7.65 Black Mamba



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#1 » úte 18. pro 2012, 15:46

Dá se sezhnat něco jako Black Mamba v 7.65? Legální samozřejmě.



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#2 » úte 18. pro 2012, 21:51

Taky jsem bádal a obávám se, že odpověď zní ne. Aspoň u továrního střeliva. Já na nošení skončil u Fiocchi LRN -
olovo potažené teflonem, což by se dle mého selského rozumu mohlo lépe deformovat.

A tak trochu OT: Když jsem vyzkoušel krabičku ZVI , tak 20% selhače .... nemáte někdo obdobnou zkušenost?



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#3 » úte 18. pro 2012, 23:17

Dnes jsem se na to ptal v několika obchodech v Pze. Nevyrábí se.

K deformaci: Zdá se, že při rychlostech střely pod cca 500 - 600 m/s k devormaci nedojde pokud nenarazí na tvrdou překážku, nebo pokud nenacpeš něco do středu jádra, tedy pokud nebude střela vybavena dutinou. U pomalejších střel ještě uvolnit destruující energii prostřednicvím ztenčení pláště drážkami.



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#4 » stř 19. pro 2012, 21:15

Destrukční vlastnosti od 7,65 ani nečekám :D. Mě šlo tedy spíše o snížení nebezpečí, při netrefení se nebo průstřelu.
Vědomí, že to není zrovna značka ideál na osobku, mě nutí trénovat, jak to jenom jde ;)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#5 » čtv 20. pro 2012, 00:53

Mamba nedělá nic, nedeformuje se ani v .40 a prostřeluje= blbá volba.



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#6 » čtv 20. pro 2012, 10:13

A co je lepší varianta?

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#7 » čtv 20. pro 2012, 12:06

Olovo flat nose
Obrázek

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#8 » pát 21. pro 2012, 14:35

Nebo třeba ještě THV:
Obrázek
Nevím jak v 7,65 ale v lugru má střela necelých 20 grainů a letá 750m/s takže díky lehké střele neprostřelí cíl a díky rychlosti dělá nepěkné hydrošoky.
I v Tokarevu to může být zajímavá alternativa.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#9 » pát 21. pro 2012, 14:40

Dotaz: Jaký cíl? Měkký, tvrdý... projde přes oblečení a nějakou lehkou překážku? Co krz autosklo? Action od ruagu ano. Ale to je jen v lugeru.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » pát 21. pro 2012, 15:13

Myslím že ta THV nejsou CIPovaný, takže jen pro služební použití. A taky se sakra blbě sháněj. Olovo Flat Nose, co nejtěžší, je pro tuhle ráži asi nejlepší volba, pokud je bude baštit zbraň.

THV je rychlá, lehká, tvrdá střela, takže první překážkou prochází a potom rychle ztrácí energii. Ale má ji ještě dost aby díky svému tvaru destruovala měkký cíl. Ono to není úplně takhle jednoduché ale v principu, autosklo a dveře ano i padoucha za nimi. Ale protože je lehká tak rycle ztrácí energii a další překážku už nedá (teoreticky) a neodráží se.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#11 » pát 21. pro 2012, 20:40

Hlavně THVčko způsobuje kvůli velké rychlosti nepěkné hydrošoky= obrovské dočasné dutiny i při malé penetraci, v lugru váží střela snad jen 17 grainů a letí si vpřed 750m/s.

Teoreticky by s tím zákon neměl být problém, jako šoková střela to neprojde protože šoková= jednotná střela, se špičkou ve tvaru komolého kužele, který je na vrcholu opatřen otevřenou válcovou dutinou, do které zasahuje část olověného jádra tvaru komolého kužele, plášť je na okrajích podélně naříznut.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#12 » pát 21. pro 2012, 20:50

Na druhou stranu "je určena ke zvýšení ranivého účinku". Takže taky by to mohl být problém.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#13 » sob 22. pro 2012, 01:56

Proč by, je to konstruované pouze pro vyšší rychlost. Neletí to rychleji, než třeba .17HMR (780m/s) a s tou není v revolverech (Black Widow, Taurus, NAA) při obraně žádný problém.
Ta špička vepředu je hlavně proto, aby to bylo schopné prorazit třeba sklo auta nebo tlustší vrstvu oblečení, jinak by to při dané váze nemuselo mít efekt při daném průřezu.
Zajímavé údaje pro 7,65br. THV:
Váha: 1,6g
Rychlost: 595m/s
Energie na vstupu do pokusného materiálu: 283J
Zbytková energie při náhodném průstřelu: 3J
Prostřelí maximálně obyčejného plechu 2 mm / 0.08 inch
Šířka střelného kanálu 55 mm / 2.2 inches
Hloubka střelného kanálu 100 mm / 3.9 inches
(stříleno z walthera PP)

Takže se nejedená o žádné extrémní masopraso... na druhou stranu výhoda, že 7,65br většinou neprostřelí je docela velká protože tahle sranda to ve FMJ prostě dělá (v měřeních průměrně nějakých 80J výstup při průstřelu tuhého mrtvého prasete, u člověka to bude víc).



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#14 » sob 22. pro 2012, 08:28

To jsou konečně údaje, se kterými se dá pracovat... Hezké. Snad samotný vznikající hydrošok nemůže být považován za "zvýšený ranivý účinek". Teď ještě sehnat dodavatele. Ale obávám se, že to bude podobné jako s action 4/5 v lugru od ruagu. :-(

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#15 » sob 22. pro 2012, 12:42

Jak jsem psal výše, srovnání s povoleným střelivem v .17HMR
Váha: 1,3g
Rychlost 780m/s
Energie na ústí: 395J
Takže lehce menší včelka letící mnohem rychleji= musí být mnohem větší hydrošok+ má ještě jednu takovou vlastnost, že díky malému průměru a tedy velkému průřezovému zatížení materiálu prokouše neprůstřelnými vestami (miminálně jsem viděl úspěšný test na IIIa z Tauruse s dlouhou hlavní) což THV vůbec nemá šanci dát.

U těch action 4/5 je jasné, proč nevyhovují, mají na čele velkou dutinu krytou plastem + nejedná se o monolit, střela je kompozit takže sice to zákon nedefinuje ale je poměrně jasné, proč zkušebna rozhodla jak rozhodla když to po dopadu zvětší svůj průměr, tohle THV vůbec nedělá, ten operuje pouze a jen s rychlostí a na čele má všechno jiné, než válcovou dutinu, spíš naopak.

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů