Cena zbraní v USA a v Česku

Co jinam nepatří...


HELSINGGG
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » stř 23. lis 2022, 15:43

Zdravim, lidí teď kupuji Berettu APX A1 , jsem se díval že v USA stojí 449 dolarů což je přibližně 10800 Kč, chápu je to bez DPH, když připočítám DPH tak to vychází asi na 13 tisíc, ale u nás se prodává za 23 tisíc. Je to opravdu možný že u nás je taková přirážka? Úplně mi to tu zbraň znechutilo.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#2 » stř 23. lis 2022, 15:51

Možná to není přirážka, ale tržní situace. Jiná konkurence, jiné náklady na uvedení na trh, jiná elasticita poptávky, jiné množství, do kterého se rozloží fixní náklady...



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#3 » stř 23. lis 2022, 16:27

APX A1 se vyrábí v USA, nepletu–li se. Takže clo, DPH, doprava a papírování ITAR věci ze Států v malém množství, protože je to niche věc, to je hned... (A nebo se dělá v Itálii evropský model?) Větší sranda je srovnávat ceny třeba P10c, která v USA vychází taky levněji, než tady. Jeden by čekal, že v CZ USA fabrice budou mít vyšší náklady, než u nás, ale asi ne.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#4 » stř 23. lis 2022, 17:39

Mnoo není se čemu divit. Dostat to sem stojí dost peněz a pak taky prodejce potřebuje vydělat. :) Pokud ti to prijde moc, zarit si licenci, dovez prodavej levneji. :)



HELSINGGG
Příspěvky: 9

Příspěvek#5 » stř 23. lis 2022, 17:45

..to teda musejí sakra na tom vydělat, po jednom kuse to určitě nedělají, u blbé pistole rozdíl deset tisíc je opravdu dost



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#6 » stř 23. lis 2022, 18:37

Možná se vyplatí počkat? Tohle může být várka z USA za jinačí peníz, třeba se za čas objeví italská serie s cenou někde kolem původní ceny APX. V Itálii se to prodává za 18,5K.



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#7 » stř 23. lis 2022, 18:49

Nic si z toho nedělej, CZ nám léta tvrdí, že vyrobit díly na flintu, dovézt je do USA, tam ji seskládat, dále distribuovat a prodávat je levnější, než ji v Brodě udělat celou a prodávat ji tam v podnikovce.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#8 » čtv 24. lis 2022, 14:51

Sry, ale "to museji sakra vydelat" kulha na obe nohy. Vem si ze musis mis cash co do toho vlozis (jinde kdyz je das taky muzes vydelat). Pak vyridit povolenky k dovozu. Zajistit prepravu, coz taky dost podrazilo a k tomu si pridej dph a clo.. Nekolikrat jsem uz pokukoval po zbozi 10-50k si nechat dovezt a ve výsledku uspora par drobnych. Neverim ze prodejce na te zbrani ma vic jak 3-6k cista ruka a to bych si troufl ze i fandim. Neb je potreba pricist cas, obchod,webovky..proste provozni veci kseftu. Suma sumarum, vsazenych treba 19k kvuli skvare 4k, nebo pak slevach kdy to prodas s odrenejma usima za 20k. Je treba otazkou zda nekdo jako Strobl nema diky velikosti odberu opravdu lepsi ceny, ale... Ani u amiku jsem nevidel mockrat Dikon750 za polovinu mimo BC akci. A zrovna velka tezka vec se ani za pul nevyplatila. Co treba takova zaruka... CZUB je ale opravdu zklamani s cenama. Chapal bych 1-1,5k. Ale treba Bren2..to je az nepratelsky.



HELSINGGG
Příspěvky: 9

Příspěvek#9 » čtv 24. lis 2022, 19:52

Tak tahle je prý vyrobená v Itálii, tak to mají sakra odlišné ceny.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#10 » čtv 24. lis 2022, 21:46

HELSINGGG
Vybav si papiere a dovez si ju z Talianska. Teda ak ti tych par usetrenych korun stoji za to.
https://www.narmao.it/beretta-apx-a1-9x19mm/ant-20802/



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#11 » čtv 24. lis 2022, 21:54

To Mr.Blue: Někde jsem jí u nich zahlédl i za 750 a snad i 720 EUR. Každopádně mě by vrozená lenost nedovolila se něčím takovým zabývat. :-D



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#12 » pát 25. lis 2022, 06:52

Velkoobchod potřebuje aspoň 30%, maloobchod pak 15, za míň to nemá cenu dělat.

Rozčilovat se nad tím nemá smysl

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#13 » pát 25. lis 2022, 11:33

Je tu někdo, kdo reálně opravdu zbraně třeba z USA vozí a ví kolik se k té ceně musí připočítat? Bez nějaké marže a podobně.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#14 » pát 25. lis 2022, 14:43

Sedmej
Nacenovali mi pred casom Taran Tactical 34. Cena v USA bola cca 1500,- USD, clo 8 % na to DPH 20%, vyvozne povolenie 500,-
K tomu doprava a provizia 500,- Eur. Finalna cena bola +-2800,- Eur bez slovenskej administrativy. Ale bol tam vtedy slaby dolar. Dnes by to bolo odhadom 3000,- Eur. Tiez sa moze este cena zvysit ak by sprostredkovatel zahrnul dopravu a proviziu do faktury. Vtedy by clo a DPH vyrubili aj na to.
Nakoniec sa to nerealizovalo lebo cakacka bola rok.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#15 » pát 25. lis 2022, 14:56

No protože o tu Berettu mám taky zájem, nelenil jsem a zeptal se u zdroje. No a ta cena A1ky je a bude standardní cena u nás na trhu. Těch 18K za předchozí verzi byla jen zaváděcí cena pro ČR na verzi fullsize, což vysvětluje proč pozdější modely Centurion, Compact atd. stály taky už lehce pod 23K. Proč je to v Itálii levnější než tady nevím, ale dost možná za to může náš malý trh, který nedonutí výrobce dávat českým obchodníkům nějaké podstatné slevy na nákupu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů