Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#1 » stř 2. pro 2009, 18:12

Ahoj všichni,

mám dotaz, týkající se trezoru na zbraně.
Vlastníte nějaký ? Případně jaký a kde jste ho koupili ?
Zrovna vymýšlím místo, kam ho doma "napasuju".
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:49, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » stř 2. pro 2009, 20:45

Ahoj. Trezoru je spousta, nejvíc asi záleží na co a za co, tzn. předpokládané počty a druhy zbraní a kolik do toho chceš investovat.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 2. pro 2009, 20:48

Asi bys měl přesněji specifikovat, jaký trezor sháníš (pro které zbraně a kolik).
Základní pravidlo zní - kup radši větší, protože dle zkušenosti mnohých střelců bývá trezor typu "takový-nemůžu-nikdy-naplnit" příliš rychle malý :lol: :lol:

Já pořídil tento: http://www.trezorypraha.cz/ze10.html
Polovinu držáků a podstavců jsem sundal a namonotval tam poličky a oblepil jemným kobercem (šikovnému to bude určitě trvat chvíli, mně bez dílny a pořádného nářadí asi pět dnů :D ). Takže mám prostor pro pět dlouhých zbraní (byť moje jediná "dlouhá" je aktuálně krátká kosa, která ani nedosahuje k tomu opěrátku :mrgreen: se sklopenou pažbou vleze i do té horní poličky :D ) a šest poliček pro krátké a příslušenství. Bylo to vedeno mimo jiné tím, že doma ve skříních už na ty věci nemám žádné místo a než přikupovat nějakou skříň (kterou bych stejně neměl kam dát), radši to dám pěkně na jedno místo do trezoru.
Kdyžtak někdy postnu fotku, až se dostanu dom.



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#4 » stř 2. pro 2009, 20:49

Abych byl upřímný, nemám zbraň. Teda zatím.
ZP je jen otázkou času, ale už koukám a přemýšlím, kam ji asi dám.
No do šuplíku nočního stolku je to nepraktické a nebezpečné už vzhledem k dětem.
Mám na mysli něco pro krátké zbraně, tak max do počtu 2 - 3 kusů zatím.
No a cena ? Kolem 7 - 10 tisíc maximálně.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 2. pro 2009, 20:57

1) Pokud máš děcka, určitě to zabezpeč (zákon nezákon).
2) Pokud chceš dostát zákonu, nad dvě zbraně už potřebuješ trezor s certifikátem (trezory z OBI apod. obvykle toto nemají a hodí se spíš k zabezpečení <2 zbraní před dětmi apod.). Možností je dost, stačí kouknout po netu. Příkladem: ZT1 či LTS17M (a větší) apod. (to jsou pražské firmy, ale je toho po republice dost, stačí zagůůglit)
3) Popřemýšlej, jesli do budoucna plánuješ i dlouhé zbraně a zda nepotřebuješ trezor větší.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » stř 2. pro 2009, 20:58

To ti bude stačit nějaký menší, podle částky kterou na to máš si můžeš vybírat - ne jen to nejlevnější, dále rozhodnout se pro způsob zamykání: klíč, číselník, elektronický. A podle toho kde bydlíš tak i způsob ukotvení k nemovitosti, v paneláku to bude o něco horší než v domku. Už jsem jeden trezor schovával i za obraz. 8-)



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#7 » stř 2. pro 2009, 21:01

Super Marku,
dvě dlouhé zbraně, mi nejspíš spadnou do klína, a tak se tenhle odkaz báječně hodí.
A jak tak koukám ani nejsou drazí.

Díky
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:50, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » stř 2. pro 2009, 21:04

midlos píše:dvě dlouhé zbraně, mi nejspíš spadnou do klína,

Tos na začátku neříkal :?:



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#9 » čtv 3. pro 2009, 08:26

Jo jo, to máš pravdu, sorry.
Abych pravdu řekl ani po nich nijak zvlášt neprahnu, jenže než je prodat, tak si je radši nechám.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:50, celkem upraveno 1 x.



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#10 » pát 8. led 2010, 21:27

Tak už mám předběžně vybráno, mám to k nim cca 3 kilometry : http://www.civiskovo.cz/?p=productsList ... Name=Bezpečnostní-skříně-na-zbraně.

V pondělí jdu požádat o konání zkoušek v místě zaměstnání.
Doufám, že mi vyhoví.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#11 » sob 9. led 2010, 08:49

Mrkni se na tohle, je za super cenu http://www.aukro.cz/item874832475_nepre ... _novy.html



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#12 » sob 9. led 2010, 13:08

Možná zajímavá cena za skříň na zbraně, píší že u nás je certifikována na 2 dlouhé, ale je tam místo pro 5 kousků. Taky píšou, že mají dopravu do 24h zdarma. http://www.manutan.cz/skrine-na-zbrane_M885332.html



golfík
Příspěvky: 4

Příspěvek#13 » sob 9. led 2010, 14:32

Přesně,jak to napsal Mark,radši větší a jeden,než mít čtyři malé a přemýšlet do kterého "chlívku" jsem naposledy zasunul tu kterou si chci zrovna vzít.Všechny mám ve sklepě,dva zazděný a dva přišroubovaný v polici na zdi.
Jeden na všechno to haranpádí je určitě lepší :mrgreen:



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#14 » ned 10. led 2010, 16:29

Věneček : Viděl jsem podobnou, ale podstatně levnější skříň na zbraně, prodavač mi dokonce ukazoval certifikát, že je schválena pro uložení dvou zbraní. Problém je v tom, že pro uložení do dvou zbraní žádný trezor ani skříň na zbraně nepotřebuješ, stačí zbraně "vhodně zabezpečit". Certifikát je tedy v takovém případě bezcenný a místo pro další tři zbraně můžeš využít pouze pro uložení do 500 ks nábojů.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#15 » ned 21. úno 2010, 13:44

Tip na uschovu zbraně pro ty co maj jeden kousek a nechtěj si pořizovat trezor.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti