Legální držitel mířil na řidiče auta

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Bedou
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » pát 13. lis 2020, 23:26




juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2 » sob 14. lis 2020, 00:04

Srazka blbcu. Zni to tak, ze se chodec bal nakladacky od agresivniho kamionaka a tak tahal.
Jsem zvedavy na zavery policie.



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#3 » sob 14. lis 2020, 00:06

Jo, největší sranda je, že to, co udělal v druhé fázi, tak už nebyla nutná obrana, ale regulérní útok.

To bude beztak něco na light verzi střelby v Brně v parku u školy.



iloveguns
Příspěvky: 1436

Příspěvek#4 » sob 14. lis 2020, 00:34

Kamioňák se podle zprávy na muže chystal fyzicky zaútočit. Ten první útok odvrátil hrozbou zbraní. V okamžiku, kdy zbraň schoval, se kamioňák rozhodl zaútočit znovu a zaútočil.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#5 » sob 14. lis 2020, 09:30

Teda ta řidičova perspektiva, je hustá. Vážně tuhle výpověd řidiče může někdo brát vážně?
Šel jsem si to s ním vyřídit, vždyť ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní kolem mě. Chtěl jsem mu říct, že se takto zkrátka nemůže chovat. Jenomže když jsem stál u něj, on vytáhl zbraň, devítku, nabil a mířil mi s ní na hrudník,“ přiblížil Jiří.

Ano, chodec ohrožoval ostatní nejvíce tím, že vztyčil prostředník.. a tak řidič nechál stát náklaďák na přechodu a šel mu říct, že nás všechny ohrožuje..

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#6 » sob 14. lis 2020, 10:35

„Měl jsem strach, ale byl jsem na vojně, měl jsem nějaký výcvik, takže když pak zbraň schoval, věděl jsem, že mu ji musím vzít, věděl jsem, že by ji použil,“ pokračoval Jiří.

Takže týpek šiel na červenú a ohrozil kamión, blbec ešte vyprovokoval situáciu hanlivými gestami. Kamionista sa nechal vyprovokovať - bol agresívny a vybehol naňho. Chodec sa zľakol a tasil. Kamionista ustúpil, situácia sa ukľudnila, muž pištol schoval a kamionista ho vzápätí napadol. Z toho čo čítam tak priestupok obaja, držiteľ dopravný priestupok a kamionista za napadnutie.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#7 » sob 14. lis 2020, 10:45

V nevhodny cas sa stretli dvaja blbeckovia.Riesenie jednoduche.Chodcovi naparit rovnaku pokutu,akoby dostal ten kamionak za jazdu na cervenu,plus pokutu za fakira,kamionakovi naparit pokutu za bezdovodne zastavenie na svetelnej krizovatke,plus napadnutie ineho blba a vec je vyriesena.To pisem ako kamionak a zaroven drzitel zbrane.Takychto situacii zazivam tolko,ze sa nad tym uz ani nepozastavujem.



Jenda_k
Příspěvky: 1

Příspěvek#8 » sob 14. lis 2020, 11:00

Jsem zvědavý kdo bude mít lepšího právníka:
Loupež je trestný čin (zvlášť závažný zločin), kterým pachatel usiluje o získání cizí věci násilím či pohrůžkou okamžitého vykonání násilí. ... Pachatel se tohoto trestného činu dopustí tehdy, pokud proti jinému užije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci.

Takže jeden přestupek a druhý zvlášť závažný zločin



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#9 » sob 14. lis 2020, 11:13

tady to zacina pripominat cernou kroniku - v kazdem pripade mam pocit ze se ve spolecnosti zacina projevovat efekt kladiva a hrebiku: pokud nekteri spoluobcane dostanou do ruky kladivo - pak jakykoliv problem je pro ne hrebik - noseni zbrane neni proste jednoducha zalezitost - to ze to zakon dovoluje neznamena ze je toho schopny kazdy okamzite ... proste pokud na sebe budem tahat bouchacku pokazdy tak je to zaprvy uplne spatne a za druhy nam to populisti brzo seberou protoze oni moc dobre vi ze lidi se zbranema muzou v budoucnu znamenat problem pro jejich plany nas centralne demokraticky ridit ...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#10 » sob 14. lis 2020, 11:13

A i když jsem stačil zareagovat včas, neodpustil jsem si upozornění tohoto pána na to, že se dopustil dopravního přestupku.


Takže klakson, nebo první fakáč ze strany řidiče (byť oprávněný)? :) Zatím to vypadá, že na emoce to v tom okamžiku bylo 1:1
Ale cit pro spravedlnost a výcvik ze ZVS mu nedovolil u toho zůstat. Aby se ještě nedivil, že zas tak moc v právu není.
Jeho údiv nad tím, že někdo může jít do práce s pistolí, náboji, nožem a dalekohledem, je k pobavení.

//Doplněk - v diskusi nějací lidi píšou, že je to událost z 2015, napodruhé už jsem měl článek bloknutý pro předplatitele, tak jsem nemohl pročíst ještě jednou pečlivěji.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#11 » sob 14. lis 2020, 11:55

rumburak nainstaluj si ghostery do prohlížeče, nebude to blokováno pro předplatitele,

tato událost je dle všeho z 4. listopadu 2020
ten rok 2015 je Uherský Brod, je to v článku jako pro doplnění

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#12 » sob 14. lis 2020, 15:57

Zdá se mi že touto dobou se vyrojilo několik událostí, kdy legální držitelé zbraní v "ohrožení" tasí svou legální zbraň.
Mne by to nenapadlo, u případu kamioňák a chodec, nebo odstraňovač zpomalovacího retardéru.
Já pro tyto banální případy radím nikdy netasit a radši si přečíst článek, který kdysi vyšel ve střelecké revue o střelbě z kapsy



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#13 » sob 14. lis 2020, 17:06

Lidi jsou obecně nervoznější, všímali jsme si toho už před koronavirem, a není divu, že teď je to ještě horší.
Lidi mají víc zahřáté hlavy a startují na první dobrou.
Že mám v nervech "míň z čeho brát", to vidím i na sobě a okolo sebe :)
Nic moc s tím neuděláme, konec covidu by se šikl i v tomhle, co si budem povídat.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#14 » sob 14. lis 2020, 21:54

Tedy, článek se podle mě autorovi moc nepovedl. Obsahuje autorova subjektivní hodnocení, cituje pouze jednu stranu a otevřeně agituje za určitý názor. Jak ze studentského časopisu. Škoda, že se o těchto věcech lidé dovídají od takových patlalů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů