Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)



Honza55
Příspěvky: 2

Příspěvek#16 » čtv 15. říj 2009, 20:38

Ahoj, mel bych take jednu otazku ohledne dovozu zbrani z USA. Tento tyden jsem chtel zadat o pruvodni list k dovozu, ale kdyz jsem na policii rekl, ze je to z USA, hned mi bylo receno, ze to asi nebude mozne, protoze zbrane tam vyrobene nemaji vyrazenou zadnou zkusebni znacku, ktera by byla uznavana v Ceske Republice. Pani mi ukazovala text vyhlasky, kde je hromada znacek, se kterymi by nebyl zadny problem (prakticky z cele Evropy, ale i dalsich zemi....podle sbirky zakonu z roku 2004, vyhlaska 335, castka 107, zacatek na strane 7201...pokud by to nekoho zajimalo, tady je to ke stazeni: http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2004/sb107-04.pdf), ale nic z USA. Abych to zkratil, rekla mi, ze by mi to povolili dovezt, ale at to nedelam, ze pry bez te znacky mi to nedovoli zaregistrovat. Tohle me velice zklamalo, protoze to uz planuji udelat delsi dobu.

Takze moje otazka je: je tohle pravda? Pokud ano, da se to nejak vyresit nebo obejit? Muze mi to nejaka firma dovezt a vyridit nejake to oznaceni (samozrejmne, ze jsem ochoten to financovat....v rozumne vysi). Zajima mne jen dovoz z USA, protoze tam mam konkretni zbran(Colt Sporter Comp HBAR R6700), kterou bych opravdu chtel dostat sem.

Predem diky moc za radu,
Honza

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 15. říj 2009, 20:59

Dve veci:
1. obejdes to snadno, das to na zkusebnu (americky budou mit SAAMI, takze zkusebna je jen formalita na orazeni)
2. jak sem ten Colt chces dostat? Vim minimalne o jednom cloveku, ktery by chtel dotahnout pusku z US, ale diky exportnim omezenim AR15 a dilu na ne je to docela omrd. Kdyztak mi pls. napis na icq 145657853, diky.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » čtv 15. říj 2009, 21:00

dovezeš - pošleš na skušebnu a ta ti zbraň otestuje a pokud vyhoví všem předpisům a nařízením dostaneš na ni naši skušební značku apak už nic nebrání tomu zbraň normálně zaregistrovat



Honza55
Příspěvky: 2

Příspěvek#19 » čtv 15. říj 2009, 22:55

admix píše:Dve veci:
1. obejdes to snadno, das to na zkusebnu (americky budou mit SAAMI, takze zkusebna je jen formalita na orazeni)
2. jak sem ten Colt chces dostat? Vim minimalne o jednom cloveku, ktery by chtel dotahnout pusku z US, ale diky exportnim omezenim AR15 a dilu na ne je to docela omrd. Kdyztak mi pls. napis na icq 145657853, diky.



Dik za odpoved. Jeste sem ten zakon nedocetl az do konce, ale ted jsem si vsiml jen tak pri rychlem listovani, ze tam jsou dost velke poplatky za neco....snad az 25.000 Kc za zbran....mam obavu, ze to bude za nejake to prezkouseni. Musim to peclive docist. To by se mi teda zdalo az dost, snad by to ani nestalo za to. Ale kazdopadne diky za radu. Je zajimave, ze mi tuhle variantu na policii nikdo neporadil. Jinak nemam poneti, co je SAAMI. Pokud by to bylo bez problemu, tak bych si privezl i dalsi zbrane (minimalne Sig pistoli, mozne i neco jineho), ale ten Colt je pro mne nejdulezitejsi.

Vyvezeni z USA si vyridim. Pokud by nekdo vedel, jestli bych musel platit clo, popripade kolik by to tak mohlo byt, dak dejte prosim vedet.

Diky,
Honza

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 15. říj 2009, 23:13

dph bude 19%
clo předpokládám 5% - ale tohle nevím an 100%

Uživatelský avatar
Miculas
Příspěvky: 30

Příspěvek#21 » pát 16. říj 2009, 06:15

Výpočet celního dluhu: http://www.cs.mfcr.cz/CmsGrc/Clo-online/tariccz.htm

Musíš správně zadat nomenklaturu zboží - pomocí tlačítka nabídky najdi kapitolu 93 (zbraně) a pak už se proklikej na konečné sazební zařazení zbraně, kterou chceš dovézt. Myslím že dlouhé jsou za 3,2 % a krátké za 2,7 %. A samozřejmě DPH 19%.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pát 16. říj 2009, 06:21

Kusove prezkouseni zbrane stoji snad do litru, 350 nebo 850kc - v celkove cene zbrane je to pakatel. Pokud to neni tajny, tak mne eminentne zajima, jak tu zbran vyvezes z USA, muzes to sem napsat? (pres koho kupujes, kdo zarizuje vyvozni povoleni a licenci, kolik co stoji apod.) Myslim, ze by to byla velice cenna zkusenost pro vsechny.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#23 » pát 16. říj 2009, 14:30

Doplním, že na zkušebnu se zbraň musí dostat do 20 dnů.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » sob 17. říj 2009, 02:08

Patrik, podle kterého předpisu to je?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#25 » sob 17. říj 2009, 12:13

Předpis nevím, ptal jsem se na to u nás na oddělení a vše je tak jak tady píšou ostatní, navíc jsem se dozvěděl jen tu lhůtu. Jak dlouho to bude řešit zkušebna to už je její věc. Ale pokud by jsi chtěl tak to můžu zjistit přesně.

Uživatelský avatar
Miculas
Příspěvky: 30

Příspěvek#26 » sob 17. říj 2009, 12:28


Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » stř 24. úno 2010, 05:42

u nás ti stačí povolení k trvalému dovozu a pokud to nemá CIP tak pak ještě skušebna - jaké požadavky mají izraekci tak to tady asi moc lidí fakt vědět nebude

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » stř 24. úno 2010, 08:16

Hadam, ze to bude zbrojak + povoleni k dovozu

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » stř 24. úno 2010, 11:29

Vzhledem k tomu, že má ten, kdo zbraň dovezl, povinnost "nejpozději do 10 dnů ode dne překročení státních hranic České republiky oznámit dovoz zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně příslušnému útvaru policie a předložit ji ke kontrole", tak by zřejmě před zkušebnou měla následovat ještě jedna návštěva příslušného útvaru Policie.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » úte 27. dub 2010, 12:09

Jak složité je něco dovézt ze Slovenska?
Máte někdo praktické zkušenosti?
Nevíte, jestli potřebuji povolení pro pohyb s nepřihlášenou zbraní na Slovensku?
Jaké jsou tam poplatky za odhlášení pro vývoz k nám?


Já jsem zatím jen zjistil, že při nákupu starší zbraně je údajně nutné na Slovensku zajistit balistickou expertízu.
Podrobnosti ohledně ceny a délky průběhu ještě zjišťuji, ale spíše ze zvědavosti.
Jestli to bude něco jak u nás při amnestii, tak je to zřejmě tak jak jsem si myslel - nanic - (To by nikdo kvůli standardní zbrani nepodstupoval.)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: josef vojtisek a 34 hostů