Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#526 » pát 12. črc 2013, 10:03

Co se týče přesnosti při střelbě tak, jak jsem ji popisoval výše, tak mi prvotně nešlo o "sázení desítek". Snad každý opravdu pochopil, že na terčovou střelbu to opravdu není. Prvotně mi šlo o to, jak "blbě" se dá Makarov držet a střílet s ním a ještě něco zasáhnout. Jsou to jen praktické zkušenosti, které mají význam spíše jako zajímavost, než aby se daly nějak využít. Jinak souhlasím s tím, že pro mířenku je nejvhodnější "plnohodnotný" úchop.

Jinak co se týče té pevnosti úchopu Makarova, tak krom posledního náboje je mu to vcelku jedno. On funguje víceméně kdykoliv. Ten poslední náboj zmiňuji proto, že po jeho vystřelení s hodně pevným úchopem mi závěr nedocestuje až úplně dozadu a po výstřelu a vyhození nábojnice se vrací zpět, aniž by byl zachycen. Zkoušel jsem v minulosti různě pevné úchopy a řekl bych, že vyhovoval ten střední - pevný, nikoliv hodně pevný či křečovitý - ten nevyhovuje asi 99,99% samonabíjecích zbraní.
Přiznávám, že vliv úchopu na přesnost střelby jsem zkoušel minimálně, protože jsem si jej pořídil na obranu, což s ním z 95-98% trénuju, nikoliv na mířenku (se kterou nejsem moc kamarád :D ), takže v tomto mám ještě co zkoušet a dohánět :D

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#527 » pát 12. črc 2013, 17:47

Já rozhodně přitakávám Bohulibymu, když držím makarova lehce, tak to strhávám na všechny strany, pokud ho chytnu pořádně tak se mi daří dělat rozumné soustřely.
Jinak sušení u makarova praktikuji často, podle mně se tak dá alespoň trochu natrénovat plynulé namačkávání, spouštění a kontrola mířidel, ale využívám výhodu snadné odstranitelnosti zápalníku a suším bez zápalníku.
Také už se mi podařilo zpozorovat mé enormní strhávání na střelnici, zapomněl jsem si zandat zásobník do pistole a spustil jsem závěr, namířil na terč a cvak, rukama sem automaticky bez výstřelu cuknul pěkně dolu a možná i do strany. To je opravdu nehezká zkušenost.....



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#528 » ned 14. črc 2013, 22:49

Také ho mám na obranu, ale na střelnici s Makem rád střílím popery.
Na mířenku preferuji jiné zbraně.

Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 85

Příspěvek#529 » čtv 1. srp 2013, 18:38

Ahoj, nevím jestli se to tu už někde psalo. Nějak nemám sílu číst všech skoro 40 stránek:D Je tu někdo s Makarovem v okolí Českých Budějovic? Makarova bych si rád trochu ošahal před tím než si ho pořídím:)

Uživatelský avatar
Daniel92
Příspěvky: 16

Příspěvek#530 » pon 12. srp 2013, 10:12

Já zase hledám někoho s Makarovem v okolí Ostravy nebo ve Zlínském kraji.
Stejně tak bych byl rád za radu, kde Makarova PM sehnat. Ptal jsem se na několika místech a nic jsem nenašel :(

Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 85

Příspěvek#531 » pon 12. srp 2013, 13:06

Necitují se těsně předcházející příspěvky. P.

Hele, teď ho zrovna nikde nemají. Ale za chvíli se zase někde otevře nějaký sklad a zase ho bude plno. Je to jak se Simonovem. Taky ho nějakou dobu nemají, aby ho pak bylo plno.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#532 » čtv 29. srp 2013, 19:26

Tak se pánové musím taky pochlubit fotkami svého nového mazlíka. Rok výroby 1977, výroba SSSR, vystřeleno předchozím majitelem 50 ran jinak uloženka. Musím říct, že jsem opravdu nadšen zpracováním zbraně. Je to neuvěřitelně krásná pistole. V pondělí jdu na přihlášení, tak už se těším až si z něho bouchnu. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 85

Příspěvek#533 » čtv 29. srp 2013, 19:31

Áááh, tichá závist ;)

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#534 » čtv 29. srp 2013, 19:41

Pěkný kousek :o

Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 85

Příspěvek#535 » čtv 29. srp 2013, 19:44

Kdyby jen to krmivo do toho nebylo tak drahý:(



burunduk
Příspěvky: 43

Příspěvek#536 » čtv 29. srp 2013, 23:02

Až budeš mít cestu do Prahy, v prodejně CID, Kutnauerovo nám., dostaneš koupit Wolfy za 4,50.
Za tu samou cenu mívají v Bearece staré SB, ale ne vždy - je lépe tam předem zavolat.

Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 85

Příspěvek#537 » pát 30. srp 2013, 09:07

To je pekna cena. U nas v Ceskych Budejovicich maji jen nove Belloty za 6 a neco za ranu...

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#538 » pát 30. srp 2013, 10:52

V Hradci Králové jsem nejlevnější náboj 9mm Makarov viděl za 6kč:( Tak kdyby nějaký střelec věděl o něčem levnějším v Královehradeckém kraji tak bych byl vděčný kdyby se podělil o info. Do Prahy se dostanu tak max 2x do roka:(

Uživatelský avatar
MouseSentinel
Příspěvky: 85

Příspěvek#539 » pát 30. srp 2013, 16:06

Chtěl bych se zeptat. Víte něco o malorážkovém adaptéru na Maka? Začátkem roku (nebo nějak tak...) o něm psali v SR. Nebo psali... jen se zmínili, že něco takového existuje. Psal jsem do redakce mail o nějaké podrobnější info, ale odpovědi jsem se nedočkal. Proto by mě zajímalo, jestli tady o tom někdo něco neví. Nějaké osobní zkušenosti? Popřípadě kde a za kolik by se taková sranda dala sehnat? :)

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#540 » pát 30. srp 2013, 16:31

Tu srandu by si sehnal tady, ale ta cena je děsivá.
http://www.rehak-lov.com/m5-kratke-zbra ... r-makarov/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů