7.65 Black Mamba



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#16 » sob 22. pro 2012, 12:59

Zkušebna už rozhodla??? já vím, co jsou zač. Mockrát jsem o tom psal. Ale nějak jsem zatím nenašel jediný RELEVANTNÍ důvod, přoč je nepovolit. O dutině se sice píše, ale "...otevřenou válcovou dutinou, do které zasahuje část olověného jádra tvaru komolého kužele, plášť je na okrajích podélně naříznut..." Zde o této konstrukci nemůže být řeč. Krom toho dutina je krytá po celou dráhu letu, i po dopadu, plášť není nijak naříznut, dutina nezasahuje nijak do žádného jádra, protože střela je tvořena homogením materiálem, vlastně je bezplášťová. Střela se nefragmentuje, ani "čepička" (ona to vlatně ani není čepička) neodpadá.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#17 » sob 22. pro 2012, 14:48

Možná jsem si to rozhodnutí spletl s EFMJ. Kažopádně pokud (by) se jim to tam dostalo, verdikt je jasný, jakmile je nějaký potenciál zvýšení průměru střely při dopadu, pak je to se zvýšeným ranivým účinkem a nazdar, kdysi jsem po nich mailem somroval info a tohle mi bylo odpovězeno. Zkušebna se prostě neřídí zákonem, zkušebna se řídí... no, radši nechci vědět čím, ale rozhodně není vůle polovat, naopak, je cíl utahovat, jakmile se nezdá drobnost, pak to preventivně zakážou, viz třeba tasery.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#18 » sob 22. pro 2012, 15:33

Jj... A proto... co se týče lugerů... lepší nevědět a nepátrat. No, v jinžch rážích, zde konkrétně naše oblíbená bondovská 7,65 Br. asi nic jinýho, než THV nezbyde. Kde ji ale sehnat?



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#19 » sob 22. pro 2012, 19:52

Taky me to zajima kde je sehnat. Zrovna sem začal 7,65 nosit.



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#20 » sob 29. pro 2012, 13:57

Artifex píše:Olovo flat nose

Asi neumí dobře s googlem, ale nemohu ji nikde v prodeji najít, kde se dá sehnat?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#21 » sob 18. úno 2017, 09:22

TO se dělá továrně?
Nikde jsme to také neviděl...
Kde se to nechá koupit?

Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů