Návrh změny zákona o zbraních a souvisejících předpisů

Komentáře, zatím pouze k vybraným článkům


ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 2. led 2013, 14:51

komentáře ke článku
Návrh změny zákona o zbraních a souvisejících předpisů

http://zbranekvalitne.cz/clanky/61-navrh-zmeny-zakona-o-zbranich-a-souvisejicich-predpisu



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#2 » stř 2. led 2013, 20:20

ať je to při jednom, nový ceník:
Položka 30

a) Přijetí žádosti o vydání zbrojního průkazu za každou skupinu rozsahu oprávnění - 700Kč
b) Přijetí žádosti o vydání zbrojní licence za každou skupinu rozsahu oprávnění - 1 500Kč
c) Přijetí žádosti o vydání průkazu zbraně - 300Kč
d) Přijetí žádosti o rozšíření skupin zbrojního průkazu za každou další skupinu rozsahu oprávnění - 700Kč
e) Přijetí žádosti o rozšíření skupin zbrojní licence za každou další skupinu rozsahu oprávnění - 1 500Kč

Zmocnění
1. Správní úřad může snížit poplatek podle písmen a) nebo c) této položky, až na 50 Kč, vydává-li průkazy v důsledku změny jména nebo příjmení fyzické osoby.
2. Správní úřad může snížit poplatek podle písmen b) nebo c) této položky až na 200 Kč, vydává-li průkazy nebo licenci v důsledku změny názvu, sídla, změny provozovny nebo identifikačního čísla podnikající fyzické nebo právnické osoby.
3. Správní úřad může snížit poplatek za vydání nového zbrojního průkazu na 400 Kč bez přihlédnutí ke skupinám rozsahu oprávnění, uplyne-li doba platnosti zbrojního průkazu.
4. Správní úřad může snížit poplatek podle písmene c) této položky na 100 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých sdružení.

Položka 31

a) Přijetí žádosti o vydání povolení k provozování střelnice na dobu určitou, nejdéle na
- týden - 300Kč
- měsíc - 800Kč
b) Přijetí žádosti o vydání povolení k provozování střelnice na dobu neurčitou - 1 500Kč
c) Přijetí žádosti o vydání povolení ke znehodnocení, zničení nebo výrobě řezu zbraně za každou zbraň - 300Kč
d) Přijetí přihlášky ke zkoušce odborné způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu - 100Kč
e) Přijetí žádosti o jmenování zkušebním komisařem - 200Kč
f) Přijetí žádosti o udělení výjimky k nabytí vlastnictví, držení nebo nošení zbraně kategorie A - 1 000Kč
g) Přijetí žádosti o vydání povolení k nabytí vlastnictví, držení nebo nošení zbraně kategorie B - 200Kč
h) Přijetí žádosti o vydání povolení k vystavování zbraní 1 500Kč

Položka 33

a) Přijetí žádosti o vydání zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, dovoz nebo tranzit zbraně nebo střeliva - 800Kč
b) Přijetí žádosti o vydání jednorázového dokladu o povolení přepravy zbraní nebo střeliva - 300Kč
c) Přijetí žádosti o vydání povolení přepravovat zbraně nebo střelivo - 1 500Kč
d) Přijetí žádosti o vydání evropského zbrojního pasu - 700Kč
e) Přijetí žádosti o prodloužení evropského zbrojního pasu - 700Kč
f) Zapsání zbraně do evropského zbrojního pasu - 100Kč

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 2. led 2013, 20:57

Ty poplatky mě pěkně štvou.
Dodnes jsem nepochopil, proč by se cena za ZP měla odvíjet od množství skupin.
A že nyní za pořízení zbraně kat. B musím odvádět daň (jak jinak to nazvat?) už 500 Kč, to je hnus. Místo, aby se řešilo, jak celý systém zjednodušit a zlevnit, tak se raději dále podojí slušní občané. Kam vlastně ty peníze jdou? Dostane je Policie nebo jdou státu?

Mimochodem, není bod 4. také upraven? Měl jsem za to, že do teď to bylo 50 Kč (sám nevím, nikdy mi tu slevu neuznali).



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » stř 2. led 2013, 21:03

Jo bylo to 50,-



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#5 » stř 2. led 2013, 22:19

úplně všechny jsou upravený (včetně zmocnění 1 při změně jména z 25,- na 50,-) + pár je zcela nových, tučně jsem dal ty nejběžnější, aby se to líp četlo

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#6 » čtv 3. led 2013, 09:10

...samozřejmě našenej z toho nejsem, ale asi se to dalo čekat... :|

Uživatelský avatar
dave136
Příspěvky: 26

Příspěvek#7 » čtv 3. led 2013, 22:25

...zase změna k ničemu(výjimka prodloužení platnosti potvrzuje pravidlo) :evil: . Jen víc platit.... :twisted:

zlaté Švícary



Jerzi
Příspěvky: 1

Příspěvek#8 » ned 6. led 2013, 20:54

peníze jdou Kalouskovi..... na MF

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#9 » pon 7. led 2013, 08:17

Bohužel peníze ze zvýšení poplatků nejdou ani Policii ani Kalouskovi, ale do státního rozpočtu, kde se ztratí, aby se objevily v něčí kapse. Smutný to koloběh naší vlády. Kdo čeká nebo čekal nějaké zlevnění tak se velmi spletl. Bohužel to bude horší a horší. Resp. dražší a dražší. Vzhledem k tomu, jak se naši politici chovají k této zemi, bude se zdražování a zpoplatňování týkat čím dál více věcí a oblastí, včetně té naší, střelecké nevyjímaje. A co nepůjde po dobrém, půjde jinak. Viz zbrojovka ZVI Vsetín.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 16. kvě 2013, 16:01

Jak ten čas letí...

Dnes projednal senát vládní novelu o zbraních s výsledkem:

Návrh byl přijat - ANO: 44, NE: 5, QUORUM: 33, PŘÍTOMNO: 64

historie novely
stenozáznam - stojí za přečtení!!!



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » čtv 16. kvě 2013, 23:10

Pročetl jsem jen část a tohle zaujalo a pobavilo:

Senátor Pavel Lebeda píše:Můj tatínek je, nebo byl myslivcem a celý život jsem velice konzumoval zvěřinu, tedy dost často, a ta byla zabita olověnými broky, a na mém zdraví se to nikterak neprojevilo. Olověným střelivem se celá staletí lovila zvěř a aristokracie se téměř výhradně živila takto ulovenou zvěří. Naše aristokraty kosila francouzská nemoc, případně dna, ale na otravu olovem nestonali. Já si otravu olovem představuji tak, že Jim napumpuje do Joea plný zásobník svého derringeru olovem. (Pobavení v sále.) To je podle mě otrava olovem.


Senátorka Eva Syková píše:Za další – nevím, o co tady vlastně jde, protože jsou i jiné slitiny než je olovo, tedy jsou i slitiny, které mohou nahradit ocel nebo čisté olovo, které je samozřejmě možné používat. Jde tady tedy o to, aby byla uvolněna distribuce olověných broků, nebo o co vlastně jde?


Senátor Vladimír Dryml píše:Ano, můžeme zaměnit jiné prvky, třeba olovo za zlato, to už se pokoušeli alchymisté, transmutace se to jmenovalo. Jestli je to váš návrh, nevím, jestli projde v současné finanční krizi. Otázka je, odkud se olovo v lovné zvěři vlastně bere, jestli to je skutečně z broků, nebo jestli je to z jiných zdrojů, které jsou v přírodě.


Ministr průmyslu a obchodu ČR Martin Kubal píše:Paní doktorko, používat tady argumenty, že broky a přítomnost olova ve stravě jsou něčím dramatickým, co ohrožuje naši populaci, považuji za věc, která asi z odborného hlediska k diskusi být může, ale obávám se, že co se stravy týče, tak zdraví českého národa – vy to asi víte, stejně jako já – spíše ohrožuje nadměrné používání stravy, které potom třeba vede k obezitě, k vysokému tlaku. Pak je řada nezdravých potravin, u nichž jsem si úplně jist – a tady bych si dovolil s dámami senátorkami nesouhlasit – jestli právě problematika, kterou jsme tady řešili ve formě lovení broky, je něčím, čím bychom se v této chvíli měli zdravotně zabývat.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » čtv 16. kvě 2013, 23:16

Když si vzpomenu jak jsme v dobách svazarmovských celé dny trávili na střelnicích se vzduchovkami a když nebylo kam dát diabolky, tak šup s nimi do pusy. Pravda občas byly mastnější ale nějak nepozoruji, že by to mělo nějaký vliv na zdraví. (mám tři zdravé děti)



Marwinus
Příspěvky: 12

Příspěvek#13 » pát 17. kvě 2013, 10:55

Tak presne na tohle jsem si vzpomel taky. Z pusy se diabolky vzdy podavaly nejrychleji... A stale zdrav a stale nazivu.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#14 » pát 17. kvě 2013, 13:21

to vy jako laici nemůžete posoudit :P

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti