Zbraně, lov aj.v USA - zprávy od našeho zpravodaje Alibaby



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#91 » stř 14. lis 2012, 11:10

no jo, ale když jsem viděl Day After, tak jste si to v USA taky pěkně zřídili. O nás se alespoň stará Sovětské impérium, které nás padnout nenechá.



sfinx
Příspěvky: 19

Příspěvek#92 » sob 2. úno 2013, 17:32

Mohl bych se zeptat zkušenějších, proč jsou u nás ceny zbraní tolik rozdílné?
Prolétl jsem několik obchodů USA a viděl třeba Phantoma za 10 tisíc a něco, zatímco u nás 18 - proč to?

Nevím, zda to patří sem a případně se autorovi omlouvám, ale nerad bych zakládal další téma o dovozu.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#93 » sob 2. úno 2013, 18:50

tomu se říká zákon poptávky a nabídky...nebo neviditelná ruka trhu :lol:



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#94 » sob 2. úno 2013, 19:41

ceny jsou takovy, aby "se vyplatilo zbozi prodavat" a "podle toho, kolik jsou lidi ochotni zaplatit". Tyhle dve sklub dohromady a s ohledem na to, kolik je v amikove lidi (a zbrani) a jaka je tam konkurene...



sfinx
Příspěvky: 19

Příspěvek#95 » sob 2. úno 2013, 22:36

s tímto jsem tak trochu počítal, že to bude co do množství, ale přeci jen si ještě rejpnu ...
... je zajímavé, že do ceny pistole (v přepočtu těch 10 000,-) jsou schopni nacpat onu pistoli, její dopravu do USA, zajištění servisu, případně ND na pistoli, nějaká ta cla a další poplatky, zatímco u nás...

Ale máte asi pravdu - hlavně s tou poptávkou a konkurencí - když to někdo chce tady, tak si připlatí a kvůli potenciálním pár zákazníkům, přece nebudeme zlevňovat :(
Je to vášně smutné, když nám naše zbrojovka prodává stejnou zbraň za skoro dvojnásobek ceny.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#96 » sob 2. úno 2013, 22:48

zkusebna, zaruka, dane, mozna cena servisu. Logistika je to posledni, ta je dneska priserne levna. Neznam obchodni strategii zbrojovky :) Ctecku knih, mobil, modem na inet taky dostanete "zadarmo", protoze si to nechaji zaplatit na naslednych poplatcich. Tenhle model vidim casteji a casteji vsude kolem. Lidi na to slysi zvlast ve statech, treba zdimaj na tom.

No, a pak to jmeno. Kazdej tu chce CZ. Ja ji taky chtel :) Zas tu mame vic a levnejsich zbrani na 7.62mm :) Blby na tom je jen to, ze kvalita bude odpovidat spis te vyrobni cene, nez prodejni.



sfinx
Příspěvky: 19

Příspěvek#97 » stř 6. úno 2013, 10:49

Teď jsem dostal odpověď ze zbrojovky, která toto víceméně potvrzuje. Tam nemají monopol a musí se řídit trhem, který to tam díky opravdu namačkané konkurenci tlačí hodně dolů.

Ještě jsem jim trochu promluvil do duše - spíše pro dobrý pocit, ale co - třeba překvapí.
Díky za odpovědi a uvidíme, co bude dál.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#98 » stř 6. úno 2013, 20:39

Nepřekvapí :D Tam v tý Emerice to řídí "náš" Alibaba. Ten tam reguluje cenu zbraní. Prak za dolar, luky za dva, "domagun" za tři a tak podobně :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů