Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#631 » pát 15. kvě 2020, 11:36

Taky na to muzes koukat v kontextu ze : vybijis zbran, vizualne zkontrolujes, a i kdyz je vybita, vizualne zkontrolovana, stejne udelas ranu jistoty do bezp prostoru....

Tedy pokud pred odlozenim vybuje, a pak odklada do schranky stejne pro jistotu nenosi ( treba kvuli deckam )v komore...

Pro vysvetleni
"Proc delam ranu jistoty kdyz stejne vybijim a vizualne kontroluji"

muze byt to same jako

"Proc nenosim v komore kdyz pred odlozenim stejne vybijim..."



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#632 » pát 15. kvě 2020, 13:24

tomoking píše: hlaven miri na prirozeni

Neni toto alespon pro nekoho duvod nosit nenadrcnute ? :|
(,citace z vlakna "glock 19")



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#633 » pát 15. kvě 2020, 14:45

Mas namysli neco ve smyslu proc kontrolovat, jestli je zbran vybita, kdyz vim (spis si myslim), ze jsem ji nenabil?
Jinak by me taky zajimalo, proc nekdo doma pred ulozenim dava ranu jistoty, pokud to neni zbran s primobeznym udernikem.



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#634 » pát 15. kvě 2020, 15:17

Kontrola zbrane zakoncena ranou jistoty do bezp. Prostoru je celkem standartni zalezitost (jasne dela se to i jinak)

Jen jsem tim ale ilustroval ze se bezne dela vice bezp. Opatreni, i kdyz by technicky stacilo jedeno...



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#635 » pát 15. kvě 2020, 18:25

Je to asi mimo téma. Ale rána jistoty je něco podobného jako blikání na kruháči. Když se člověk naučí blikat vždy i když nic nejede, tak neudělá nikdy (limitně se blížící nikdy) chybu. A pak jsou lidé, kteří sem tam zapomenou a maximálně tak někoho naštvou (vystřelit doma do knihovny by nebylo fajn). No a pak jsou auta od BMW.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#636 » sob 16. kvě 2020, 08:48

Clovek musi zvazit, co v dane situaci hrozi vic.Jestli riziko plynouci z naboje v komore, nebo z jeho absence. To muze byt odvisle od rodinnych pomeru, bydliste, atd. Jinej krav, jinej mraj.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#637 » sob 16. kvě 2020, 09:42

OT:

BMW za to nemůžou... :angel:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#638 » sob 16. kvě 2020, 12:23

Kdyz tady ctu jakoze nekdo snad i odklada zbran s nabojem v komore tak bych asi plakal. Naprosta nezodpovednost podle me.
@MojeTikka : Sice vetsinou nosim v komore, ale naprosto souhlasim. Vybavuju si priklad z nedavne minulosti kdy jsem to vyhodnotil, ze vyhodnejsi bude mit komoru prazdnou (ale ted si zaboha nemuzu vzpomenout o to bylo :) ). Rozhodne je to situacni.

Lehky OT : Ja mam treba BMW, dodrzuju rychlosti ve mestech, kde je packa blinkru vim taky (a pouzivam dusledne samozrejme), takze dik, ze mne hazete do stejnyho pytle :(



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#639 » sob 16. kvě 2020, 20:08

koudak: Já odkládám zbraň s nábojem v komoře do schránky s rychlým otevřením, kterou mám v noci na dosah ruky.



milonk
Příspěvky: 104

Příspěvek#640 » ned 17. kvě 2020, 17:23

Pekny mesic stary videicko od hardtasku k tematu i s ukazkama :-)

https://www.youtube.com/watch?v=RJzw4liFaZA

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#641 » pon 18. kvě 2020, 06:50

heheeh a co myslíš, ze tady spustilo ten FLAME????? :)



milonk
Příspěvky: 104

Příspěvek#642 » pon 18. kvě 2020, 07:12

Oops, tak to se omlouvam. Hledal jsem, jestli to nekdo nepostnul a nic mi to nenaslo, tak jsem to sem dal.
V tom pripade to admin muze smazat.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#643 » pon 18. kvě 2020, 09:20

DJ Die píše:koudak: Já odkládám zbraň s nábojem v komoře do schránky s rychlým otevřením, kterou mám v noci na dosah ruky.


No dobre, ale ta predpokladam nejak zajistena. To rozhodne nespada do kategorie, ze k tomu nekdo prijde a omylem to zmackne jako kdyby treba lezela na stole. Tzn ano, chapu, ale neni to uplne ten priklad co jsem mel na mysli. Tohle je v pohode.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#644 » pon 18. kvě 2020, 14:14

Přiznám se, že v komoře většinou nenosím. Spíš trénuju střelbu s tasením (z kydexu a nebo z tašky) s okamžitým natažením. Trošku se bojím, aby právě někdo někdy nezmáčkl nevybitou. I tréninky standardně končíme tím, že vybijeme a dáme ránu jistoty. Někteří kamarádi si to potom nabijí i do komory, někteří nechají "polonabité".



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#645 » pon 18. kvě 2020, 19:48

Tyhle debaty jsou furt v kruhu :) Proč většinou? Proč ne nějak, ale furt stejně?
Od té doby, a je to už hodně let, co mám náboj v komoře, tak to mám všechno daleko jednodušší. Prostě zbraň mám nabitou. Absolutně žádné přemýšlení, jestli teď je nebo teď není.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů