průkaz zbraně



krasonek
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » pon 29. lis 2021, 16:44

Zdravím, mám takový možná blbý dotaz. Jdu si zaregistrovat svou první zbraň (pistoli). Na policii předložim šedivák, zbroják, zbraň, kolky a nákupní povolení na kategorii B. Podle všeho se průkaz zbraně vytváří 14 dní. No a mě zajímá, jestli si během vytváření průkazu zbraně nechá policie mou zbraň u sebe, nebo s ní můžu odejít domů? Předem díky za odpovědi...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#2 » pon 29. lis 2021, 16:59

PZ někde dělají na počkaní, tedy za cca 15 minut.

Předložíš i občanský průkaz, kromě toho, co ji už napsal.

A zbraň bez PZ si tam určitě nenechají :-)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#3 » pon 29. lis 2021, 17:10

Kompletně bez papíru s ní samozřejmě odejít nemůžeš. Dostaneš ji společně s průkazem zbraně.
Na nákupní povolení doporučuji datovou schránku. Rychlejší, zdarma a ekologičtější.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#4 » pon 29. lis 2021, 17:29

Po registraci je splněno od tebe požadované. Zbraň si odneseš domů. Třeba i bez průkazu zbraně. Nosit a střílet smíš až s průkazem v ruce.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#5 » pon 29. lis 2021, 17:48

Killing joke píše:Kompletně bez papíru s ní samozřejmě odejít nemůžeš. Dostaneš ji společně s průkazem zbraně.


coze? to sa ti uz niekedy niekde stalo?

v Brne, jak sa teraz hodne zhorsili, tak PZ trva tak tyzden az dva (tri...), tak zbran len predlozis ku kontrole, vezmes si ju domov, vesekere doklady predlozene k opravnenosti registracie su ti vratene (NP a zmluva nie vzdy automaticky), policie si ponecha iba kolky a po vystaveni PZ je tento proti preukazaniu totoznosti (a asi aj ZP) a podpisu vydany. Zbran neni v ziadnom pripade ulozena u policie, taketo ulozenie stoji vela urednickeho casu a urednici su z podstaty remesla lenivy



maxx77
Příspěvky: 73

Příspěvek#6 » pon 29. lis 2021, 17:57

Předložím pouze šedivák, kolky, zbroják a zbraň. U nás to dělají na počkání ale i kdyby ne, tak zbraň si odnášíš domů. Občanku po mně nikdy nechtěli.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#7 » pon 29. lis 2021, 18:04

Brno obcanku pri oznameni explicitne vyzaduje, ale tez to moze byt uradnik od uradnika, nie len OSZBM od OSZBM



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#8 » pon 29. lis 2021, 18:10

@ondrush zadnou smlouvu jim neni treba ukazovat, natoz nechavat...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#9 » pon 29. lis 2021, 18:14

Ono, i když se člověk začte do zákona, tak může zapochybovat, co tedy přesně s tou zbraní, kterou ještě nezaregistroval, nebo nahlásil, ale ještě nemá průkaz zbraně, může dělat.

Na jednu stranu:
Držitel zbrojního průkazu je povinen mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, má-li u sebe zbraň kategorie A, A-I, B anebo C nebo střelivo do této zbraně
(§ 29 odst. 1 písm. i) zákona č. 119/2002 Sb.).

Na druhou stranu:
Držitel zbrojního průkazu nesmí nosit zbraň kategorie A, A-I, B nebo C, na kterou nebyl vydán průkaz zbraně.
(§ 29 odst. 3 písm. c) zákona č. 119/2002 Sb.).

Moje interpretace je, že první podmínka, se vztahuje na případ, kdy má ke zbrani vydaný PZ, byť to v textu není, ale jinak by to bylo v rozporu se zbytkem, a i s tím, jak funguje registrace. Takže do doby, než má průkaz zbraně, nesmí nosit, ale může (a ani mu nic jiného nezbývá) držet.

Což mimo jiné znamená, že si zbraň může odvést domů, nebo někam jinam, nebo různě převážet, pokud splňuje podmínky držení, a nepotřebuje na to žádné speciální povolení.
Naposledy upravil(a) risa2000 dne pon 29. lis 2021, 18:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#10 » pon 29. lis 2021, 18:20

No jasne ze ano. Od prodejce ji taky držíš a cestuješ sní treba přes půl republiky. .) Pak ji v zákonné lhůtě dojdeš přihlásit. Zde už je to dost různé, ale ZP, OP, Sedivák a zbran (ke kontrole cisel). + kolky je dobré mít. Nebo přiměřeně využít datovku, což je popsáno ve vedlějších vláknech.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#11 » pon 29. lis 2021, 18:30

Očividně další lidová tvořivost jednotlivých oddělení.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#12 » pon 29. lis 2021, 18:44

Neděláte z toho zbytečnou vědu ??? A bylo by dobré, kdyby odpovídali hlavně Ti, co už nějakou zbraň registrovali :-)

Prostě koupíš zbraň, u nás k tomu prodávají rovnou i kolky, dostaneš doklad o nákupu a šedivák.
Domluvíš si termín na Policii.
Vyrazíš tam se s šedivákem, kolky a já beru i fakturu. Zbraň nosím vybitou a zkontrolovanou, zásobníky nechávám doma. A samozřejmě ZP a OP, v Liberci chtějí i OP. Nákupko jsem ani netiskl, oni ho tam stejně mají vytisknuté, to co Ti poslali do datovky.
Předložíš zbraň, někdy ji i rozebereš, pokud chtějí kontrolovat čísla uvnitř.
Pak si to zase poskládáš, v Liberci počkáš na chodbě na upečení PZ, podepíšeš převzetí a jdeš.

A samozřejmě, že po koupi zbraně ji můžeš dopravit domů a také s ní dojít na registraci. A rozebrat si ji a vyčistit a tak. Jen tahat ji ven a střílet z ní nesmíš ...



krasonek
Příspěvky: 8

Příspěvek#13 » pon 29. lis 2021, 19:09

Děkuji za pomoc, kluci. Pro jistotu jsem si zavolal i na pobočku český zbrojovky. Tam mi řekli, že zbraň si na oddělení nenechávají a normálně s ní odejdu domů a budu čekat, až se vytvoří PZ. Do tý doby s ní pochopitelně nesmím střílet.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#14 » pon 29. lis 2021, 19:12

krasonek píše:zavolal i na pobočku český zbrojovky


mozem len drobny dotaz, preco si to robil, co ta k tomu viedlo?



krasonek
Příspěvky: 8

Příspěvek#15 » pon 29. lis 2021, 19:25

ondrush píše:
krasonek píše:zavolal i na pobočku český zbrojovky


mozem len drobny dotaz, preco si to robil, co ta k tomu viedlo?

abych měl jistotu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů