Vybíjecí zařízení (lapač střel) na doma

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » ned 23. pro 2012, 13:18

Georg píše:...Pokud před odchodem z domu nabíjím náboj do komory (u Maka je to vždy)....


Tak se mi zdá že to nabíjení/vybíjení trochu přeháníte. S nábojem v komoře manipuluju max 1-2x měsíčně když zbran čistím, jinak není důvod ho furt vyndavat a nadrcávat. Když nosím 1911 tak jen vypustím kohout a u Glocka není důvod k žádné další manipulaci a riziko nechtěného výstřelu se prudce snižuje ;) . Jinak jak už psal Patrik, knihovna bude asi nejspolehlivější prostředek k zastavení zbloudilce.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#17 » ned 23. pro 2012, 16:48

1) nezkoušel :D , nicméně gauč považuji za nejlepší variantu při mé blbosti nebo nešikovnosti (tedy myšleno při nechtěném výstřelu). I šatní skříň nebo ta knihovna je dobrá varianta. Ten gauč jsem napsal proto, že je to jedna z doma se běžně vyskytujících věcí, která je schopna minimalizovat škody. Rozhodně je to lepší varianta, než výstřel z okna, nebo střelba do panelákových betonových stěn (hrozí velké riziko zásahu odraženou střelou). Viděl jsem na vlastní oči borce, co si vystřelil do země, odtud se střela odrazila do zdi, pak do stropu. Jednalo se o náboj 9mm Luger. Ten borec byl potom ještě půl hodiny vyklepanej a šťastnej jak blecha, že je živej a zdravej. Netvrdím, že domácí gauč střelu spolehlivě vždy zastaví, ale myslím si (nikdy jsem to nezkoušel a doufám, že se mi to ani nepodaří), že účinky střely eliminuje natolik, že se stane neškodnou.
2) s vybíjením a nabíjením to také nijak nepřeháním, zbraň mám vesměs neustále s nábojem v komoře a to i doma, ale někdy s ní chodím na střelnici a pak ji doma čistím, někdy s ní "suším" (cca 1x měsíc), někdy (to se mi stalo poslední dobou) si ji jen tak pro zábavu rozebírám. No a při těchto manipulacích ji mám VŽDY vybitou.
3) nicméně s tím testováním to není špatný nápad. Příští rok bych se na to mohl vrhnout :D Pak bych z toho mohl udělat nějakou fotoreportáž :D

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#18 » úte 25. pro 2012, 09:02

OT Sided: Nemyslím si, že vyhození náboje z komory třeba u pětasedmy, když jídávám do příručního trezoru, je přehánění. Mám doma dva sviště a je otázka času, kdy se tam dostanou. Kluk (6 let) s tim už základně manipulovat umí, ale jsou to děti. Ta spoušť je pro děti zmáčknutelná i se spuštěnym kohoutem, závěr nenatáhnou! Zatím. U pětačtyřicítky to tolik neřeším, ta má alespoň tu zásobníkovou pojistku, těžší chod spouště a mám jí většinou u sebe. Ale ani tomu na 100% nevěřím.

Když si člověk není jistej, neodrazoval bych ho ani od přílišný opatrnosti! A co jsem tak četl, většinou si doma vystřelí ten, co už si je jistej a moc to nepřehání :-D málokdy úplněj začátečník. Mít doma v pracovně nebo obýváku kýbl písku mi taky přijde zbytečný, to raději dvaktát natáhnu závěr kouknu dovnitř...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » úte 25. pro 2012, 09:33

:) taky mám dva šklebany, vím co to obnáší ale tahle debata už se vedla několikrát a je tu někde i samostatný vlákno. Jisté je že "sama" vystřelí vždycky bouchačka která je zaručeně prázdná.



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#20 » úte 2. pro 2014, 18:48

Kontrola zbraně je vždy na prvním místě, ale když tu píšete o kýblu s pískem, tak právě sedím v obýváku a koukám na palmu v poměrně velkém květináči.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » stř 3. pro 2014, 09:37

OT smazaný



diha
Příspěvky: 28

Příspěvek#22 » čtv 21. zář 2017, 09:55

v souvislosti s posledním příspěvkem u tématu k "ZOZ- co Vás může potkat" a dírou ve stolu v posledním příspěvku: krom trubky s pískem (kýblem), knihy, gauč...můžete se podělit o svoje praktiky pro bezpečné vybíjení doma?
PS: zatím nenosím, takže zbraň vždy vybíjím přímo na střelnici, pak kufřík, trezor.. časem k nošení ale taky dojde, vidím to předběžně na 2 matrace vedle sebe v posteli - (tj. šířka prostoru 2x 90? cm, za nimi ovšem radiátor (?))
děkuju



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#23 » čtv 21. zář 2017, 09:58

Nejlepsi je IMHO neco s piskem, ten zabrzdi strelu velmi ucinne. Na matrace bych si nevsadil ani zlamanej petnik.



diha
Příspěvky: 28

Příspěvek#24 » čtv 21. zář 2017, 10:24

to JardaB: děkuju. Normální kýbl s pískem, tj. ca 40-50 cm od podlahy už by měl být OK, dle Fixfokuse výše v diskusi 30 cm pístku má (budu doufat) dostatečný zastavovací účinek (bavím se o ráží 9mm)
zatím nemám možnost zkusit si vystřelit do písku, jak radí další přispívající :)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#25 » čtv 21. zář 2017, 11:29

Ono je to spíš o možnostech - v rodinném domku chodím obvykle přes sklep (ztišuju psa nebo se vítám s prckama na zahradě a nechce se mi vracet ke vchodu), tak vybíjím ve sklepě. Moc na zničení tam není, tak jsem si do jedné police dal 6x Zlaté stránky + přes ně mířím šikmo dolů, kde je hliněná podlaha...

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#26 » čtv 21. zář 2017, 19:56

A to opravdu nejste schopní zkontrolovat zbraň takovým způsobem, že je rána jistoty jen formalitou?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#27 » čtv 21. zář 2017, 20:06

Môže byť celé roky formalitou, až raz začuješ to "BUM" a od toho okamihu je všetko v Tvojom živote úplne inak... :evil:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#28 » čtv 21. zář 2017, 20:14

Kýbl s pískem je praktický. U nás na PČR mají trubku (průměr 150mm) s pískem je to takový profistojan na bezpečné vybití.
Souhlasím s Igrlikem.



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#29 » čtv 21. zář 2017, 20:16

To Vovas. Střelci se dělí do dvou skupin. Ti první si už doma bouchli, ty druhý to teprve čeká. Někdo čekal i 15 let. Znám tři radiátory .Tři televize. kliku na okně. Obraz. Vypínač na světlo v obýváku ulovené mosinem. Prostřelenou zeď stodoly z 30-06 a za ní špajz plné zavařenin ...............Lépe býti připraven, než překvapen.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#30 » čtv 21. zář 2017, 20:21

... na jednom klubovom "srandamači", v takom strašne prekomplikovanom stejdži:
range master: "Ak si skončil, vybi zbraň!"
ja: zásobník von, obťahujem ako sa v tých stiesnených podmienkach dá, patrične vystresovaný...
range master rutinne: "Vidím. Rana istoty!"
ja: mierim na terče, mačkám na spúšť a BUM!!!
range master a ja dohromady: ??? ... adopiči!
(... o nič nešlo, ale ponaučenie naveky - robte všetci všetko tak, ako sa má!)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ a 8 hostů