Zbraně v rukou slušných lidí mohou zachraňovat životy

Komentáře, zatím pouze k vybraným článkům


Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#31 » ned 21. dub 2013, 19:41

Přesně vidím tu situaci, jak šílený vyděšený majitel krámku z něj vyběhne a za ním nazuřenej zloděj v honbě za nepohodlným svědkem. Jako řádný občan bych měl pachatele zadržet... Ale jak poznat, kdo je kdo??? A se zbraní docela fatální průser...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#32 » ned 21. dub 2013, 23:16

Pozor není to povinnost zadržet pachatele, ale možnost. Asi nejjistejsi je na toho cloveka navigovat pcr a zbran proste nepouzivat jako nastroj k uplatneni prava, ale pro vlastni obranu v pripade, ze by pronasledovany vas chtel smaznout.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#33 » úte 11. čer 2013, 07:23

"Zbraně v rukou slušných lidí mohou zachraňovat životy" - To jo, ale pouze tam, kde je povoleno se bránit. V ČR bych si to nelajsnul.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » úte 11. čer 2013, 12:34

V ČR můžeš chránit maximálně svůj život a stejně tím riskuješ že tě zavřou :lol:

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#35 » úte 11. čer 2013, 13:02

Necitujeme těsně předcházející příspěvky. P
No právě.

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#36 » úte 11. čer 2013, 13:39

Jako žena si myslím, že jsme na tom mnohem lépe. Nejde ani tak o zákony, ale o veřejnost. Když řekne, že na něj vystřelila, protože ji určitě chtěl znásilnit, tak se na lupiče udělá veřejný lynč.
Od chlapa se očekává, že se ubraní komukoliv a na nějaký pocit ohrožení se myslím moc nehledí. V tomhle mě nastavení společnosti mrzí, chlap se nemůže cítit ohrožen, nedostane děti, protože jakákoliv matka je přece lepší atd..



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#37 » úte 11. čer 2013, 15:00

Unzeitik
no právě, od doby co máme pod střechou zbraň se neodvážím vlízt do ložnice :lol: ale máš pravdu v tomhle máte ženský výhodu a kolikrát mě udivuje že to/ty děti zůstanou matce. Nedokážu si představit, že by mýho malýho vychovával jinej chlap. Ale to už odbočuji. Vzpoměl jsem si, že někde tady ve vlaknu byl příspěvek o tom jak v nějakým městě chlap naháněl ženskou s kudlou v ruce. Tohle je stuace která si myslím dnes už běžná, že každej vytahuje nůž když se bude střílet :lol: ne ale vážně. Ty jako ženská bys udělala to že by ses otočila a jednu mu tam napálila. Ale nemyslím si že by to u soudu jen tak prošlo, protože jsi žena. Soud musí být objektivní u kohokoliv si myslím. Moc bych na to nespolíhal ;)

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#38 » úte 11. čer 2013, 15:31

Jasně, ale určitě by ten případ byl medializován atd, jinak než u chlapa a myslím si, že přeci jen se u ženské hraje snáz na strunu - pocit ohrožení, strach atd.
Já jen doufám, že takové situace potkají co nejmíň slušných lidí ať už ženských nebo chlapů. ;)



Igor Hnízdo
Příspěvky: 1

Příspěvek#39 » ned 17. lis 2013, 18:48

maja píše:Máš na mysli 30 let zkušeností s krádežemi a násilím?


Bravooo maja , už dlouho jsem se tak nezasmál..... :lol:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#40 » ned 17. lis 2013, 23:35

Igore : Jako první tvůj příspěvek, to nebylo dost dobrý, sorry !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů