných a taky pasují a naprosto splní svůj technický účel,ale jen ta jediná je skutečný originál a oko veteránistů na těch výstavách to vidí a hned pozná už z dálky,tak to nikdy nemůže pochopit o čem to je 8-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1652 » úte 14. dub 2020, 20:05

Uz kvuli absenci deflektoru nabojnic a carry handle v jednom kuse je nejake bmc uplne mimo misu a to je treba pro me vetsi a podstatnejsi rozdil, nez rozdil v kvalite.
Ale chapu, ze original Commando ve fullauto(protoze jenom to, je original) je ta jedina cesta. Sice se neda prakticky sehnat ani v USA pro obcana USA, ale je to jako s tim posvatnym originalnim sroubkem.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#1653 » úte 14. dub 2020, 21:10

Chápu, nevěděl jsem, jak moc se tomu chceš blížit...



Ljuk_CZ
Příspěvky: 2

Příspěvek#1654 » pon 27. dub 2020, 09:12

Zdravím, plánuji koupit nějakou AR-15 s hlavní maximálně 12.5". Bude to moje první puška na občasné střílení na střelnici. Limit mám cca 30 tisíc. Četl jsem nějaká fóra i zahraniční a došel jsem k STAG ARMS nebo italské ADC. Zprvu se líbila i NEA, ale na tu není moc chvály, tak nevím. Kterou z těchto značek mi spíše doporučíte? Nebo nějaká jiná varianta v podobné ceně? A nebo je lepší koupit nějakou nejlevnější pušku (Norinco, Perun, DPMS Oracle) a dokoupit si na to veškeré příslušenství? Moc díky za info.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1655 » pon 27. dub 2020, 10:45

Za me bych ti doporucil podivat se i na bazar... sem tam najdes V-AR do 40000 a to je uplne neco jineho nez lowend do 30K. Samozrejme zalezi na tobe, zda to musi byt nova zbran, zda ti nevadi pist atd... ale kdyz mas strop 30K, jsi uz blizko koupit neco, co je jiny level;-)



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#1656 » pon 27. dub 2020, 14:51

Jdi do Staga, dobrý poměr cena/výkon, dobrý základ pro případný budoucí tuning, servis v osobě Ondry Duška na nejvyšší úrovni.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1657 » pon 27. dub 2020, 16:35

" A nebo je lepší koupit nějakou nejlevnější pušku (Norinco, Perun, DPMS Oracle) a dokoupit si na to veškeré příslušenství? "

Touto cestou jsem šel a udělal bych to znova,vyjde to totiž při troše rozumu mnohem levněji než přeplácená značka a službu i výsledky to vykoná naprosto stejnou. Jen doporučuji na dotunění koukat hlavně na mil-spec standart,žádné anomálie ;)



Ljuk_CZ
Příspěvky: 2

Příspěvek#1658 » pon 27. dub 2020, 18:51

sturmidlo píše:Jdi do Staga, dobrý poměr cena/výkon, dobrý základ pro případný budoucí tuning, servis v osobě Ondry Duška na nejvyšší úrovni.


Díky za info. Zatím to na něj vypadá no. I když ta ADC M5 Plus se mi líbí taky.

Touto cestou jsem šel a udělal bych to znova,vyjde to totiž při troše rozumu mnohem levněji než přeplácená značka a službu i výsledky to vykoná naprosto stejnou. Jen doporučuji na dotunění koukat hlavně na mil-spec standart,žádné anomálie ;)


Taky díky za info. Můžu vědět jaký jsi koupil základní model a na kolik vyšel nějaký základní tuning? Protože ty úplně nejlevnější jsou většinou 16" hlaveň a to právě nechci a když vidím ty ceny předpažbí atd., tak se snadno dostanu na tu cenu ADC nebo STAG právě.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1659 » pon 27. dub 2020, 19:33

Midway Industries - dobre predpazbia za dobry cenu.

S 12” hlavnou rataj, ze to bude neprijemny plamenomet a bude to hlucne. Ides cistit unesene ropne tankery od somalskych piratov?



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1660 » pon 27. dub 2020, 20:02

Ohledně délky hlavně vem co se Ti líbí, na českých střelnicích máš většinou stejně 50m, pokud máš 100+ tak dává smysl jít do 14,5/16, jinak dle mě ne. STAG je rozhodně solidní základ, ale osobně bych se nebál Rugera. NEA neber to se Kanaďanům nepovedlo.
Hlučné to bude vždy, kraťas trochu umravní "prase".
Ohledně tuningu doporučuji si nejdříve udělat kalkulaci abys v tom po roce nebyl za JP, srdcem Arky je hlaveň a závěr, když na levnou hlaveň navěsíš díly JP tak to nebude JP...(jinak do ceny nepočítám optiku, na ní doporučuju nešetřit, větší smysl dává Ruger s ACOGem než JP s nejlevnějším Vortexem).
Pokud chceš nejlepší poměr cena výkon tak to je VAR, Antreg, pokud řešíš kvalitu zpracování, přesnost. VAR jsem měl s 18" hlavní, přesnost byla na 100 m sub MOA s 55grn Hornady. Mám teď plyn, ale za kvalitu z US brutálně přeplatíš.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1661 » úte 28. dub 2020, 15:02

Touto cestou jsem šel a udělal bych to znova,vyjde to totiž při troše rozumu mnohem levněji než přeplácená značka a službu i výsledky to vykoná naprosto stejnou. Jen doporučuji na dotunění koukat hlavně na mil-spec standart,žádné anomálie ;)


Taky díky za info. Můžu vědět jaký jsi koupil základní model a na kolik vyšel nějaký základní tuning? Protože ty úplně nejlevnější jsou většinou 16" hlaveň a to právě nechci a když vidím ty ceny předpažbí atd., tak se snadno dostanu na tu cenu ADC nebo STAG právě.


Jasně:
SW MP 15 sport II.........Není rozhodně přeplynovaná,spíš bych jí ještě trochu přidal a co bych vyzdvihnul je docela solidní lauf,který má sice jakýsi pseudogovernment profil(je celkově ve všech průměrech mimo funkční průměry hrubší než government),ale od osazení na gasblock má např.rovných 18mm průměr až po flashider a je komplet celý jak zevnitř,tak zvenčí v melonitu-což je vlastně druh nitridu v podstatě.
Myslím,že z těch levných žádný výrobce takto solidní lauf nenabídne,naprostá většina z těch levných jej má tenčí nebo jinak ochuzený na povrchovce např. pouze chromoly atd.
Má to vychromovanou pracovní plochu pro závorník v BC
Dále to má tu kluznou povrchovou vrstvu uvnitř upperu,která taky docela funguje proti odírání eloxu. Má to už kulatý lučík součástí loweru a tím zvýšenou celkovou tuhost loweru.To jsou věci,které mi postupem času přijdou lepší než u konkurence v této hladině.
Taky to má mínusy v podobě semiauto BC(ne,že bych chtěl někdy kosit terče na střelnici dávkou,ale vyšší hmotnost BC se občas pro tunění hodí)
docela vaklavou milspec pažbu,upper trochu lítá na kolíkách a spoušť chtěla výměnu pružinek za JP-nebyla to po 1500 ranách už sice taková tragedie jako na začátku,ale pružinky JP tomu hodně až nepopsatelně pomohly.........tedy žádná nestandartní tragédie
Cena flinty z krabice byla onehdá 22900,- a už tehdy jen z krabice s nastřeleným holosunem 403G to umělo od 1,5 do 2MOA na 100m standartně.
Tuto pušku jsem si vybral hlavně pro její v USA velmi oceňovanou přesnost s příměrem k ceně

Doplňky,snad na něco nezapomenu a ceny pouze orientační neb si to na halíře nepamatuju:
FF předpažbí M-lock cca 800kč china
BestPatron stavitelný gasblock 900kč
Brzda miculek 1500kč USA
JP pružinky 3,5lb cca 350kč USA
BAD lever cca 120kč china
ručka BCM 3gen cca 700kč
nějaké railíky,krytky atd. cca 500kč china
No a optika Strike eagle 1-6x24 s origo montáží a neo krytkou 10000kč komplet
Mířidla jsem tam měl Mbusy,ale sundal jsem to,na střelnici to nevyužiju a "do války" mám jinej kwer :lol:

Zpočátku jsem trochu bojoval s nezvykem na tuto platformu a přebíjeným střelivem,abych dosáhl mnou požadované přesnosti,ale nakonec se to povedlo. Jak je vidno,pojal jsem to co nejlevněji,ale funkčně a s ohledem na dlouhodobou životnost

Má to už naklepáno něco kolem 4000 ran,možná i víc a jediné,co se tam posralo byl povylezlý čep na bufferu,ale to bylo vyloženě diletantsky vyvrtané nějakým americkým pidlookým neumětelem na sobotní odpolední,to jsem věděl již od počátku. Vyřešil to čínský standart buffer v ceně cca 100kč.

Puška v této sestavě střílí 1MOA s levným přebitým střelivem a spolehlivě,což byl můj cíl a jsem s ní vlastně i postupem času docela spoko i přes počáteční rozladěnost(čekal jsem totiž po řádné masírce z fór od jakékoliv AR s jakýmkoliv továrním střelivem přesnost kliky a vystřízlivění bylo až moc kurevsky rychlé-něco jako kesonová nemoc) :D

Obrázek

Uživatelský avatar
Mujo
Příspěvky: 31

Příspěvek#1662 » pon 4. kvě 2020, 12:10

Ahojte. Máte někdo zkušenost s Astra Stg4 MK III Karthago 12,5”? Zkušenosti, závady, chování .....
Dík


Sent from my iPhone using Tapatalk



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#1663 » sob 9. kvě 2020, 07:16

Jakou byste doporučili délku hlavně u Daniel defense DDM4 na mířenou střelbu do 300m. Rozhoduji se mezi 16" a 18" hlavní. Vím, že v základu je u 18" hlavně i lepší spouštěcí mechanismus. Dá se 18" udržet v ruce ve stoje?



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#1664 » sob 9. kvě 2020, 08:52

Z hlediska mířené střelby do 300 m je rozdíl v délce hlavně mezi 16 a 18 palci nulový, zvlášť pokud budeš mít u pevných mířidel stejně dlouhou záměrnou, délku hlavně má u .223 smysl řešit jedině kvůli terminální balistice. Spíš se podívej na délku gas systému, jestli je u té 16 carbine a u 18 mid nebo rifle, tak z hlediska mířené střelby bude 18 s delším kvůli menšímu rozkmitu hlavně lepší volba. Jo a 18 samozřejmě jde unést i ve stoje. :)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#1665 » sob 9. kvě 2020, 10:02

18" má tlustší profil a rifle gas, tušímže i účinnější kompenzátor, takže na mířenku bez přemýšlení lepší než 16", což je spíše přerostlá karabina

ale ve stejné cenové a kvalitativní bych šel asi raději do 18" od BCM, tam v analogické konfiguraci najdeš hlaveň s twistem 1/8, je to sice bez Geissele spoušťáku, ale zase si tam můžeš dát přesně takový, který ti bude vyhovovat

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: FiBe a 34 hostů