Zkoušky v Jihlavě



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#76 » ned 29. črc 2012, 13:58

tak sem zaslechnul,že by se měli rušit zkoušky a další věcí v jihlavě.bylo to v tv.není to nějakej kec?dělat zp někde třeba v praze je volovina.ne?



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#77 » ned 29. črc 2012, 14:07

v jihlave se kvuli skrtum rusi jen policejni skola, neslysel's spis to?



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#78 » ned 29. črc 2012, 16:02

no je to možný.nějak mi utekl začátek a manželka asi poslouchala kolenem.



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#79 » pon 6. srp 2012, 18:06

tak sem byl dneska na pčr. vydali mi zp z dodatkem. oprávněn nosit zbran kategorie b. a zárověn i nákupní povolení



fplisek
Příspěvky: 16

Příspěvek#80 » čtv 14. bře 2013, 20:40

Dneska jsem dělal závěrečky v Jihlavě, zkušební komisař p. Sulík, nemůžu na něj říct půl špatnýho slova, férovej, nedělal žádný zákeřnosti, neptal se na žádný špeky, byla s ním sranda. Na zkoušky došlo 19 lidí, 4 nenapsali testy, manipulaci udělali všichni, pak přesun do Třeště na střelby, prvně odstřílely sk. A, B, E jen z krátké, 4 boxy, 4 pistole, každá jiná, já jsem měl ČZ 75 9mm, ostatní nevím, ale byla tam i .45, C malorážka (mohla být opora) a brokovnice. Já dělal ABCE, testy v pohodě 79b., před střelbou jsem měl hroznou trému, hafo se mi klepali ruce, tři nástřelný, jedna do terče, dvě vedle, začal jsem stresovat ještě víc, přišel za mnou pan komisař, začal mě uklidňovat, ať se vydejchám, nikam nechvátám, o nic nejde a že to půjde, uklidnil mě, pak jsem nastřílel 5/5, malorážky měli dvě, donesl je správce střelnice, jedna střílela přesně, s druhou se muselo mířit pod terč, všechno správce řekl, nástřel v pohodě 3/3 i 5/5 (měl jsem tu, s kterou se muselo mířit pod terč), pak brokovnice, měli tam kozlici, čtyři rány do terče, ani nekontrolovali výsledek :) . Děkuji zbranekvalitne.cz za super přípravu a panu Sulíkovi, že byl tak v pohodě :)

Třeba to někomu pomůže při přípravě :)



Toska
Příspěvky: 1

Příspěvek#81 » stř 3. dub 2013, 16:36

Tak se taky připojím,kolega nade mnou to vyčerpávajícím způsobem shrnul,tak jen dodám,že za mě to samé,akorát komisař byl p. Tonar. Psalo se dnes v 8:00 na KŘPČR. Sranda s ním byla - rozhodně to pomohlo uvolnit stresovou atmosféru.Jsem trémista,takže u mě za jedna!Mohl potápět,ale byl slušnej,vstřícnej,všechno polopatě vysvětlil a co vím špeky nedával.Střelby v Třešti na Bowlingu/střelnici.Dělal jsem A,E a střílel jsem z CZ 75 SP-01 Shadow a naprostá paráda!Nástřel 3/3, hodnocené 5/5 a to jsem neodolal a nasypal to tam-svrběl mě prst... :mrgreen: Jinak úmrtnost byla z 29 lidí: 9 nenapsalo testy,na rozborce prošli všichni(zbraně CZ75B,malorážka a brok. kozlice) a co vím tak 2 nenastříleli(jeden opravoval na místě,ale nevím jak dopadl) z pistole. Tímto děkuji všem tady na zbranekvalitne.cz za super pomoc s přípravou na zkoušky a vyčerpávající informace a držím všem co se na zkoušky ještě chystají, pěsti! ;)



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#82 » stř 17. dub 2013, 14:19

Dnes úspěšně složené zkoušky v Jihlavě. Za testy díky těmto stránkám. Učí se zde lépe jak z papíru. Jinak lidi přesně nevím, myslím 19 a 3 neudělali testy.
Manipulace byla s ČZ75 pro BE.Myslivci ještě malorážka i broková kozlice. Pan komisař Sulík předem přiblížil postup. Průběh: bezpečný prostor,vyndat zásobník,kontrola komory,rozborka (pojmenovat hlavní části zbraně),zborka,nabití,vypuštění přes palec. Pozor na to že při předání zbraně byl jeden školní v zásobníku a komoře. Po zborce ho tam každý žadatel zase nabíjel.
Střelby v Třešti: palpost po 4 lidech. 3 nástřelné, potom 5ostrých.Zbraně 3x9mmLUGER asi ČZ75 a jedna .45ACP .Měl jsem obavy ale je to super zbraň.

Shrnutí:
Testy neukecáte!!!Opisovat se nedá!!!
Díky p. Sulíkovi který je solidní a nesnaží se lidi děsit, ztrapňovat a ponižovat byla i manipulace a střelby dobré. Právě naopak, uklidní a pomůže a vysvětlí v rámci jeho možností.

Jen prosím o radu. Má mít doklad od doktora nějakou danou formu?

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#83 » stř 17. dub 2013, 15:56

tady na webu máš přímo na to formulář tak si vytiskni a nech vyplnit :D
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... -dokumenty



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#84 » stř 17. dub 2013, 16:26

Díky, jsem trouba. Hledal jsem to na PCR a tady kde je vše mě to nenapadlo :roll:

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#85 » stř 17. dub 2013, 16:31

V pohodě od toho jsme tady :lol:



kratales
Příspěvky: 51

Příspěvek#86 » stř 28. kvě 2014, 11:00

Ahoj,

dovolím si po delší době znovu oživit toto téma. Já půjdu ke zkouškám 18.6., písemná a manipulace je v Jihlavě na krajském ředitelství policie a střelby budou v Batelově, jak zde již bylo několikrát zmiňováno. Velmi mile mě překvapila ochota a přístup ze strany Policie ČR odboru zbraní a střeliva :). Opravdu jsou maximálně ochotní a hodní, takový přístup jsem ještě od žádných jiných úředníků na jiném odboru nezažil :)



fplisek
Příspěvky: 16

Příspěvek#87 » pát 6. čer 2014, 20:23

Zkouška v Jihlavě 4.6., já rozšiřoval o skupinu D, která mi chyběla (byl jsem tam s kamarádem, on rozšiřoval o C), komisař p. Tonar, z 30 lidí se ke zkoušce dostavilo 25, 10 jich neprošlo přez testy, jak se p. Tonar zdál být zezačátku přísný, tak opak byl pravdou, před praktickou nás postašil, co všechno bude chtít, ale manipulaci udělali všichni, nikomu žádný schválnosti nedělal, klasika rozborka zborka, sem tam nějaká otázka z čeho se zkládá náboj, co jednotlivá skupina může a nemůže, atd., dobře se s ním dá pokecat o zbraních :-). Střelba probíhala na střelnici v Batelově, prvně šli střílet pistole, dvě stanoviště, na jedný ČZ 85 9mm Luger, na druhé ČZ 83 7,65 Br., ještě před zkouškou jsem si všiml, že správce střelnice k 85ce dával náboje od AP, přebíjené. Střelby nic moc, u každého co střílel s 85kou byla závada na zbrani (překvapivě přebíjenky AP), 83 zase lítala všude možně, když jsem porovnával zásahy u obou terčů (za celou zkoušku stejné terče, za 700kč mohli dát aspoň každému čistý :) ), po pistolích se spustil déšť a střelecká stanoviště se přesunovali pod střechu. Po odstřílení jsme jeli dom, tak nevím, jak to nakonec dopadlo :)



kratales
Příspěvky: 51

Příspěvek#88 » stř 18. čer 2014, 13:17

Tak mám zkoušky za sebou. Nedostavilo se 6 lidí, tak nás tam bylo 16. Z toho 3 neudělali testy. Manipulace a střelby proběhly naprosto v pohodě, jako zkušební komisař byl pan Sulík, mimochodem opravdu výborný člověk, který nemá žádné mindráky a potřebu si něco kompenzovat. Zároveň jsem byl překvapen přístupem dohlížejicích policistů a vedoucího odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál, opravdu slušní a vzdělaní lidé :)

Jinak střílelo se vždy po dvojicích, nejprve pistole 2x CZ 75 a pak tam byla ještě malorážka a brokovnice.

Uživatelský avatar
mikk
Příspěvky: 2

Příspěvek#89 » čtv 27. lis 2014, 13:31

Termín 26.11.2014 - zkušební komisař pan Makovec. Celkem pohodový starší pán, všechno na začátku objasnil. Při manipulaci chtěl možná více informací než je třeba, ale pokud někdo nevěděl, tak z toho nevyvozoval žádný vážný důsledky. Dostavilo se 20 lidí, z toho 4 nenapsali testy. Přesnou úspěšnost po střelbách nevím, ale byli tam tací, kteří nenastříleli. Jinak přesný postup zkoušky je už tady někde napsaný, probíhalo to ale následovně: 8:00 - začátek testů, cca 9:30 - manipulace (CZ 75, malorážka ZKM, broková kozlice), 12:00 střelby v Třešti. Střílelo se po třech, podle pokynů správce střelnice. Docela mě překvapilo, že na jedny a ty samé terče (každý si je musel po nástřelné sérii zalepit a po hodnocené střelbě taky). Po ukončení střeleb potvrdil komisař doklad o odborné způsobilosti a konec. Jinak musím vyzdvihnout skvělý přístup dohlížejících policistů, konkrtétně třeba Mgr. Sulík, profesionál i skvělý člověk.



jihlavak
Příspěvky: 23

Příspěvek#90 » stř 3. pro 2014, 15:27

Protože jsem tady sám čerpal užitečné informace, pokusím se srovnat účet a popsat jak probíhaly zkoušky v Jihlavě 3.12.2014 s tím, že to třeba někomu k něčemu bude. Zřejmě neposkytnu zásadní nové poznatky, ale třeba aspoň někoho ujistím v tom, že se není čeho bát...
Přihlášku jsem podával někdy koncem října s tím, že mi paní zavolá a domluvíme se na termínu 26.11; 3.12 nebo 10.12 podle toho kolik budou mít lidí. Sám jsem chtěl jít co nejdřív, než zapomenu všechno co mám naučeno. Nakonec jsme se domluvili na 3.12.
Příprava:
Už několik let o melu o tom, že si ZP udělám, ale pořád bylo hodně co důležitějšího na práci. Dostavět, jedno dítě, druhý dítě, práce... Až konečně jsem se dostal k tomu, že jsem si zaplatil kurz, kde dopoledne jsme s policajtem probírali zákony a odpoledne jsme si vyzkoušeli praktickou část na střelnici. (cca 1000Kč) Dál jsme se zastavil na střelnici do Třeště, abych si osahal konkrétní zbraně a okouknul prostředí. (cca 600Kč).
Zkouška:
Skupiny jsem dělal B, E.
Ráno před osmou jsem dorazil na Vrchlického ul. a zjistil, že je třeba se zapsat u recepční, že jsem to teda já a že jdu na zkoušku. Dorazilo nás celkem 16lidí vč. jedné slečny. Odvedli nás do zasedačky, vybrali 600Kč, vysvětlili průběh zkoušky a rozdali testy. V 8:40 se začalo psát. Po patnácti minutách jsem měl hotovo a váhal jsem jen u dvou otázek. Jak se ověřují střelné zbraně a kdy končí vyjímka na zbraně A, ale obě jsem vydedukoval a zaškrtnul správně. Po vypršení čas. limitu nás odvedli zase do recepce a po cca 1/2 hodině vyvolali 3lidi co nenapsali a začali nás zbylé volat na manipulaci do prosklený kukaně v přízemí.
V mém případě jsem dělal jen krátkou kulovou. Podle čtení tady na fóru a toho co říkali ti co byli předemnou, tak jsem očekával náboj v komoře a jeden v zásobníku když ke zbrani přijdu. Jak jsem čekal, tak se i stalo. Prvně mě komisař vyzval, ať předvedu bezpečnou manipulaci se zbraní (žádné povely jak na psa, ale normálně lidsky jako na člověka co se zbraněmi teprve začíná). Takže vzít do ruky, mířit celou dobu do bezpečného prostoru, vyndat zásobník, vyhodit náboj z komory(!), pohledem zkontrolovat, prázdnou šachtu zásobníku a komoru, vypustit kohout a položit. Dál jsem ji měl rozebrat, takže zase vzít do ruky, vyndat zásobník, zkontrolovat tahem závěru že není náboj v komoře ani zásobník. Kohout jsem do té první "rozebírací" polohy nedával a prostě jsem najel ryskama závěru a těla zbraně k sobě, vytlačil čep, směrem dopředu jsem stáhnul závěr s hlavní a vše rozložil na stůl před sebe. Potom jsem měl pojmenovat a ukázat 3 hlavní části zbraně. Dál zase zbraň složit a potom nabít dva školní náboje do zásobníku, jeden natáhnout do komory a jako vystřelit. Tady se mi to trochu nepovedlo, protože závěr jsem šolíchal moc jemně a pomalu, takže se mi tam náboj nenabil, ale vzpříčil. Naštěstí jsem si toho sám hned všimnul a nahlásil co jsem provedl. Následovalo " a co s tím uděláte? " takže jsem vyndal zásobník a tahem závěru vyhodil špatně podaný náboj ven. Potom tedy ještě jednou nabít a předvést jako střelbu. Zbraň jsem odkládal s jedním nábojem v komoře a jedním v zásobníku zřejmě nachystanou pro dalšího zájemce, aby měl překvápko.
Střelnice:
Sraz na střelby byl o půl dvanácté na baru střelnice v Třešti kde jsme zaplatili 700Kč a volali si nás dolů do střelnice samotné po třech, začínalo se jen pistolí na 10m. Z první trojice jeden člověk nenastřílel, nevím přesně co se stalo, protože jsem šel hned ve druhý trojici. Přišli jsme ke stavům, na každém ležely sluchátka, nenatažená zbraň a platíčko nábojů. Komisař nám vysvětlil jak nás k čemu vyzve a co máme kdy dělat. Začalo se 3-mi nástřelnými, takže něco ve smyslu "3 náboje nabíjet" jsem je dal do zásobníku a radši počkal co dál, pak bylo něco jako "ke střelbě připravit" na což jsem dal zásobník do zbraně, natáhnul a čekal na povel ke střelbě. Po dostřílení jsme měli vyjmout zásobník a přidržet ho u otevřené komory, aby se komisař přesvědčil, že tam nic není. Slovy něco jako "vidím, v pořádku. Vypusťte závěr, dejte ránu jistoty a zbraň odložte" nebylo pochyb o tom co má člověk dělat. Stejně tak se pokračovalo 5 ostrých na zkoušku. Ihned po dostřílení nám komisař vystavil osvědčení, paní nám dala žádost o vzdání ZP a mohl jsem cca ve 12:30 jet domů.
Komisař:
Mgr. Sulík. Jeslti si nějak představuju, že má vypadat a chovat se komisař u zkoušky ZP, tak přesně takhle. Vyloženě férovej člověk u kterýho platilo co řekl, netoleroval nic co by bylo za hranou ale přesto člověk věděl, že jestli ho vyhodí, tak si za to může sám a nebude to nějaká křivárna od komisaře, jak se o tom dá dočíst na netu ze zkušeností z jiných měst. Na Pana Sulíka mám opravdu jen slova chvály, stejně jako na paní Stehlíkovou se kterou nebyl problém a vyšla mi vstříc ohledně termínu.
Takže děkuji serveru Zbraněkvalitně, že jsem tady mohl trénovat otázky a testy stejně jako čerpat ze zkušeností ostatních na fóru.
Celkově z toho mám pocit, že jsem to bral až příliš zodpovědně a pohodlně by stačilo věnovat tomu polovinu času a úsilí. Ale zase, co se vyrovná pocitu, kdy už to máte úspěšně za sebou :D
Takže i Vám ostatním budoucím zájemcům přeju hodně píle a pevný vůle, aby štěstí nebylo potřeba.....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů