Zaslání krátké zbraně



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#16 » čtv 10. zář 2009, 08:15

Aspoň u nás mají prodejci vždy poznámku, že u zbraní kat. A B C je nutné vždy osobní vyzvednutí, u kat. D pošlou poštou, když se zavážeš, že ti je 18. Možná, že se v některých zemích USA stále zachází s dlouhými zbraněmi (C) jako s běžným železářským zbožím, v každém případě, ti je jen tak za hranice nepošlou a i kdyby tak to stejně skončí u celníků. Pokud to je kat. D tak ti ji ze států pošlou, jen nevím jestli i originály nebo jen repliky.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 10. zář 2009, 08:27

AFAIK i s volne prodejnou zbrani (v US i CZ) jsou problemy, uz z principu ze je to zbran :(



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » čtv 10. zář 2009, 08:35

Pokud já vím, tak jak z USA, tak z UK, tak odkudkoliv jinud když si u přímo u výrobce objednám zbraň a ten vyřídí vývozní povolení, tak mi ji taky pošle specializovanou přepravkou

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 10. zář 2009, 08:36

Ares: to se jako nekdo bude srat s tema povolenima kvuli jedny zbrani do Evropy? Zatim mi bylo receno spis naopak - ze se na tebe vsichni vyserou ...



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 10. zář 2009, 08:43

Obyčejně si za vývozní licenci amíci řeknou něco kolem 200 dolarů navíc. U zbraně to pochopím, mě řekli 150 dolarů u pouzdra na pušku, které je určeno pro armádu, tak to jsem prostě neustál a budu to časem řešit jinou cestou než přímo u výrobce. Mám známého co už kupoval 2 (slovy dvě) AI v UK, pro první si letěl, druhou mu normálně poslali. Na střelectví je pokud vím človíček, co si v USA nechal dělat SVI

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » čtv 10. zář 2009, 09:43

JJ, 200USD za licenci vim, jen jsem mel zato, ze se na to radsi vyserou kvuli papirovani. Diky za info



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » čtv 10. zář 2009, 09:46

Já se na to vysral proto, že dávat 150 za vývoz bagu co stojí 300 se mi fakt nechtělo :cry:

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » čtv 10. zář 2009, 11:49

Myslím, že za $200 už si tu práci rádi dají, to není zrovna malej peníz navíc ani pro amíka. Pokud se bude jednat o nějakou dražší bouchačku, tak se to vyplatí oběma stranám, ale na zbrani za $500 bych si to teda asi rozmyslel.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » čtv 10. zář 2009, 11:56

Ona je otázka, co bude stát poštovné

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » čtv 10. zář 2009, 12:14

Postovny bude drahy jako krava, plus pojisteni zbrane .. pak clo, DPH, a rovnou radsi odevzdas zbrojak a das se na drahu alkoholika :( Zbrane se prepravujou spatne

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » čtv 10. zář 2009, 12:25

Obchodník to patrně bude mít snadnější než jednotlivec. Bude mít vyřízenou licenci na dovoz/vývoz. Zbraně myslím přepravuje FedEx a UPS. FedEx i UPS nejsou zrovna levní přepravci a u zbraní do bude platit dvojnásob. Co vše obnáší papírování netuším.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » čtv 10. zář 2009, 12:39

Co obnáší papírování na naší straně jsem se o tom bavil před měsícem s ženskýma na našem oddělení zbraní a střeliva.

Předběžné povolení k dovozu zbraně, to se pošle výrobci či prodejci a v podstatě na základě něho může začít vyrábět/shánět zbraň, jelikož na naší straně je povoleno ji dovézt.

A bude připravená, tak povolení k dovozu zbraně na základě kterého se zbraň doveze. Toť vše co se našich policajtů týká. Pokud po tobě bude chtít něco ještě druhá strana to je jiná věc, ale neměli by, protože povolení se vydává ve dvoujazyčném provedení

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#28 » čtv 24. zář 2009, 14:26

Ares píše:Ona je otázka, co bude stát poštovné



cca 250 babek letecky z Colorada, k vyzvednutí na spedici v Ruzyni.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » čtv 24. zář 2009, 14:36

Takže taky přijatelné při koupi nějaké speciálky. Ono nic jiného než srdcovku si stejně člověk objednávat nebude :)



Kubusz-ka
Příspěvky: 6

Příspěvek#30 » ned 13. úno 2011, 09:51

V rámci ČR problém není, zajdete do prodejny zbraní a střeliva, jsou to chlapci, kteří stejně jezdí pro zboží skrz republiku, domluvíte se od koho a co byste chtěli... Třeba Praha - Ostrava je úplně v pohodě, do Ostravy z pražských prodejen (třeba BVS,..) to dovezou a prodají za stejnou cenu jako to mají tam (zrovna BVS jako většina pražských prodejen dělá velkoobchod za velkoobchodní ceny, proto je tohle možné..).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: stip a 24 hostů

cron