Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


skagerak
Příspěvky: 1020

Příspěvek#1876 » sob 27. dub 2024, 09:59

Zubni kartacek pouzity na cisteni zbrani (a spousty jimycj veci mez jen zubu) je podle mne dlouholety standart, a nemusi byt clovek ani amik...)

Brikovnkcecnema asi drazky tak mozna proto to lip cisti... jak moc to je natesno u te devitky neposoudim, ...



tomas fuk
Příspěvky: 838

Příspěvek#1877 » sob 27. dub 2024, 13:59

Kdyz jsem byl na zubni hygiene, tak mi slecna nabidla jednosvazkovy kartacek od Tepe k masirovani dasni. Kdyz jsem ho uvidel, tak jsem okamzite vedel, jak krasne bude cistit zuby. Ale zuby zamykani nosice zavorniku a hlavne u me AR-15. Ma vyborny tvar a zahnuti. Krasne vycisti vsechny zakouti ozubu v hlavni. Komorovy kartac k AR-15 se muze jit zahrabat. Zubni kartacek Tepe je mnohem lepsi.
https://www.nazuby.cz/TePe-Compact-Tuft ... uEQAvD_BwE



Redsnake
Příspěvky: 345

Příspěvek#1878 » sob 27. dub 2024, 20:26

Boresnake pouzivam k plne spokojenosti v rade razi vcetne brokovnice. Mas sunt nebo kartacek pro spatnou razi, tebou popisovane chovani neni normalni chovani boresnaku.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3029

Příspěvek#1879 » sob 27. dub 2024, 20:31

Jj. Mně protáhnout 9x19 chce střední sílu protažení kartáče taháním provázku. Boresnake tuším Čína. Čistý to je normálně 5 let. Chirurg čistota to asi není a to nepotřebuji.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3029

Příspěvek#1880 » sob 27. dub 2024, 20:33

Boresnake nebo Redsnake? :-D



cipis
Příspěvky: 2146

Příspěvek#1881 » sob 27. dub 2024, 23:58

To není pravda, životnost těchto tlumičů je tak 1500 ran z MP 15-22 a SB ty obyčejné.
Reklamace neuznána, prej neodborná montáž ...
Odhadem chybí tak třetina přepážek, prostě se to časem vysypalo. A žádný křivý závit nebo tak něco, že by byl šejdrem, protože jsou vysypané ty uprostřed a ne na krajích.
Kámoš ten stejný tlumič na té samé zbrani, tak se mu rozpadlo v tom "nerozebíratelném" spoji. Při střelbě ...


EmielRegis89 píše: :arrow: Tlumiče Wave a Wave Carbon jsou nerozebíratelné, kompozitní tlumiče, které nejsou ohroženy korozí/erozí a k jejich údržbě stačí pouze občasné namazání/prostříknutí závitu přípravkem WD40. Jejich účinnost je perfektní i po vystřelení více jak 20 000 výstřelů.



rapolik21
Příspěvky: 1

Příspěvek#1882 » úte 28. kvě 2024, 08:33

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s CLP od Boretechu? Vyplatí se připlatit si oproti Brunoxu, Nanoprotechu Gun oil nebo třeba CLP od Gunshiledu? Respektive s jakými CLP máte nejlepší zkušenosti? 8-)



Jarda89
Příspěvky: 363

Příspěvek#1883 » čtv 30. kvě 2024, 09:04

Používám Nanoprotech (omylem jsem objednal verzi profesional, tak nevím, jestli je o tolik lepší), když dojde tak Gunshield a když není ani ten, tak různý variace na Ballistol... Boretech bude jenom nastřelený kvůli značce.
K těm boresnakům. Měl jsem je zatím asi na všechno, co jsem měl a vždy čistily perfektně a při správně zvolený velikosti jdou fest těžce. Používám většinou ty od CZ. Na 9mm přežil už asi pět různých zbraní a teď jsem koupil z Temu a nevidím v tom žádný rozdíl. Jediný problém byl, že CZ šňůra na 12GA pouštěla barvu a barvila vývrt do fialova :)

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 211

Příspěvek#1884 » čtv 30. kvě 2024, 09:27

Já na hlaveň Boretech, u dlouhý pak ještě občas tu pěnu od GNP. Zbytek beru normálně Ballistolem a kontaktní plochy mažu gunoilem od GNP.

Nikdy jsem nepoužíval na hlaveň nic jinýho než Boretech tak nemůžu soudit, ale tipnul bych si, že jestli je vůbec lepší než jiný značky, tak to nebude zas tak o tolik aby si z toho člověk sednul na prdel. Ve výsledku stejně bude víc záležet na tom, kolikrát tu hlaveň projedeš kartáčem/vytěrákem než na konkrétní značce čistícího produktu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů