Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#91 » čtv 8. dub 2021, 11:30

Myslel jsem teorii. Střelnice jsou různě po "kraji" těch na 300m je už ale podstatně méně. To už ale předbíháme. Myslím, prd vím, že po schválení vládou se domyslí i ten samotný trénink. Určitě bych neměl zájem někde trávit týdny na "kempu", ale jednou za čas by se sobota dala zvládnout.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#92 » čtv 8. dub 2021, 11:34

Kdyby to záleželo na mě, organizoval bych kurzy pod hlavičkou AČR. Pro Čechy na VVP Hradiště nebo Boletice, pro Moravu VVP Březina nebo Libavá. Ubytování včetně teoretické výuky na srubáku na čerstvém vzduchu, praktická výuka na venkovní střelnici ve VVP s minimálním rizikem ohrožení dalších prostor. A ještě by si vojsko natrénovalo mobilizační příjem záloh. Jako za mlada. Co víc si přát?
Naposledy upravil(a) greenhorn dne čtv 8. dub 2021, 11:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#93 » čtv 8. dub 2021, 11:38

Z té přípravy zákona je vidět, že se nad tím zamýšlí klidé co tomu rozumí. Myslím, že i formu vícviku udělají rozumně. Podle mě by to měla být značně odlehčená verze Aktivních záloh. Soustředěná na střelecký výcvik, nebo časem i výcvik se psy a radiovybavením. Udčitě to nebude zajímavé pro každého třetího Ečkaře, nebo Déčkaře. Ale jako zdokonalovací trénink, by to zajímavé být mohlo. Některé kurzy už teď vedou vojáci v civilu.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#94 » čtv 8. dub 2021, 11:49

Vidím to trochu jinak. Tohle je návrh vládního nařízení pro vnitřní bezpečnost, v gesci MV a tedy pod patronací PČR. Mělo by následovat nařízení pro vnější bezpečnost, v gesci MO a pod patronací AČR.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#95 » čtv 8. dub 2021, 12:17

„Slibuji věrnost České republice.
Slibuji, že jako občan a vlastenec budu respektovat principy demokratického právního státu a budu obětavě plnit úkoly, které mi budou jako členovi stanovené zálohy státu uloženy.
Slibuji, že při plnění úkolů stanovené zálohy státu i v občanském životě budu jednat odpovědně, odvážně a skromně.
Bude-li to třeba, budu odhodlaně snášet nepohodlí a nebezpečí s tím spojená.
Slibuji, že budu vždy příkladně dbát zásad bezpečného nakládání se zbraní.“

Teda nic pro mě. Já neumím slíbit ani manželce, že příjdu z hospody včas. A věrnost jsem sliboval, když jsem se ženil. :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#96 » čtv 8. dub 2021, 13:16

Nj, tady ale dostneš dle EU nově zakázanou zbraň kat.A a tak přeci jen nějaké vyšší morální zásady jsou na místě.. :D a nebudeš smět číst alternativní tisk, protože dle některých čelnů tu na foru by to mělo být trestné!

Piggy: Ta myšlenka je zajímavá, ale předpokládám, že je to jen jeden stát a jedno které ministerstvo se tím zabývá. Na druhou stranu mě to vede k zamyšlení.. jestli tyto zálohy nebudou v reálu spíše policejní "Aktivní zálohy?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#97 » čtv 8. dub 2021, 13:42

Já si to taky představuju jako policejní zálohy pro případ krize. Takový člověk bez dalšího komplexního výcviku je armádě přece úplně k ničemu, zato například dočasně posílit hlídky policie s dlouhýma v dynamicky se měnící Evropě se může někdy hodit. Takové první krůčky Izraelizace společnosti.



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#98 » čtv 8. dub 2021, 14:24

Letec 12 píše:Předpokládám, že pokud půjde o "zálohy státu" tak kurz po úspěšném splnění zaplatí stát.
Tato vyhlaska se zabyva i formou podpory a nic takoveho tam neni. Kurzy si platis sam. A presto v tom nekteri vidi tunel na statni penize ...



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#99 » čtv 8. dub 2021, 14:25

LordSalix: Taková malá PS VB??? :?:

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#100 » čtv 8. dub 2021, 14:50

Z toho slibu: "..Slibuji, že jako občan a vlastenec budu respektovat principy demokratického právního státu.."

nemělo by se v demokratickém právním státě dodržovat mít negativní lustrační osvědčení pro všechny zvolené politiky. Od zastupitelstva obcí přes hrad až po EP. I když u nás se po revoluci a to ještě před prá lety objevoval na kandidátce ČSSD jeden milicionář. O agentech Stb ani nemluvím, jeden tam sedí doteď, už po několikráté.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#101 » čtv 8. dub 2021, 14:59

V podstatě ano - PS VB pro případ krize. Historie PS začíná před převzetím moci komunisty a má spoustu paralel jak v jiných oblastech, tak jiných státech. V principu na tom není nic špatného, to jen vzpomínky na pitomce stojícího vedle blbce to kazí :D https://cs.wikipedia.org/wiki/Pomocn%C3 ... C4%8Dnosti

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#102 » čtv 8. dub 2021, 16:11

To přirovnání mi trochu nesedí. V dětství jsem pár PS potkal, nebyli zbrojení. Měli jen pásku na rukávu, červenou plácačku STŮJ v ruce a pomáhali VB udržovat bezpečnost při automobilových závodech na městské trati. Nešlo tam o střlecký výcvik.

Možná to chápu špatně, ale jeví se mi to tak, že je vytvořen kompletní systém rozdělený do několika stupňů. Na ZP sk. A pak bude stačit jen kurz MV-102 a 201? Bude se tato vyjímka vztahovat na všechny zbraně, nebo jen zbraně zahrnuté do "Ochrany státu".

Pokud budou stačit tyto 2 kurzy, ambice pokračovat na MV-301 a 401 bude mít opravdu jen menšina. Snad někteří měštští policisté ve mětších městech.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#103 » čtv 8. dub 2021, 16:41

Členové PS VB měli přidělenu pistoli ráže 6,35.Nevím jestli všichni.Tak jak funkcionáři a vyžší hodnosti v LM měli zpravidla CZ 50,nebo 70.



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#104 » čtv 8. dub 2021, 17:08

Letec 12 píše:Možná to chápu špatně


Jestli te chapu dobre, tak to chapes spatne. Ve vyhlasce, o ktere tu aktualne diskutujeme se o skupinach ZP rika jen to, ze musis mi skupinu E abyses vycviku vubec mohl ucastnit (§12). A to plati dokonce i pro policisty kteri by vycvik absolvovali v ramci povolani (§18).

Jina vazba mezi diskutovanymi kurzy a skupinami ZP neni.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#105 » čtv 8. dub 2021, 18:47

Mě šlo o výjimku na zbraně kategorie A, špatně jsem to napsal, moje chyba. Nárok na nadlimitní zásobníky , by měl vzniknout po absolvování kurzů MV-102-201. Můj dotaz byl, jestli pak bude vyjímka pro všechny nové zbraně co bych si koupil.

lubomír: Dík za info

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů