Jeden nenápadný dotazník EU

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 12. dub 2013, 21:11

Cover72 na Rozpad.cz:

"EU na více frontách hrozí zákazy zbraní. Britové a 3 další státy navrhují, aby se 4 kategorie zbraní (A,B,C, volně držené a neregistrované D) smrskly na 2: zakázané a registrované povolené. Tzn. registrace (→možnost konfiskace) by se rozšířila i na větrovky, plynovky a zbraně na černý prach a zbraně historické, což je zvěrstvo.

Na druhé frontě pak EU spouští demagogickou kampaň pseudo-demokratického rázu, kdy má mediálně zmanipulovaná "občanská společnost" aktivistů a podobných svými výroky a průzkumy mínění posvětit restrikce zbraní, protože zbraně jsou špatné a používají je pouze teroristi, áno.
Těm, kteří jsou v LEXu o tom přišlo varování; ostatní -- vládnou-li angličtinou -- mohou kompenzovat aktivisty a vyplnit průzkum EU v duchu "pro-gun" na následující adrese (doporučuji zkopírovat do nového okna, aby Eu nevěděla, že tam jdou lidé z 1 situ/reffereru)
http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms ... rearmsRisk
Pokud neumíte anglicky, raději to nevyplňujte.
Pokud nechcete riskovat, že si vás EU uloží na seznam nepohodlných, jaký měly i jiné Sajuzy, nevyplňujte.
Pokud byste se nedokázali udržet na uzdě a psát slušně, raději nepište žádné poznámky a jen klikejte "nepotřebujeme další restrikce ze strany EU". Pro některé je snadné se naštvat a pak být kontraproduktivní, tzn. posilovat v politicích dojem "majitelé zbraní jsou agresivní magoři", což nechceme. Diplomacie vítězí!

Pokud by v EU prošly zákazy zbraní, zbývá k emigraci Norsko a Švýcarsko nebo -- což je sub-optimální varianta -- Ukrajina a tam černý trh. Popřípadě zaoceánské destinace, ale to je jaksi z ruky.
Takže se snažme, ať taková svinstva neprojdou."


výzva a návod, jak vyplnit dotazník pro jazykově méně zdatné:
http://www.facebook.com/gunlex/posts/572196232798391



Pete
Příspěvky: 63

Příspěvek#2 » pát 12. dub 2013, 23:24

V pravo nahore na strance dotazniku se da prepnout dotaznik do cestiny. Bohuzel jsem si toho vsimnul az po vyplneni a odeslani v anglictine. :)



Návštěvník

Příspěvek#3 » sob 13. dub 2013, 17:58

Primerene... Konspiracni hysterie o blacklistech EU napr. z rozpad.cz odkazovane vyse nas v ocich verejnosti zesmesnuji a podporuji teze o paranoidnich militantech, kteri by zbrane rozhodne mit nemeli. Takze klidne a vecne kazdy vyplnit, nas hlas je dulezity.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#4 » ned 14. dub 2013, 08:55

Nejsem přítel konspiračních teorií, nemám paranoidní sklony, ovšem může mi
někdo seriozně vysvětlit. k čemu bude ve vyplněném dotazníku bruseláckým
ouřadům moje jméno? Stále více nabývám dojmu, že nejméně špiclování za-
žil tento národ v tolik pomlouvaném Rakousko-Uhersku.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#5 » ned 14. dub 2013, 13:38

tak to jsi paranoidní. A jestli vážně máš problém říct SVŮJ názor za sebe a ne jen jako anonym z davu, tak ho neříkej vůbec a počkej až to udělá někdo jiný a pak se jen přidej do smečky ;).



Návštěvník

Příspěvek#6 » ned 14. dub 2013, 14:06

Podpis sveho nazoru je poslednich asi tak 2500 let pruvodcem svobodne volby ;)

Potrebuji to kvuli formalni evidenci, zes nevolil 2x a ze jsi skutecna osoba. Mozne dalsi konspirace prosim ponechme stranou.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#7 » ned 14. dub 2013, 20:57

Celá tato akce má, dle mého - možná mylného názoru, zcela zavádějící charak-
ter. Zbytnělý byrokratický aparát EU pracuje intenzivně na restrikcích všeho
druhu, tedy i na omezování legálního držení zbraní občanskou společností. Nez-
bývá mi, než si naivně přát, aby tomu tak nebylo. W. Churchill řekl, že věří jen
těm statistikám, které si zfalšuje sám.
OT. V době, kdy většina tohoto národa houfně podepisovala oficiální petice,
jsem podepisoval petice z druhé strany barikády, takže mezi ovce rozhodně
nepatřím.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#8 » pon 15. dub 2013, 01:37

myslím, že špatně chápeš, co to ovce znamená :/ samozřejmě že jí není "nikdo", jen "všichni ostatní"

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 15. dub 2013, 11:56

Ten dotazník je hrozný po všech směrech. A nejvíce v tom technickém - několikrát se mi to nezobrazilo s tím, že to neexistuje a nakonec to po dvou stránkách taky skončilo bez výsledku (možná se Velkému Bratru nelíbily mé odpovědi). Takže ani nevím, jestli se něco uložilo.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#10 » pon 15. dub 2013, 13:39

ulozilo se to, kdyz to napise cislo vyplneni a nabidne to ke stazeni

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#11 » pon 29. dub 2013, 19:43

odesláno.jen jsem zvědav jak budou mé komentáře překládat.anachronismy asi automatické překladače nedávaj..

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#12 » úte 30. dub 2013, 15:02

Některé otázky dotazníku nápadně nenápadně nerozlišují legálně/nelegálně držené zbraně a legální/nelegální obchod. Proto to neopomeňte zdůraznit v komentáři! :!:

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#13 » stř 1. kvě 2013, 11:26

co se týkalo omezování nelegálního obchodu se zbraněmi jsem byl jasně pro..ale to není v jejich moci..mafie na EU kašlou..jen aby z našich legálních eurokrati neudělali nelegální!



Soda
Příspěvky: 27

Příspěvek#14 » úte 7. kvě 2013, 17:18

No právě, radši ať do toho moc nešťouraj, nebo na to ještě dojedeme. Udělat něco s nelegálním obchodem je dobrej cíl, ale proboha ať to nedělá EU, v tomhle jim nevěřim. Já vim, že všechno dělaj pro lidi, že zakazujou název pomazánkový máslo proto, aby lidi věděli, že to nemá s máslem nic společnýho, ale výsledek se jeví víc jako buzerace. Tohle by nejspíš dopadlo podobně. Přijde nějakej blbej befél a ve výsledku na tom budou nejhůř slušný lidi. :?



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#15 » sob 11. kvě 2013, 11:59

Soda píše:Udělat něco s nelegálním obchodem je dobrej cíl...
To sice ano, ale jaksi z principu (těžko nový zákaz bude mít vliv na někoho, kdo je dávno porušuje) to není v možnostech soudruhů z Brusele. A to pro tuto chvíli pomiňme fak, že ilegální obchod je to poslední, co je zajímá (ostatně některé citáty zde nahoře o tom pojednávají dost přesně).
Pokud je poptávka, nabídka se vytvoří vždy, zákazy a havně úspěšnost zajištění jejich dodržování (mizivá) pouze ovlivňují cenu.
Jediný způsob, jak omezit ilegální činnost je udělat z ní legální. To by ovšem jisté skupiny přišly o zisky, což by mohlo ohrozit soudruhův život (narozdíl od zakazování, které štve a omezuje POUZE slušné lidi a naopak mafiím zisky zvedá).
Takže pánové, my jsme řekli NE! Když zákazy, tak pro všechny... :evil: :blicismajlik: (zdejší blicí smajlík je zbytečně korektní)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů