Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#316 » pon 27. črc 2020, 12:55

eerr píše:... Už si nepamatuji jaké parametry nástřelu musela 58 dosáhnout při přejímacích zkouškách ...

Pri streľbe na 100 m v ľahu s oporou nesmela byť opísaná kružnica 4 zásahov väčšia ako 18 cm, pričom stredný zásah musel ležať vnútri stredovej kružnice 10 cm.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#317 » pon 27. črc 2020, 13:16

eerr píše:Ve stoje , to je docela důležitý údaj který tam postrádám. Příště to zkus v sedě s oporou , výsledek bývá výrazně lepší :-)


To jsem zkoušel a máš pravdu, lepší to bylo, nicméně mi to lítalo od středu vlevo nahoru. Mám za to, že to je tím pokrčeným ukazovákem. Je to možné? Už mám objednanou pažbičku, tak uvidím.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#318 » pon 27. črc 2020, 14:06

Nemám podklady že tak vypadala i přejímka nových kusů, ale při přezkoušení nastřelení to bylo tak, jak píše Igrlík (předpis Vševojsk-4-7 od strany 117).

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#319 » pon 27. črc 2020, 23:24

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#320 » úte 28. črc 2020, 08:14

eerr píše:sonor: Ten soustřel je moc , pistolák má průměr černého 20 cm. Už si nepamatuji jaké parametry nástřelu musela 58 dosáhnout při přejímacích zkouškách ale rozptyl zbraně by na 100 m neměl vylézt z 10 na "zeleném troubovi" (135P) , ta má průměr 10cm tj. nějakých 3,3 moa.


Tam se mysli stredni bod zasahu,nasazet z kosy na 100m vsechno do 10ky na zelenem troubovi(pivni tacek),aby nic neuteklo opravdu neni zase tak jednoduche jak by se mohlo zdat :lol:



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#321 » stř 29. črc 2020, 15:04

maxx77 píše:Zdravím. nemá tu někdo zkušenosti se sklopnou pažbou od Arsenal?

ta pažba Arsenal se mi taky celkem líbí - tak nějak mi celkově sedí k charakteru zbraně. vlastně myslím, že jako základ pro její výrobu posloužila původní origo sklopka. někde jsem četl, že byla vyrobená pro potřeby nějaké jednotky AČR. měla by být asi o 5 cm delší, než původní sklopka. každopádně zkušenost s ní by mě také zajímala. možná si jí časem vytvořím sám ;) mám sice rád origo pádlo, ale zase sklopka je prostě sklopka..
tady: https://www.youtube.com/watch?v=z5uopFgIQb4 jí borci používají a vypadají celkem spokojeně :)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#322 » stř 29. črc 2020, 16:23

Ručku mám, zítra mi přijde pažba M16 od Fabu. Je někde nějaký postup výměny? Na co si dát pozor?



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#323 » čtv 30. črc 2020, 18:54

Už jste to vyměnil? Každopádně upnout v destičkách do svěráku, prostříknout WDčkem, nechat chvíli působit. Potom pořádnej šroubovák, pomoct si přes páku a nebát se zabrat. Pomůže i nahřátí.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#324 » čtv 30. črc 2020, 21:10

Šlo to povolit bez větších problémů. Youtube dík. Menší problém byl přišroubovat tu novou. Šroub šel trochu bokem. Ale teď sedí jak prdel na hrnci. V sobotu jedu pro podpažbí s nadpažbím a pak už jenom kámen, montáž a kolimec. Jinak takový šroubovák, který by vyplnil tu hovadskou drážku v šroubu jsem ještě neviděl. Snad v nějaké autodílně.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#325 » pát 31. črc 2020, 10:21

Vojak sa stará, vojak šrubovák má!!! :twisted:

Obrázek
Obrázek



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#326 » pát 31. črc 2020, 11:21

Jestli montujete pazbu, tak si tam dejte trochu loctitu. Me se trubka od Gun. Expertu povolovala pri strelbe.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#327 » pát 31. črc 2020, 11:55

Na dotahování jsem musel na imbus vzít trubku. Ten šroub nešel kolmo do díry. Když jsem tu pevnou část pažby nacpal do pušky, tak jsem nebyl schopnej chytit závit. Tak jsem ho našrouboval co nejhlouběji tak, že jsem ten protikus měl na volno. Až potom co se pažba začala dotýkat zbraně a šroub byl dost hluboko na to, abych urval závit, tak jsem ji tam narval a na hulváta dotáhl. Teď to nemá šanci se povolit.
Obrázek



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#328 » sob 1. srp 2020, 21:04

zarozak: Těch 18cm je zkouška "jestli ještě vyhovuje" , rozptyl nových byl lepší. Až bude čas zkusím pohledat. Před pár lety o tom byl článek , myslím že v SR.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#329 » pon 3. srp 2020, 06:11

Tak a je to.
Obrázek



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#330 » pon 3. srp 2020, 16:59

eerr: Těch 18cm to je něco blízko k 9 kruhu na zeleném troubovi,tam věřím,to není problém to tam vše udržet kolikkrát i s vyrachtaným AKčkem,ale 10ka má průměr 10cm a přes pevná mířidla na 100m to není tak jednoduché to tam všechno udržet,chce to už poměrně dobrého střelce,dobrý kus zbraně a nějaký cílnější patron,třeba ten čínský nebo vlastní přebitý. Jde to,viděl jsem to a někdy se mi to taky zadařilo,rozhodně to není pravidlem,ale obecně se s takovým výsledkem u nás vyhrává soutěž "vojenská puška".....a samozřejmě to jde jen s oporou,ze stoje nebo z kleku utopie,což se v té soutěži taky střílí

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar, Seznam.cz a 18 hostů