CZ 858

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#76 » úte 17. dub 2012, 06:41

Vyřešit původní nadpažbí tak aby udrželo nástřel kolimátoru bude asi trochu problém, dřív se sice kolimátory na původní nadpažbí dávaly, ale řekl bych že dneska už jsou lepší možnosti. Můžeš se to pokusit nějak vymezit aby tam nebyli žádný vůle, ale obávám se že po každým čištění bude nástřel kolimátoru v háji. Já jsem si spodek předpažbí vylepšil tak že jsem v místech kde mělo vepředu vůli nalepil kus lepící pásky a celkem to drží, ale to je jen spodek kterej se pak už nesundává, na vršku to bude horší.
Možná by stálo za to zajít s kosou někam kde mají na výběr z hromady nadpažbí a vybrat si nějaký který bude držet bez vůle... když jsem měl znehodnocenou kosu tak se nic nekejvalo a drželo to jako skála, o tacticalu se to říct rozhodně nedá. Hold výrobní tolerance jsou takový jaký jsou :|

Záruka při úpravě předpažbí podle mě určitě nezaniká. Kdyby snad někdo remcal, tak tam hodíš nový předpažbí co stojí kolem 100kč a máš klid. S navrtaným tělem nevím...



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#77 » úte 17. dub 2012, 06:55

Mám dilema či dát boční montáž či na předpažbí. Ale než pokaždém čištění nastřelovat znova to radši seženu tu boční montáž... ta se nad nemusí pokaždé nastřelovat ne?Hlavně nevím jestli mi bude vyhovovat mít to více u hlavy nebo na předpažbí.Budu to řešit z další vejplaty tak doufám že mezitim něco koudneho vymslim.

A kámen asi nechám na zbrojířovi abych od toho měl papír.Samozdřejmně vyvrtak 2-4 díry pro mě není problém.Ale....

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#78 » úte 17. dub 2012, 07:28

Jestli kolimátor dopředu nebo dozadu, toť otázka :lol: ... každýmu vyhovuje něco jinýho, doporučuju před nákupem nějaký drahý montáže si to vyzkoušet. Jednoduše kolimátor + izolepa a trochu sušit, pak uvidíš jestli je lepší vepředu nebo vzadu. Nebo ideálně si někde na střelnici od někoho pujčit už ověšenou kosu a zkusit rovnou při střelbě co je lepší.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#79 » úte 17. dub 2012, 07:39

A máš pravdu :) prvně koupim kolimator a izolepa (a hřebíky) je můj dobrej kamarád :) pak budu uvažovat dál.. Nikoho známého nemám se zbraní natož s kosou.Takže izolepa musí stačit

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#80 » stř 18. dub 2012, 12:39

Jinak ke klechtajícímu nadpažbí - pokud drží u kolíčku a klechtá vepředu, tak stačí drobet roztáhnou ty 2 pacičky které zapadají do plynového nástavce. Řešil jsem podobný problém. Klechtající podpažbí jsem urpavil tak, že jsem natlačil termolepidlo tam, kde se podpažbí dotýká kolíčku. Drobet vytvarovat a nechat ztvrdnout. Taky mám znehodnocenou na zdi a tam je to fest, ale nebude to podle mě tehdejší (přesnější) výrobou, ale že se v tom už někdo vrtal.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#81 » stř 18. dub 2012, 14:09

A to opravdu pomůže když je jen roztáhnu? to mi zas nezapadnou do těch drážek ne? Včera sem tam jak si říkal žes dával lepidlo dal trochu stříbrné pásky na sebe a drželo to jako drak.Pak sem vystřílel cca 70patron a zase to má drobet vůli.

Zajímlo by mě jestli se opravdu musí znova nastřelovat ten kolimator po čištění když bych si ho dal na to nadpažbí...Kdo má zkušenosti?

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#82 » stř 18. dub 2012, 15:10

Samozřejmě, že se bavíme v rámci milimetrů, žádný velký roztahování, ale i o drobet bohatě stačí.
Mírně roztáhnout kombinačkama, a kdyžtak drobet zkosit aby šlo dobře nasadit. žádná velká strojařina ani hrubá síla. Podpažbí jsem taky podkládal lecčím, a taky se po chvíli začlo hejbat. Výhoda toho termolepidla je, že se nechá tvarovat když schne, potom se nechá ještě nožem ořezat a když se dobře přilepí tak sakra pevně drží.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#83 » čtv 19. dub 2012, 06:56

Jej děkuju za obrázek to jsi si nemusel dělal práci.Schválně to zkusím přihnout a uvidím jak to dopadne.Na tom nemůžu nic zkazit :)

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#84 » stř 11. črc 2012, 13:12

Zdravím, mám něco k 858 tak to hodim sem:

Dneska jsem si šel koupit sluchátka, abych si pořád nepůjčoval erár na střelnici, a skončil jsem s cz858... Už dlouho jsem po něm pokukoval a za cenu necelých 6 tis. bych ho vzal, ale dneska ve zbraních, cz 858 se vším co má "nový" (2 zásobníky, řemen, čištění) v komisi za 3500. Dlouho jsem váhal a porovnával komisní a "nový" z krabice, venek vcelku slušný až na pár škrábanců na dřevotřísce, vnitřek nevím, ale pán byl ochotný a i ji rozebral a ukázal vnitřek a vývrt atd... Nakonec jsem ho vzal a ještě skočil na policii pro povolení :) . Když si máknou, v pondělí budu mít svou první dlouhou.


Ale mám pár otázek: Jaké má ta zbraň bezpečnostní prvky? Jako u pistole je blokace úderníku, tak co tady zabraňuje výstřelu - selhání?
A všim jsem si při natahování, že pak cvakne naprázdno - když stáhnu závěr a pak musim když je natažený, tak má to něco jako vypouštění kohoutu, nebo já nevim, prostě aby se nepoškodil úderník?

Možná jsem se unáhlil, ale viděl jsem 858 za slušnou cenu, s náboji v mezích 3,5-4,5/kus a nemohl jsem říct ne, ale zase o tý zbrani nic nevim co se týká vnitřku, takže rozebírání a čištění budu asi studovat z youtube...



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#85 » stř 11. črc 2012, 15:14

lester555 píše:Ale mám pár otázek: Jaké má ta zbraň bezpečnostní prvky? Jako u pistole je blokace úderníku, tak co tady zabraňuje výstřelu - selhání?
A všim jsem si při natahování, že pak cvakne naprázdno - když stáhnu závěr a pak musim když je natažený, tak má to něco jako vypouštění kohoutu, nebo já nevim, prostě aby se nepoškodil úderník?


Jen pojistku (prepinac rezimu strelby) na prave strane. Dopredu: davka (na civilni verzi neni), dolu: zajisteno, k sobe: jednotlive rany. Jine jisteni neni. Jen hlava a mozek.
Rana jistoty IMHO neskodi, ale u 858 lze i pri vypousteni nosice zavorniku (zaveru) drzet stisknutou spoust (s pojistkou smerem k sobe) a udernik pak jde s nim. Samozrejme bez zasunutého zásobniku :)



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#86 » stř 11. črc 2012, 15:52

Mnemotechnická pomůcka k voliči režimu střleby:
dopředu dávka - jako všechno nepříteli
dolů zajištěno - jako ani ránu nazmar do zemně
k sobě jednotlivá - jako poslední pro sebe :)

A něco praktičtějšího - rozborku najdeš popsanou mnohokrát, existuje i moc pěkné video http://www.youtube.com/watch?v=wPjHAeMdXr8 (asi to tu už bylo, ale opakování matka mooudrosti)

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#87 » stř 11. črc 2012, 19:29

ok díky, kdyby byl nějaký problém, tak se nepochybně ozvu :)

Uživatelský avatar
lester555
Příspěvky: 71

Příspěvek#88 » úte 17. črc 2012, 13:18

pesi píše:
lester555 píše:Ale mám pár otázek: Jaké má ta zbraň bezpečnostní prvky? Jako u pistole je blokace úderníku, tak co tady zabraňuje výstřelu - selhání?
A všim jsem si při natahování, že pak cvakne naprázdno - když stáhnu závěr a pak musim když je natažený, tak má to něco jako vypouštění kohoutu, nebo já nevim, prostě aby se nepoškodil úderník?


Rana jistoty IMHO neskodi, ale u 858 lze i pri vypousteni nosice zavorniku (zaveru) drzet stisknutou spoust (s pojistkou smerem k sobe) a udernik pak jde s nim. Samozrejme bez zasunutého zásobniku :)


buď to nechápu, nebo mi to nefunguje - když je závěr zachycen vzadu, chytnu závěr, stisknu spoušť a pouštím závěr, tak zůstane stát tak na půli cesty

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#89 » úte 17. črc 2012, 15:32

Nebuď tak jemnej a zkus to trochu "rázněji" ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#90 » úte 17. črc 2012, 15:58

Když ho vypouštíš pomalu tak zůstane viset za přerušovač. Bud ho musíš ze zadní polohy vypustit rychle (pak ho přeskočí) a nebo cvaknout naprázdno. Preferuju cvaknutí, nemá se tam co rozbít.
Blokaci úderníku 858 nemá protože nemá plovoucí zápalník. Tedy vlastně má ale s tak nepatrnou hmotou že iniciace zápalky jinak než úderníkem nehrozí. Z bezpečnostních prvků má samozřejmě pojistku a "nehrabat na spoušt" když nechci střílet. Přestože je spoušták při zcivilnování brutálně očesanej tak je poměrně spolehlivej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů