Volba při nákupu krátké malorážky

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#61 » úte 18. zář 2012, 18:38

To TREW: Toto vlákno jsem už přečetl asi dvakrát, ale pořád se nemůžu rozhodnout a jelikož to má být moje první a na hodně dlouho i jediná zbraň, tak bych chtěl jít na jistotu a vybrat něco, co mi vydrží a budu z toho mít radost. A k té terčové střelbě, chtěl bych to na mířenou střelbu, špatně jsem se vyjádřil. Nechci jen bezúčelně plácat náboje do terče, ale taky mít nějaké výsledky a snad se i časem zlepšovat.

To sided: A nemáte nějaké zkušenosti s tou CZ 83 JANE?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#62 » úte 18. zář 2012, 19:06

JANE je jako všechny adaptery trochu kočkopes. Možná jako "ekonomická" varianta k CZ82/83 ale inak bych volil čistokrevnou malorajdu.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#63 » úte 18. zář 2012, 19:10

Děkuji za radu, budu vybírat tedy z Vámi doporučených zbraní. Stejně asi vyberu Margolinu, s tou jsem už párkrát střílel a mám jí vyzkoušenou. Ještě jednou děkuji za radu.



Werry
Příspěvky: 8

Příspěvek#64 » úte 18. zář 2012, 19:53

TREW píše:To verry: Přesně tak, jak říka Nico. Já si za cca 4000,- Kč koupil Berettu 71 a jsem maximálně spokojen. Je to úžasná zraň s "tajemnou" historií Mossadu a izraelských air marshals. Přesná, lehká, levná, dobře nositelná, kvalitně zpracovaná, s dobrou ergonomií rukojeti a hlavně spolehlivá. Obšírněji o ní píšu s ostatními v příslušném vlákně včetně ukázek střelby na 100m. Rád bych si přikoupil ke konci roku zmíněný Ruger SR 22 až se ukáže na českém trhu, ale údajně má tvrdou spoušť, tak jsem zvědav. O GP K 22 ti pošlu článek na e-mail, pokud máš zájem.


Díky za odpověď :-). Budu rád za článek i za odkaz na fórum, kde řešíš svojí Berettku :-).

Můj e-mail: werryv@seznam.cz

Díky moc :-)



Werry
Příspěvky: 8

Příspěvek#65 » úte 18. zář 2012, 19:56

nico píše:V tom má prsty Umarex. Ale někde jsem četl, že to pouze vyrobené Waltherem importuje do USA. Raději pohledej. Obecně se při výběru pistole ve .22 LR soustřeď hlavně na spolehlivost a ochotu střílet různé střelivo.


Je prý udělaná docela kvalitně - je to samosebou slitina, ale jak jsem již napsal, vše důležité je poctivá ocel :-).

Walther dle zkušeností majitelů není ani moc vybíravý na střelivo - chroupe naprosto vše.

x

GSG bere více méně jen HV a tím pádem můžu Waltherovi připsat další bodík k dobru.

Jinak, zbraň chci na rekreační postřílení - jestli to na 25 metrů bude mít rozptyl kolem 5 cm, to neřeším :-). Vyloženě nic sportovního nechci - věřím, že rozptyl na 25 m bude třeba jen kolem 1 - 2 cm, ale mně se ty Buckmarky, Margoliny atd. vůbec nelíbí :-/.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#66 » úte 18. zář 2012, 21:07

tslaby píše:A nemáte nějaké zkušenosti s tou CZ 83 JANE?

Tak to bohužel nemám, ale myslím si, že to není adaptér, ale celá malorážková pistole. Měl jsem adaptér na Pi vz 82 a ten se jmenoval FAO

Jedna CZ 83 Jane je k mání tady
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/34 ... ane-22-lr/

a kompletní ČZ 83 v ráži 9mm Browning i s adaptérem na 22 LR tady
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/34 ... dapter-22/

S Margolínou neuděláš chybu a pokud chceš pistoli jen na střelnici, tak Ti bude dobře sloužit.
Zkus si ještě počíst tady o Berettě 71, pokud jsi tam ještě nezabrousil a třeba se taky staneš příznivcem téhle malé italské krásky :P
viewtopic.php?f=26&t=191
Já s ní trefuji poměrně obstojně a hlavně je spolehlivá, ale chválím ji o pár příspěvků výše i v samostatném vlákně, tak se nechci opakovat. Nedávno si ji na můj popud koupil i brácha a nemůže si ji vynachválit.

Držím palce při výběru :)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#67 » úte 18. zář 2012, 22:52

Ano zatím chci zbraň pouze na střelnici, ZP skupiny E mám také, takže nosit mohu. Nemyslím si ale, že je pro začátečníka, který byl před zkouškami třikrát na střelnici a se zbraněmi tudíž nemá zkušenosti, nošení to pravé. Pro mě je teď důležitější vžít si dobré bezpečnostní návyky, abych nebyl nebezpečný sobě ani ostatním, a touha se naučit přesné střelbě. K tomu je podle mého názoru malorážka nejideálnější, i třeba pro cenu střeliva, protože čím víc může člověk střílet, tím víc se podle mě naučí.
O Berettě 71 jsem tady i na jiných forech také hodně přečetl, také je to jedna z variant. Budu mít možná šanci získat jednu CZ 83 JANE, pro se na ni také ptám, protože jsem o ní moc informací zatím nenašel. Rozhodující při výběru budou i finance (hlavně finance), protože k částce za zbraň připočtu ještě částku za malý trezor.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#68 » čtv 20. zář 2012, 16:18

A co třeba tohle?
http://www.kentaurzbrane.cz/aktuality/n ... kc-vc-dph/

Kdysi jsem ji měl, ale chodily mi v tom spolehlivě jen Blasery a tehdy zmizely z trhu :cry: Třeba se polepšili :?:
Hlavně jsem ji kupoval za dvojnásobnou cenu :evil:

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#69 » čtv 20. zář 2012, 16:36

Děkuji za tip, také jsem na ní koukal. Možná bych asi raději zvolil Berettu 70/71. Na tu jsem četl dobré reference, většina lidí, co ji má, jí chválí a cena je také podobná. Také se mi více líbí. Předně se zkusím poohlédnout někde po slušné Margolině nebo JANE. A nebo mě napadl Walther Colt 1911 .22 LR. Zatím ale ještě musím pár týdnů počkat na vydání ZP a nákupky a pořídit nějaký trezor. Děkuji všem za radu a snad se také brzo přidám mezi střelce.



Werry
Příspěvky: 8

Příspěvek#70 » pát 21. zář 2012, 11:52

Walhter Colt 1911 je i můj favorit :-). Malorážky jsou hold všechny ze slitiny (až snad na výjimky některých revolverů), tak se v materiálech nedá prakticky vybírat.

Wlather Colt 1911 má vše důležité z oceli a dle toho, co jsem četl, není vůbec háklý na střelivo (oproti sestřičce GSG 1911, která vyžaduje jen HV a jejíž "vnitřek" není tak kvalitně zpracovaný).

Berettka 71 je taky krásná, ale já chci zbraň novou :-).

A dávat 16500 za Berettu Cheetach, to nejsem blázen :D.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#71 » pát 21. zář 2012, 12:35

Tak to mě by také nenapadlo, Cheetah je daleko za mými možnostmi. Ale Walther Colt se dá snad sehnat okolo 10-11 tisíc, jestli si dobře pamatuji. Pro mě je to stejně moc.
Já musím vybírat mezi jetými, moje hranice je někde na 5000 Kč. V téhle cenové kategorii se dá nějaká střílená Margolina nebo Beretta 71 sehnat. Rád bych si pořídil JANE, ale to už bude nejspíš trošku nákladnější :(

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#72 » pát 21. zář 2012, 12:52

Co třeba toto, když už tu padla Beretta (podle mě dobrá volba):
http://www.bvs.cz/komise_pistole_beretta7036248_22.html
http://www.zbranebrymova.com/foto/19019.jpg
http://www.zbranebrymova.com/foto/53203.jpg
(všechno v ceně kolem 5k, poctivá ocel za dobrou cenu)

edit: a další....
http://www.kentaurzbrane.cz/zbrane-na-z ... eretta-m71
a našlo by se víc ( např. u Řeháků)
Naposledy upravil(a) peggy dne pát 21. zář 2012, 13:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#73 » pát 21. zář 2012, 12:54

Všechny vypadají skvěle, nejradši bych si pro jednu hned zajel. Bohužel ještě pár týdnů musím počkat :(

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#74 » pát 21. zář 2012, 15:49

B71 je krásná pistolka ale na učení střelby a terčovku se vůbec nehodí.
1) mizerný úchop
2) krátká záměrná
3) krátká hlaveň
4) mizerný miřidla
5) spoušt taky není ideální

Na plechovky bezva ale na terčovku a získání správných návyků je mírně řečeno nevhodná. Margolina bude asi daleko vhodnější kandidát, nebo pokud by nevadila jednoranka tak Drulov. Stojí pár peněz a těžko seženeš něco lepšího. Ovšem uznávám že sjednorankou není taková sranda :)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#75 » pát 21. zář 2012, 16:05

Aha - pročetl jsem zpět kus fóra, a skutečně byla řeč o mířence. V tom případě naprosto souhlasím se Sided.

(ale na mířenku se tedy nehodí ani zbytek výše uvedených ...)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů