Volba při nákupu krátké malorážky

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#76 » pát 21. zář 2012, 18:23

Margolina je pro mě na prvním místě, pro tu jsem už rozhodnutý, ale pokud bych jí nikde nenašel za přijatelnou cenu, musel bych to řešit jinou zbraní. Drulov by určitě byl skvělý, ale jak už zde na fóru bylo několikrát zmíněno, s jednorankou to není taková zábava :) Děkuji Vám všem za dobré rady, teď už jenom počkat na vydání ZP a potom hledat a hledat :)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#77 » pát 21. zář 2012, 18:36

peggy píše:(ale na mířenku se tedy nehodí ani zbytek výše uvedených ...)

Sided jich pár opravdu vhodných vyjmenoval o pár postů zpět.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#78 » pát 21. zář 2012, 19:28

S ním jsem taky nepolemizoval - jak píšu.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#79 » pát 21. zář 2012, 20:36

Buckmark :) Strilet sem se s nim naucil dobre, na tercovku to neni zadna ostuda, vyblbnout se s ni da taky a jeste tvarem pripomina pistoli :) A trenuju s nim porad i kdyz mam i velkou. Ale me se libil uz pred tim nez sem mel ZP, takze sem moc dalsiho ani nevybiral :)

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#80 » pát 21. zář 2012, 23:14

sided píše:B71 je krásná pistolka ale na učení střelby a terčovku se vůbec nehodí.
1) mizerný úchop
2) krátká záměrná
3) krátká hlaveň
4) mizerný miřidla
5) spoušt taky není ideální

Na plechovky bezva ale na terčovku a získání správných návyků je mírně řečeno nevhodná. Margolina bude asi daleko vhodnější kandidát, nebo pokud by nevadila jednoranka tak Drulov. Stojí pár peněz a těžko seženeš něco lepšího. Ovšem uznávám že sjednorankou není taková sranda :)


Chci se zeptat, jestli nějakou máš, případně jestli jsi z ní vůbec střílel? Já mám totiž úplně opačné zkušenosti.

Na mířenku (otázkou je, co si pod tím představíme), možná není, ale na učení střelby a získání návyků je v pohodě. Mizerný úchop je subjektyvní pocit a v případě Beretty 71 si myslím, že naopak většině střelců se bude držet velmi dobře. Kratká hlaveň a krátká záměrná je daná konstrukcí, těžko to považovat za negativum. Mířidla a špatná spoušť je otázka, ale rozhodně není ani jedno mizerné.

Pro názornost o přesnosti přikládám dvě fotky nástřelů z Beretty 71.
První je 10 ran na 25m vstoje bez opory, druhá je 10 ran na 100m v sedě s oporou. Myslím, že na krátkou hlaveň a krátkou záměrnou ta pistole dosahuje přesnosti služební pistole.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#81 » sob 22. zář 2012, 08:33

To alcatraz: Tak ten BuckMark vypadá moc pěkně :) Z toho bych si rád zastřílel. Prima střílení je taky z Rugeru Mark, dostal jsem jej do ruky na střelnici. Přesný , spolehlivý, ale mě se ten design sportovní pistole moc nelíbí. Dávám přednost malorážkové pistoli menší velikosti, kterou mohu i příležitostně skrytě nosit. Výkon náboje beru v potaz. Proto volím zbraně jako Walter PPk, Bersa Thunder nebo Beretta 71. Na vánoce bych rád přidal ten Ruger SR 22, ale chtěl bych si jej trochu osahat a dát pár ran.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#82 » sob 22. zář 2012, 10:18

Trew: přesně tuhle reakci jsem čekal :mrgreen: z B71 jsem střílel, nemám ji ale možná si ji časem pořídím když kolem mě poběží. Je to prima pistolka ale to že se vejdeš do černýho neznamená že se hodí na mířenku. A to přesně z důvodů který jsem napsal.

tslaby: před nedávnem měli v Zeleném Sportu Colty Woodsman, byly za pár peněz a je to báječná zbraň. Možná by stálo zato se po ní podívat.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#83 » sob 22. zář 2012, 11:43

sided: Ano, viděl jsem je jak v Zeleném Sportu, tak i na Střelecký portál.cz a taky za dobrou cenu. Jen jsem o něm nic nenašel. Myslím tím nějaké zkušenosti ostatních střelců, jak je na tom se spolehlivostí, kvalitou a třeba i vybíravostí na střelivo. Ale je docela možné, že jsem jenom špatně hledal :).

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#84 » sob 22. zář 2012, 13:05

TREW píše: Na mířenku (otázkou je, co si pod tím představíme), možná není


Asi tak, myslím, že je zbytečné se opakovat a dál to rozebírat :thumbup:

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#85 » sob 22. zář 2012, 13:12

Když Colt woodsman, tak co třeba tohle za cca 40% ceny?

http://www.alfatactical.cz/detail/20329 ... -22lr.html

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#86 » sob 22. zář 2012, 13:40

Asi máte pravdu, dalo by se to řešit hodiny a bez výsledku. Norinco, pokud by bylo v dobré kvalitě, by také nebylo špatné. Všem děkuji za rady, už mám takovou nějakou představu a uvidím co se naskytne, rozhodně nebudu hned skákat po prvním kusu co uvidím, chci aby mi zbraň dlouho vydržela, protože to bude na hodně dlouho dobu moje jediná.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#87 » úte 25. zář 2012, 20:26

Když už Norinco, tak spíš Olympii - přece jenom je to kopie modernější zbraně. Moje střílela pěkně a problémy s tím nebyly. Doteď se usmívám, když někde čtu, jak někteří majitelé samonabíjecích malorážek musí všechny náboje před napáskováním pečlivě namazat aby jim to přebíjelo - takové problémy jsem nepoznal. Střenky jsou ale strašný a spoušť je potřeba doladit.A taky je potřeba zmínit, že vnitřní opracování je mírněji řečeno nedokonalé. Ale na funkci to vliv nemělo.

PS: Na účely, které jste tady zmiňovali je dle mého mínění koncepcí ideální právě Jane:
- dostatečně dlouhá záměrná
- dobrá mířidla
- vysoká životnost
- ještě to vypadá jako pistole :D
Potkal jsem sice jen dvě, ale obě fungovaly bezvadně a majitelé k nim neměli výhrady.



Mira73
Příspěvky: 2

Příspěvek#88 » úte 18. pro 2012, 22:07

TREW píše:
sided píše:B71 je krásná pistolka ale na učení střelby a terčovku se vůbec nehodí.
1) mizerný úchop
2) krátká záměrná
3) krátká hlaveň
4) mizerný miřidla
5) spoušt taky není ideální

Na plechovky bezva ale na terčovku a získání správných návyků je mírně řečeno nevhodná. Margolina bude asi daleko vhodnější kandidát, nebo pokud by nevadila jednoranka tak Drulov. Stojí pár peněz a těžko seženeš něco lepšího. Ovšem uznávám že sjednorankou není taková sranda :)


Chci se zeptat, jestli nějakou máš, případně jestli jsi z ní vůbec střílel? Já mám totiž úplně opačné zkušenosti.

Na mířenku (otázkou je, co si pod tím představíme), možná není, ale na učení střelby a získání návyků je v pohodě. Mizerný úchop je subjektyvní pocit a v případě Beretty 71 si myslím, že naopak většině střelců se bude držet velmi dobře. Kratká hlaveň a krátká záměrná je daná konstrukcí, těžko to považovat za negativum. Mířidla a špatná spoušť je otázka, ale rozhodně není ani jedno mizerné.

Pro názornost o přesnosti přikládám dvě fotky nástřelů z Beretty 71.
První je 10 ran na 25m vstoje bez opory, druhá je 10 ran na 100m v sedě s oporou. Myslím, že na krátkou hlaveň a krátkou záměrnou ta pistole dosahuje přesnosti služební pistole.



Podobně jako ty jsem nastřílel na kryté střelnici na 20m jednoruč vestoje bez opory z Walthera PPK 22lr celooceláka,takže se plně ztotožňuji s tím,cos napsal.Dokonce PPKáčko má možná i kratší hlaveň a menší záměrnou než Beretta(nemohl jsem porovnat)
Takže i tihle léty odzkoušení a osvědčení cvrčci dovedou podat na 25m slušný výsledek a navíc to má styl a vzhled :)



vivous
Příspěvky: 4

Příspěvek#89 » pát 21. pro 2012, 20:41

dobrý den, nemáte, prosím, někdo zkušenost s Berettou 87 Cheetah ráže .22LR?

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#90 » stř 9. led 2013, 21:42

A co treba Ruger 22/45Lite?U me ted vitez v malorazkach.Proste se mi strasne zalibil :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů