Vybíjecí zařízení (lapač střel) na doma

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#1 » úte 18. pro 2012, 14:46

Zdravím všechny
Zajímalo by mě, jak máte kdo doma vyřešené místo na nabíjení/vybíjení zbraní (ránu jistoty). Na vojně na to byla bedna (pravděpodobně naplněná pískem) s otvorem na hlaveň, a po přečtení docela dlouhého threadu na "konkurenčním" fóru na téma Náhodný výstřel doma jsem pevně rozhodnut toto vyřešit ještě před nákupem své první zbraně.
Napadlo mě umístit do skříně vedle trezoru naležato, dnem k sobě 5 l kanystr naplněný pískem a k němu přiložit hlaveň při ráně jistoty. Kanystr má na výšku cca 30 cm, bude to stačit na zastavení střely při náhodném výstřelu? Máte doma někdo něco podobného? Případně máte nějaké zkušenosti s experimenty na téma brzdící schopnost různých materiálů? Předem dík za každou radu.

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#2 » úte 18. pro 2012, 15:08

Já myslim, že by měla stačit kovová trubka naplněná pískem, aby si tam neměl zbtečně velkej kanystr. Na našem inspektorátě to maj. Cca metr dvacet dlouhá trubka, průměr cca 15cm, mírně šikmo navařená na podstavci ze silnějšího plechu. Nahoře je "prachovka" ze silnější gumy s otvorem na hlaveň. To bych naplnil 10cm pod okrajem pískem a hotovo.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » úte 18. pro 2012, 21:41

Jenže na 99% tam nemají písek až po vrch. Zkus někdy střelit z pár cm do písku :lol:

https://sites.google.com/site/zrizovani ... vyza201102
Obrázek

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#4 » stř 19. pro 2012, 08:45

Nekoukal jsem na to kolik písku tam maj. Jen jsem předpokládal, že "fixfokus" hodlá vyrobit zařízení pro "kdyby náhodou", nebude do toho snad strílet záměrně. Tak bych měl v případě svojí blbosti doma trochu bince, ale jistotu že to projektil bezpečně zabrzdí :lol: . Nevím jak velkej sloupec písku je třeba k bezpečnýmu zabrždění.
I když si myslim, že většina těch výstřelů omylem nepadne při ráně jistoty, ale když to nejmíň čekáš. Tudíš asi zrovna nebudeš mít hlaveň v rouře :?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#5 » stř 19. pro 2012, 09:43

Díky za komentáře. Za metrovou trubku s pískem by mě žena asi nepochválila, ani za tu červenou škatuli. Kanystr od Glacidetu se schová do skříně vedle trezorku, navíc dno je možno ozdobit nějakým bojovým heslem, případně obrázkem "oblíbeného" politika :-)
Šlo mi hlavně o to, jestli někdo nemáte ověřené podobné home made řešení, případně jaká je zastavovací schopnost písku, případně jiného materiálu, na pistolové střely.
Přikládám velmi neumělý obrázek, jak si to představuji (preferuji "střelbu" do dna před hrdlrm kanystru).

g3948.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 19. pro 2012, 10:05

Na konkurenčním fóru se píše o tom, že některým stačí doma i kyblík s pískem, probleskl tam i tento link - http://www.theboxotruth.com/docs/bot7.htm

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#7 » stř 19. pro 2012, 11:25

ilicz: Dík, přesně tohle jsem potřeboval! Takže 30 cm vrstva písku bohatě stačí na zastavení 9mm střely, i kdyby kanystr praskl, nebo se výstřelem roztrhl, není problém sehnat nový.
Kýbl s pískem je na doma, vzhledem k výskytu 2 malých svišťů, nepoužitelný (=> písek všude, jen ne v kýbli :-) ).



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » stř 19. pro 2012, 11:34

Stejný účel splní i metr knih koupených na váhu v antikvariátu ve staré knihovně, a bude to vypadat daleko lépe. ;)



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#9 » stř 19. pro 2012, 12:38

Stavební plastový kbelík z Bauhasu plný písku. Vystřílel jsem do něj vstoje z CZ-75 pět kusů a naprosto bezproblému to vše písek zastavil. Kyblík nebyl nijak porušen.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#10 » stř 19. pro 2012, 15:48

obycejne 1 m zeminy zastavi kazdy vystrel z pusky.....

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#11 » stř 19. pro 2012, 19:47

No a 3 metry vody taky ! Takže do bytu buď hromadu hlíny (v zimě by se na tom možná dalo sáňkovat) a nebo malý bazén :lol: :lol:



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#12 » čtv 20. pro 2012, 06:03

Smarjaaaa....prestante se divat na ty "americke" filmy. Vic jak metr pod vodou neuleti strela zadne raze z rucni zbrane.

Edit: vyjma strel k tomu zkonstruovanych - pro hnidopichy.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#13 » sob 22. pro 2012, 01:34

50 BMG se stestim max pul metru pod vodu, pistole par cm, puska 20-30 cm, strely se rozpadaji ihned po narazu do vody. Doporucuji shlednout prislusny dil Mythbusters :-). Stejne tak nejde prezit pad ze 100 m do vody (svetovy rekord tusim 58 m drzi cech a byl skoro rok ve spitalu potom dobrovolnem skoku).

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#14 » ned 23. pro 2012, 00:28

Sem si s tou vodou dělal prču, proto ti smajlíci :D .
Nicméně co doma používám je hlava, kterou přemýšlím (že to někdy bolí zná asi každý :lol: ). Nicméně VŽDY manipuluji se zbraní a náboji bez přítomnosti dalších členů rodiny v místnosti. Pokud před odchodem z domu nabíjím náboj do komory (u Maka je to vždy), tak vždy myslím na to, co dělám a směřuji zbraň do bezpečného prostoru, což jsem si určil obývací gauč. Je to látková záležitost, vyplněná tkaninou a dřevotřískou. Případný výstřel vždy spolehlivě střelu zbrzdí natolik, že ji zneškodní. Zatím se mi naštěstí nestalo, že bych si vystřelil, ale používat v malém bytě ještě nějaký kanystr, nebo kýbl ? To ne. Ledaže by to byl nějaký stylový bytový doplněk :D



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#15 » ned 23. pro 2012, 00:34

Už jsi testoval kolik to prostřelí dřevotřískových desek ? Nemyslím doma ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů